Avalon » Serie komiksowe » Daredevil: Reborn » Daredevil: Reborn #1

Daredevil: Reborn #1

Daredevil: Reborn #1

"Reborn" – Part One

Postacie
  • * Matthew Murdock
  • * niewidomy chłopak, kelnerka, szeryf Cole i jego ludzie, Pike i jego koledzy

Zapowiedź

Wydarzenia z Shadowland zostawiły kiedyś dumne dziedzictwo Daredevila w strzępach. Teraz, z dala od głównych ulic Hell's Kitchen, powstaje nowe zło. Jedynie ktoś, kto nie ma nic do stracenia, jest na tyle szalony, by się z nim zmierzyć. Droga do Piekła jest dobrymi chęciami wybrukowana, lecz droga do odkupienia to znacznie trudniejsza ścieżka.

Cytat

Matt do Pike'a: "Listen. I don't intimidate easy. So if you want to hit me, why don't you just get on with it and stop wasting my time?"

Streszczenie

Matt wędruje od dłuższego czasu, kieruje się głównie na południe bądź południowy zachód. Zrezygnował z autobusu na rzecz własnych nóg. Nie musi się niczego bać, ani myśleć o tym, przed czym ucieka. Po prostu idzie przed siebie. Trafia do przydrożnego baru. Przed wejściem siedzi niewidomy chłopak. Kelnerka zauważa brak samochodu i jest zdziwiona, gdy słyszy, że Matt przywędrował pieszo. Kobieta oznajmia również, że w mieście nie przepadają za włóczęgami. Na zapleczu wykonuje tajemniczy telefon. Murdock rozmawia z chłopakiem. Uczy go rozpoznawać dźwięki. Przekonuje go, że utrata wzroku to nie koniec świata i że nie jest sam. Ich rozmowę przerywa pojawienie się czterech mężczyzn. Przewodzi im Pike, który nakazuje Mattowi opuszczenie miasta, szukając tylko okazji do bójki, którą Murdock sam prowokuje. Pike wraz z kolegami zaczynają go bić i kopać. Rozdziela ich szeryf. Mężczyzn odsyła do pracy, a Matta zabiera ze sobą. Odstawia go na przystanek autobusowy. Informuje go również, że pierwszy autobus odjeżdża z samego rana i powinien do niego wsiąść. Przed odjazdem robi mu zdjęcie komórką.


Murdock nie zamierza czekać i rusza przed siebie. Domyśla się, że to miasto ma swoje tajemnice, ale to nie jego problem. Skończył z wtykaniem nosa w nie swoje sprawy, bowiem bardzo często ktoś przez to cierpiał lub ginął. Nagle jego wyostrzony węch wyczuwa coś w powietrzu. Coś złego.


Na posterunku policjanci identyfikują Matta. Największym dla nich zaskoczeniem jest wzmianka federalnych, jakoby Matt Murdock był super bohaterem. Szeryf Cole nakazuje podwładnym zajęcie się nim.


Murdock dociera do starego kamieniołomu. Odnajduje tam zakopane szczątki ludzkie. Znajduje również resztki mundurów oraz gwiazdę szeryfa. Słyszy nadjeżdżający radiowóz, który zmierza wprost na niego. W ostatniej chwili wykonuje salto i przeskakuje nad samochodem. Policjanci zatrzymują się i zaczynają poszukiwania. Są przekonani, że nie mógł uciec daleko i że nie stanowi dla nich wielkiego problemu. W końcu jest środek nocy, a on jest niewidomy. Nie wiedzą, że Murdock jest tuż za nimi i szykuje się do ataku.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil: Reborn #1 Daredevil: Reborn #1 Daredevil: Reborn #1 Daredevil: Reborn #1 Daredevil: Reborn #1 Daredevil: Reborn #1 Daredevil: Reborn #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.