Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 3 » Heroes For Hire vol. 3 #2

Heroes For Hire vol. 3 #2

Postacie
Zapowiedź

Czy jesteś do wynajęcia? Czy mógłbyś przestać sprzedawać broń na ulicach amerykańskich miast? Co by się stało, gdyby ta broń była przeklęta? Potrafisz walczyć z demonicznymi siłami? Do kogo zadzwonisz po pomoc? Po Silver Sable, Paladina, Misty Knight, Satannę, a może... Ghost Ridera?

Cytat

Ghost Rider: "Gunshot trauma. A novelty."

Streszczenie

Control łączy się z Silver Sable, pytając, czy jest ona do wynajęcia. Najemniczka stwierdza, że stworzenie sobie nowego życia w Ameryce dużo kosztuje, każe więc Misty przygotować do wysłania pieniądze.

Tymczasem. Wkupiwszy się w łaski strażnika, Paladin wchodzi do nowojorskiej kostnicy, gdzie przygląda się ciałom zabitych w ostatniej strzelaninie, której ofiarami było dwanaście osób. Control uważa to za stratę czasu, twierdząc, że muszą po prostu znaleźć i schwytać handlarza zaopatrującego gangi w broń i amunicję mogącą przebić kamizelki i pancerz – Derina Vitaliego. Paladin zna to nazwisko i odpiera, że Vitali nie ma wystarczających koneksji, by zdobyć taki towar. Po chwili znajduje coś, co wszystko zmienia. Misty oświadcza, że jest już za późno – już wysłała wynajętą bohaterkę.

W tym samym momencie z Control łączy się Sable, informując, że ochroniarze Vitaliego są uzbrojeni po zęby, a ich broń jest w stanie przebić wszystko, w co trafi. Udaje jej się postrzelić jednego z przeciwników, wtedy jednak wywołana strzelaniną eksplozja odrzuca ją.

W kostnicy Paladin prezentuje wezwanej na konsultację Satanie wyglądającą na zwyczajny pistolet broń, która jednak zdaje się być zrośnięta z dłonią zmarłego. Domyśla się, że nie jest to wynikiem ekstremalnego gorąca, a wiedźma usuwa iluzję i wyjaśnia, że mają do czynienia z Demonicą – przeklętą bronią, której magiczne naboje pożerają dusze postrzelonych. Nierozerwalnie wiąże się z posiadaczem, doprowadzając go do szaleństwa i zmuszając do mordowania kolejnych osób, a gdy nie jest w stanie znaleźć niewinnych ofiar, jest w stanie wchłonąć nawet duszę swojego właściciela – jak podejrzewa, tak właśnie stało się z opryszkiem, nad którego ciałem stoją. Nagle każe Paladinowi podejść do niej, nie patrząc za siebie, a gdy najemnik się odwraca, odkrywa, że nieboszczyk powstał i do nich celuje. Próbuje go postrzelić, co nie przynosi zamierzonego skutku. Na szczęście Satana jednym ruchem spopiela ciało. Słysząc to wszystko, Control łączy się z Silver Sable, każąc jej dokonać odwrotu, ta jednak odmawia – zdobyła właśnie broń jednego z przeciwników, co wyrównało szanse. Misty każe jej pozbyć się broni, kobieta jednak odkrywa, że nie jest w stanie tego zrobić.

W następnej chwili razem z nadal żywymi opryszkami zostaje przeteleportowana do Miami, gdzie właściciel zaklętych broni, Baron Brimstone, beszta Vitaliego i jego ludzi za to, że używają jej przeciwko sobie, handlarz tłumaczy jednak, że walczyli z Silver Sable. Rozpoznając najemniczkę, Brimstone każe ją zabić, a gdy ta zaczyna uciekać przed gradem duszożernych kul, Misty odnajduje ją i wysyła posiłki.

Po chwili na miejscu zjawia się Ghost Rider, ogłaszając, że machinacje Barona dobiegły końca. Łotr każe swoim ludziom strzelać do Ducha Zemsty, pewien, że przeklęte naboje skrzywdzą nawet jego, i choć ma rację, nie są one wystarczająco silne, by powalić Ridera. Podczas, gdy piekielny motocyklista przebija się przez żołnierzy Brimstone'a, Sable stwierdza, że nie chce się pozbywać zdobytej broni. Misty wyjaśnia jej, że mają do czynienia z przeklętym uzbrojeniem, które pożre duszę najemniczki, jeśli się jej nie pozbędzie.

Rider tymczasem powala ostatnich ochroniarzy Brimstone'a. Ten każe Sable strzelać do Ducha Zemsty. Kobieta zamiast tego rzuca przeklętą broń Baronowi, gdy jednak ten naciska spust, nic się nie dzieje. Sablinova ujawnia, że opróżniła magazynek, broń nie jest więc w stanie się wykarmić. W następnej chwili ziemia otwiera się pod Brimstone'em, pochłaniając go, a Ghost Rider porywa Silver, ratując ją przed podobnym losem.

Gdy jest już po wszystkim, Control przyznaje, że powinna była słuchać wspólnika i przeprasza go, ten jednak sugeruje jedynie, by następnym razem go nie ignorowała i pyta, jak się czuje po stracie dziecka i wszystkim innym, co przeszła. Misty przypomina więc, że dziecko to nigdy nie istniało, a ona po prostu musi odpoczywać – dlatego działa jako organizator i operator tego całego przedsięwzięcia. Jeśli czasem wydaje się być zdenerwowana, to dlatego, że jest przez cały czas przykuta do biurka. Paladin, który w końcu znalazł jej pokój kontrolny – pusty poza pokrytymi grubą warstwą kurzu meblami – pyta, jak długo już siedzi w swojej centrali, a gdy słyszy, że cztery miesiące, stwierdza, że musi być to dla niej prawdziwa tortura.

Autor: S_O

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 3 #2 Heroes For Hire vol. 3 #2 Heroes For Hire vol. 3 #2 Heroes For Hire vol. 3 #2 Heroes For Hire vol. 3 #2 Heroes For Hire vol. 3 #2 Heroes For Hire vol. 3 #2 Heroes For Hire vol. 3 #2 Heroes For Hire vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.