Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #244

X-Men: Legacy #244

X-Men: Legacy #244

"None so Blind"

Postacie
Zapowiedź

Coś niewidzialnego krąży po Utopii, porywając mutantów. Kto może powstrzymać tego nowego przeciwnika? Może ktoś, kto nie polega na wzroku? A może niebezpieczeństwo jest jeszcze większe, niż X-Men sobie wyobrażają?

Streszczenie

Blindfold opowiada Rogue o swojej wizji. Ktoś – lub coś – ukrywa się na Utopii. Gdy w końcu się ujawni, zrani ich, a gdy raz zacznie, już nie przestanie. Nie jest jednak w stanie powiedzieć, kto konkretnie im zagraża. Rogue pociesza ją i zapewnia, że się tym zajmą, po czym kontaktuje się z Emmą i prosi o rozmowę ze Scottem. Podczas niej przekazuje to, czego dowiedziała się od dziewczyny i razem z Cyclopsem dochodzi do wniosku, że sprawę powinni zbadać telepaci i X-Club.

Ruth tymczasem zaczyna własne śledztwo, odwiedzając tych, których widziała w wizji. Pierwszym na liście jest Gambit, a raczej jego ciemna strona. Gdy tylko staje przed Śmiercią, dziewczyna pyta, czy zamierza on zaatakować X-Men, ten odpiera więc, że to zależy – mutanci nie są bowiem związani z tym, czego pragnie. A to, czego pragnie, to wolność i możliwość bycia sobą. Dodaje, że tego, którego szuka Blindfold, tu nie ma, a prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero, gdy go znajdzie, po czym wraca w głąb umysłu Gambita.

Dziewczyna kieruje swoje kroki ku arenie, gdzie, na trybunach, samotnie siedzi Hellion. Gdy słyszy wyjaśnienia, Julian zauważa, że wcale się nie ukrywa, a pozostając na uboczu wyświadcza X-Men przysługę, ci bowiem nie mają pojęcia, co z nim zrobić. Ruth stwierdza, że chłopak jeszcze nie zdecydował, czy powinien czuć wyrzuty sumienia za to, co zrobił Karimie i czy skrzywdzi kogoś innego. Wściekły, Keller każe jasnowidzącej się wynosić, a ta, odchodząc, ogłasza, że szuka potwora, który się ukrywa – Julian jest zaś potworem całkiem innym.

W laboratorium Rogue rozmawia z Madisonem. Ten ogłasza, że kilku mutantów – Armor, Dragoness, Magma i Surge – zniknęło. Przynajmniej według Danger, która cały czas monitoruje stan zdrowia mieszkańców wyspy. Z drugiej jednak strony według Emmy "zaginieni" cały czas znajdują się na Utopii, uśpieni. Okazuje się, że według androida wszystkie cztery mutantki zniknęły w tym samym miejscu, Jeffries niczego tam jednak nie wykrywa. Rogue stwierdza więc, że coś jej to przypomina.

Kolejną osobą, którą odwiedza Blindfold, jest Legion, którym zajmują się Xavier, Nemesis i Kukułki. Charles nie jest przekonany co do metod doktora, który usuwa kolejne osobowości z umysłu Davida, dziewczyny zapewniają więc, że po wymazaniu każdej jaźni, jej funkcje są przejmowane przez inne, a następnie, na prośbę Nemesisa, przenoszą Profesora do umysłu jego syna, żeby na własne oczy mógł zobaczyć, jakie poczynili postępy. To nadal nie przekonuje Charlesa, Bradley każe mu więc wrócić za miesiąc, wtedy bowiem będzie widać efekty jak na dłoni. W tej chwili Xavier zauważa Ruth, która wybrała się razem z nimi do umysłu Legiona. Profesor prosi ją, żeby opuściła plan astralny, stwierdzając, że jest to naruszenie prywatności jego syna. Ta przeprasza, wyjaśniając, że musiała zobaczyć to, co niewidoczne, i odchodzi.

W laboratorium Madison potwierdza obawy Rogue – w miejscu, w którym zniknęły mutantki, wykrył śladowe ilości promieniowania pochodzącego z wymiaru Emplate'a – najprawdopodobniej pozostałość po jednym ze starych przejść łotra, otoczyli bowiem Utopię polem siłowym, które powinno powstrzymywać kolejny atak z tamtej strony. Gdy kobieta chce przyjrzeć się fenomenowi, Jeffries przypomina, że mówili o śladowych ilościach, po chwili jednak wpada na to, jak jej to umożliwić.

Blindfold krąży po pustkowiu, czując, że coś złego się zbliża. Nagle porywają ją na wpół przezroczyste macki.

Chwilę później na miejscu zjawiają się Rogue i Madison, razem z jego nowym wynalazkiem. Znajdują kurtkę Ruth i postanawiają przetestować urządzenie, które powinno naświetlić słabym światłem szczelinę prowadzącą do wymiaru Emplate'a. Gdy jednak Rogue uruchamia przyrząd, o mało nie zostaje oślepiona przez nagły błysk. Madison domyśla się, co się stało i wyjaśnia, że energie przepływają z jednego wymiaru do drugiego i z powrotem. W zależności od tego, w jakiej są fazie, ukrywane przez nie obiekty są albo praktycznie niewidzialne, albo widoczne jak na dłoni. W następnej chwili niebezpieczeństwo się ujawnia – i jest nim gigantyczny, mackowaty potwór. Mutanci próbują nawiązać walkę, gdy jednak Jeffries zostaje porwany przez macki, Rogue wzywa telepatycznie Emmę i każe wysłać grupę uderzeniową mimo, że telepatka nie widzi żadnego zagrożenia. Tymczasem wskakuje na pajęczynę potwora, próbując uratować porwanych, sama jednak do niej przylega. Zaczyna więc krzyczeć, by zwrócić na siebie uwagę monstrum, a gdy ten ją wyrywa, sięga do nieprzytomnych, wiszących na pajęczynie mutantek i absorbuje ich moce. Dzięki nim z łatwością zabija potwora, zanim przybywają posiłki.

Gdy jest już po wszystkim, Nemesis bada porwanych i stwierdza, że zostali jedynie uśpieni i wkrótce się obudzą, Cyclops każe mu więc przeskanować całą wyspę w poszukiwaniu podobnych stworów. Rogue gratuluje Blindfold odkrycia zagrożenia, ta jednak, łkając, wyjaśnia, że nie o to chodziło, teraz jest już jednak za późno. Gdy słońce zachodzi, Ruth widzi wyraźnie, przeciw czemu stoją, tajemniczy przeciwnik już się bowiem nie ukrywa.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #244 X-Men: Legacy #244 X-Men: Legacy #244 X-Men: Legacy #244 X-Men: Legacy #244 X-Men: Legacy #244 X-Men: Legacy #244

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.