Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #3

Generation Hope #3

Generation Hope #3

"The Future is a Four-Letter Word" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Tokio stoi w płomieniach wywołanych przez piąte Światełko. Czy Generation Hope uda się je ugasić?

Cytat

Laurie: "I can't do this. I want to live."
Hope: "No. You want to survive. I want everyone to live."

Streszczenie

W pomieszczeniu wypełnionym bielą ognista istota budzi Hope, prosząc, by zaopiekowała się ich dziećmi. Po chwili dziewczyna budzi się też w realnym świecie, otoczona Światłami. Informują ją one o obecnej sytuacji, a córka Cable'a domyśla się, że Cyclops będzie chciał zlikwidować Kenjiego. Mówi, że nie mogą do tego dopuścić, Laurie stwierdza jednak, że może powinni. Wtedy Hope oświadcza, że tak, jak Summers, myśli ona tylko o własnym przetrwaniu – a takie myślenie doprowadziło do przyszłości, w której się wychowała. Wyjaśniając, że obecna sytuacja jest jej winą, gdyż zbyt długo zwlekała z odnalezieniem Japończyka, zapowiada, że uratuje go, jak i wszystkich innych, swym dotykiem. Następnie, z pozostałymi Światłami udaje się na pole bitwy, pozostawiając niepewną Laurie.

Tam Wolverine już wspina się na gigantycznego potwora, gotów zabić znajdującego się na jego piersi Uedo, nagle jednak atakuje go Teon. W tym samym czasie Idie zamraża staw, drugą ręką tworząc ścianę ognia odcinającą monstrum od miasta. Wtedy Gabriel zanosi Hope w kierunku Kenjiego, nagle jednak przed nim eksploduje narośl, zrzucając go z olbrzymiego cielska. Przed upadkiem jednak ratuje go Laurie, która przybyła za nimi. Pozostająca na potworze Hope kopiuje moce piątego Światła i wdaje się z nim w bitwę, drugą ręką tworząc maleńkiego potworka ze śmigłami, który leci w stronę Cyclopsa i wbija mu się w szyję.

Scott przenosi się do iluzji, którą stworzyła dla niego Hope – zniszczonego Mostu Golden Gate. Dziewczyna stwierdza, że od powrotu do teraźniejszości cały czas słyszy, że jest mesjaszem mutantów i powoli zaczyna w to wierzyć, prosi jednak Summersa, by pozwolił jej wypełnić to zadanie i żeby wsparł ją w walce z Kenjim. Gdy Scott wraca do rzeczywistości, staje się świadkiem walki dwóch podobnych sobie potworów – jednego sterowanego przez Kenjiego, a drugiego stworzonego przez Hope.

Walczącą dziewczynę odnajduje jedna z macek Japończyka i wbija jej się w szyję. Siedzący na tronie z ciała Kenji ogłasza, że wkrótce pozostanie tylko mrok i oskarża przeciwniczkę o plagiatowanie jego sztuki. Nieświadomy, że przegrywa walkę w realnym świecie, pyta, czy naprawdę wydaje jej się, że może go uratować, a widząc wyraz jej twarzy domyśla się, że tak jest w istocie. Zapewnia, że przybyła za późno, żeby cokolwiek zrobić i pyta, jak może myśleć inaczej. Hope odpiera, że tę pewność dają jej pewne cztery litery [a po polsku pewnie osiem – przyp. S_O], a w tym momencie sterowane przez nią monstrum powala drugiego potwora. Dziewczyna podchodzi do próbującego wstać Uedy i składa na nim swój leczący dotyk – a raczej leczący cios, który odrzuca mutanta, wyrywając jego nadal połączone z gigantem ręce przy łokciach. Następnie, świadoma wykonanego obowiązku, pada bez zmysłów przed Cyclopsem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #3 Generation Hope #3 Generation Hope #3 Generation Hope #3 Generation Hope #3 Generation Hope #3 Generation Hope #3 Generation Hope #3 Generation Hope #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.