Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #5

Wolverine vol. 4 #5

Wolverine vol. 4 #5

"Wolverine Goes to Hell" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

W Piekle wybuchła rewolta! A Logan staje twarzą w twarz z kimś, z kim nigdy nie spodziewał się już spotkać.

Streszczenie

Wolverine rozmyśla o wszystkich torturach, jakie przeżył, będąc w Piekle. Tylko o jednym nie pomyślał – o spotkaniu ze swoim biologicznym ojcem, Tomem Loganem, ogrodnikiem w rezydencji Howlettów. A jednak teraz stoi on przed nim. Mężczyzna wyjaśnia, że czekał na spotkanie z synem od kiedy tu trafił, a gdy mutant podkreśla, że nie jest on jego ojcem, lecz człowiekiem, który zabił jego ojca, odpiera, że wychowywany przez Howletta wyrósłby na maminsynka. Zamiast tego zmienił się jednak w zabijakę, o którym słyszał cały świat – każdy zna i boi się nazwiska "Logan". I dlatego teraz Tom chce powiedzieć Jamesowi, jak bardzo jest z niego dumny.

Na Ziemi. Ghost Rider i Mystique zaciągają opętanego przez demony Wolverine'a do kościoła, ten jednak w pewnym momencie wbija pazury w ziemię, a nagłe szarpnięcie zrzuca obu jego przeciwników z motocykla. Od razu ruszają oni do walki, jednak ani puszka wody święconej w sprayu, ani moce Ducha Zemsty nie powstrzymują opętańca, który ucina głowę Ridera i przebija brzuch Raven. Zaczyna się przechwalać, jak to jest lepszy od "normalnego" Wolverine'a w każdym aspekcie, Mystique stwierdza jednak, że nadal jest tak samo głupi, jak oryginał. W tym samym momencie atakuje drugi Ghost Rider, który porywa mutanta i zaciąga go do kościoła, prosto przed oblicze Daimona.

Piekło. Wolverine nie wie, co odpowiedzieć swemu ojcu, ciszę przerywa jednak Puck, wzywający go do pomocy w walce z demonami. Tymczasem Sabretooth dociera do należącego do Diabła miecza i podnosi go, ogłaszając się nowym władcą Podziemi. W następnej chwili jest jednak atakowany przez Logana. Po krótkiej, acz krwawej walce miecz ląduje w rękach Wolverine'a, który przypomina, że rany zadane tym mieczem się tu nie goją, po czym ćwiartuje Creeda. Widząc to, demony klękają przez mutantem – nowym panem Piekieł.

Na Ziemi unieruchomiony magicznymi łańcuchami Wolverine odgraża się, że wszyscy obecni będą cierpieć wieczne męki w Piekle, Hellstrom jednak niewiele sobie z tego robi i rozpoczyna egzorcyzmy.

Tom Logan podchodzi do syna i gratuluje mu, stwierdzając, że teraz będą razem władać tym miejscem. Słysząc to, Wolverine rzuca zdobyty miecz z powrotem w tłum demonów. Wściekły, ojciec stwierdza, że mutant jest tchórzem i nie zasługuje na to, żeby być jego synem. Z tym jednym Logan się zgadza i tnie twarz Toma resztką pazurów, po czym odchodzi. Jego ojciec odgraża się, mówiąc, że prędzej czy później mutant tu wróci, a on będzie czekał. Tymczasem Wolverine przychodzi na pomoc Puckowi, jednak nim będzie gotowy na ucieczkę, chce zrobić coś jeszcze. Przebija się do groty, w której uwięziona jest Mariko, i próbuje ją przekonać do ucieczki. Kobieta stwierdza jednak, że nie ma ona po co wracać do świata żywych – dopóki się nie odrodzi, to tutaj jest jej miejsce. Prosi jedynie ukochanego, by pamiętał ją taką, jaką znał żywą i życzy mu bezpiecznej podróży.

Jakiś czas później. Logan i Eugene wspinają się po skalnej ścianie, mając nadzieję na wydostanie się z tego miejsca. Nagle jednak jeden z potępionych łapie Pucka i ściąga go na dół. Spadając, Judd krzyczy jednak do Logana, by ten kontynuował podróż. Tak też czyni, zastanawiając się nad tym, co usłyszał od swego "ojca" – dochodzi do wniosku, że jest Loganem z krwi i kości i że pewnego dnia wróci do Piekła. Stwierdza jednak, że będzie w stanie żyć z tą wiedzą, jeśli w zamian otrzyma szansę na zemstę na tych, którzy go tu zesłali. Tymczasem, na dnie przepaści, Puck wznosi diabli miecz i każe sobie powiedzieć, jak się stąd wydostać, a były pan na włościach stwierdza, że gdy Red Right Hand z nim skończą, Wolverine z radością wróci do Piekła.

Tymczasem, na Ziemi, Daimon kończy inkantację. W Piekle Logan widzi oślepiający blask, a na Ziemi jego opętane ciało wydaje ryk bólu. Po chwili Hellstorm oświadcza, że wyczuł powracającą do ciała duszę, gdy jednak Melita próbuje się porozumieć z chłopakiem, ten zaczyna z krzykiem uciekać. Przed wejściem trafia jednak na Cyclopsa, który przybył wraz z Emmą, Magneto i Namorem, żeby ostatecznie rozwiązać ten problem.


"Scorched Earth" – Conclusion: "How it Started"

Postacie:
* Wolverine
* Melita/Mystique, starzec

Melita czekała na Logana przed barem, gdy nagle, tuż przed nosem mutanta, ktoś ją porwał. Wolverine ruszył za nimi w pogoń, pewien, że ktoś chce się na nim zemścić, zabijając jego nową miłość i w pełni gotów pokazać mu, i wszystkim innym, co czeka tych, którzy tego spróbują. Gdy jednak wpadł do przyczepy ciężarówki, do której wbiegł porywacz, okazało się, że nie wszystko było tym, na co wyglądało. Z dachu przyczepy zwisały ludzkie ciała, na podłodze narysowany był pentagram, a przed mutantem stał mężczyzna w czarnej szacie, który zaczął odczytywać inkantacje z płonącej księgi. Wkrótce Wolverine'a ogarnęły płomienie, widząc więc stojącą w kącie Melitę, próbował on ją przeprosić za to, co się stało. Kobieta jednak zmieniła się z powrotem w Mystique, odpierając, że dopiero będzie mu przykro, a Logan, widząc to, ostatnim tchem krzyknął, że mu za to zapłacą.

W następnej chwili jego ciało było już opętane przez demony. Starzec, który dokonał rytuału, przypominał im o umowie, a diabeł odparł, że zgładzi wskazanych przez niego ludzi, ogłosił jednak, że koniec końców to on zawładnie tym światem i zniknął. Raven stwierdziła, że nawet Piekło nie powstrzyma Logana, jej rozmówca odparł jednak, że ma taką nadzieję – Piekło to dopiero początek.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #5 Wolverine vol. 4 #5 Wolverine vol. 4 #5 Wolverine vol. 4 #5 Wolverine vol. 4 #5 Wolverine vol. 4 #5 Wolverine vol. 4 #5 Wolverine vol. 4 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.