Avalon » Serie komiksowe » Chaos War: X-Men » Chaos War: X-Men #2

Chaos War: X-Men #2

Chaos War: X-Men #2

"Dead X-Men - Part 2"

Postacie
Zapowiedź

Grupa martwych X-Men kontra potęga Chaos Kinga! Czy mutantom pod wodzą Thunderbirda uda się przywołać Wielkiego Ducha, czy polegną w walce?
Znowu?

Cytat

Thunderbird: "It’s funny I know what’s coming, but I feel more alive than ever-- as if my life finally counts for something."

Streszczenie

Thunderbird, Moira, Banshee, Esme oraz trójka klonów Madroxa trafiają na wyspę Muir. Oczywiście kilka pierwszych chwil spędzają na próbach rozwikłania zagadki tajemniczej siły, która ich tu przeniosła. Przerywa im MacTaggert, która traci siły i upada na ziemię. Okazuje się, że po tym jak przeczytała pamiętnik Destiny, ta przejęła jej ciało. To właśnie ona jako pierwsza informuje towarzyszy o istocie zwanej Chaos King, jego planach oraz ich zadaniu, które zgodnie z jej słowami ma polegać na wskrzeszeniu prastarych duchów Ziemi. W tym samym czasie Cuckoo dostrzega jednak kruka, co gorsza, stanowi on jedynie zapowiedź dla setek innych zbliżających się do bohaterów. Jest wśród nich również zmieniona Sophie, która telepatycznie kontaktuje się z siostrą. Doprowadza to do krótkiego pojedynku. Esme nie ma jednak szans z silniejszą siostrą i, ku przerażeniu pozostałych, również zaczyna się zmieniać, choć bynajmniej nie oznacza to dla niej końca walki. Ostatkiem sił rzuca się na bliźniaczkę. Pozostali również nie mogą narzekać na nudę. X-Men nie walczą już jednak tylko z Sophie i krukami, na wyspę przybył bowiem sam Carrion Crow. Jego pierwszymi ofiarami są pozostałe kopie Madroxa oraz Cassidy, który na szczęście uchodzi z życiem. Thunderbird osłania natomiast Moirę i o dziwo obojgu udaje się przeżyć. Banshee, nawet pomimo faktu, że Destiny przejęła ciało jego ukochanej, nadal nie ma zamiaru przestać się o nią troszczyć. Dlatego kiedy ta tylko każe mu zaatakować władcę kruków, ten nie ma zamiaru się powstrzymywać. Uderzenie oczywiście nie jest w stanie zabić ich przeciwnika. Niszczy jednak portal, którym ten dostał się na wyspę.

Fala uderzeniowa dodatkowo odrzuciła walczące siostry, sprawiając, że obie znalazły się na ziemi. Okazuje się, że w czasie starcia ich umysły są cały czas połączone. Sophie pomimo utraty panowania nad zmienionym ciałem, cały czas zdaje się zachowywać swoją świadomość. Prosi więc siostrę o zaatakowanie jej, kiedy stworzy jej ku temu okazję. Esme nie chce jednak pozbawić życia zdawałoby się znienawidzonej bliźniaczki.

Destiny postanawia natomiast wykorzystać całe to zamieszanie i każe Thunderbirdowi ponownie skontaktować się ze swoimi bogami. Tym razem rezultaty jego prośby są jednak znacznie bardziej drastyczne. Otaczająca go energia sprawia, że pozostali nie są nawet w stanie ustać na nogach. Niestety, okazuje się, że od początku do końca był to plan Carrion Crowa. X-Men otworzyli bowiem dla niego drogę do źródła energii, z którego w tej właśnie chwili czerpie Proudstar.

Esme nie ma zamiaru słuchać dalszej części jego monologu i postanawia zaatakować.  Oczywiście, nie stanowi żadnego wyzwania dla prawdziwego boga. Podobnie Banshee, który umiera w ramionach Moiry w chwilę po tym, jak traci oddech i nie jest już w stanie powstrzymać przeciwnika przy pomocy swoich zdolności. Dusza Destiny opuściła jednak ciało kobiety, więc tym razem jest im dane odejść z tego świata wspólnie, dając tym samym Proudstarowi wystarczająco czasu na połączenie się z mitycznym Thunderbirdem. W obliczu takiej potęgi nawet Carrion Crow jest niczym.

Kiedy zagrożenie mija, okazuje się, że przy życiu pozostał tylko Indianin oraz obejmująca ciało zmarłej siostry Sophie. Nie dano im wiele czasu, ale są jeszcze w stanie wymienić kilka zdań nim wszystko spowija białe światło.

Autor: Pete

Galeria numeru

Chaos War: X-Men #2 Chaos War: X-Men #2 Chaos War: X-Men #2 Chaos War: X-Men #2 Chaos War: X-Men #2 Chaos War: X-Men #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.