Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #152

Thunderbolts #152

Postacie
Zapowiedź

Thunderbolts muszą pomóc w zwalczeniu protokołów awaryjnych Intelligentii, "Scorched Earth"! A do tego Cage postanawia uzupełnić swój uszczuplony zespół o nowego członka.

Streszczenie

Thunderbolts oglądają nagranie zgłoszeniowe do programu Hyperiona. Więzień uważa, że jest więziony niesłusznie, ale rozumie władze, które martwią się o kogoś tak potężnego jak on. Prosi, aby dano mu możliwość pokazania, na co go stać, aby mógł czynić dobro. Karla od razu stwierdza, że to kłamca. Songbird wyjaśnia, że w niektórych wymiarach Hyperion jest największym z herosów, a w innych największym złoczyńcą. Nie wiedzą, z kim mają do czynienia w tej sprawie. Narobił trochę kłopotów w Azji i został złapany przez Blue Marvela. Cage stwierdza, że potrzebują jego mocy i dołączy on do drużyny. Wyjaśnia, że muszą powstrzymać tajny plan M.O.D.O.K.a i Lidera, który miał się uruchomić w razie ich porażki. Chodzi o kilka potworów, które opuściły swoją wyspę i kierują się w kierunku Japonii. Wszyscy schodzą do podziemii, gdzie czekają już Hyperion, Man Thing, MACH V i Fixer. Mark próbuje być miły. Na oskarżenia Ghosta o zabicie cywili odpiera, że zrobił to Hyperion z innego wymiaru. Po chwili wszyscy teleportują się. Na miejscu zostaje tylko Fixer, który raportuje komuś przez radio, że wszyscy już odeszli. Teraz będzie najlepszy czas na skan.

Grupa ląduje na japońskim wybrzeżu, ku któremu podążają 4 potwory. Hyperion nie czeka na rozkazy tylko stwierdza, że sam pokona wszystkie monstra. Reszta ma pilnować wybrzeża. Przy pomocy lodowego oddechu tworzy zaporę. Następnie z pełną prędkością atakuje jedną z bestii. Ta przewraca się. Następny w kolejce jest przerośnięty pterodaktyl. Mark przypala mu skrzydła, ale w rewanżu zostaje potraktowany zamrażającym promieniem. Drugi z potworów ciosem posyła bohatera w ziemię, gdzie tworzy potężny krater. Luke pociesza, się, że teraz znają możliwości przeciwników.

Moonstone ma spróbować, aby pterodaktyl przez przypadek zaatakował jednego ze swoich. MACH V i Luke biorą na siebie najbardziej opancerzoną bestie, a Songbird i Marko mają zająć się wielkim krabem. Ghost i Man-Thing maja pozostać bezrobotni, jako nieprzydatni w tej walce. Zgodnie z planem Karla denerwuje swój cel, który strzela do niej lodowym promieniem. Kobieta robi unik i promień trafia bestię przypominającą Godzillę. Stwory zaczynają walczyć ze sobą.

Luke ma mniej szczęścia. Okazuje się, że jego przeciwnik ma oczy także z tyłu i zauważa zbliżających się bohaterów. Swoim długim językiem łapie za nogę MACHa V. Songbird tworzy soniczny most do kraba, po którym może biec Juggernaut. Marko powala potwora. Moonstone ma problem, ponieważ bestie opamiętują się i zaczynają atakować ją. Kobieta zostaje trafiona lodowym promieniem.

Luke i Abe nie dają rady i zostają połknięci przez bestię. Wszystkiemu przypatruje się Hyperion. Godzilla dociera do brzegu. Tu atakuje ją Marko, a Songbird leci pomóc Karli. Ta właśnie kolejny raz trafiona traci przytomność i spada do morza. Na szczęście wyławia ją Melissa, ale czeka na nie pterodaktyl. Bohaterka wytwarza dźwiękową barierę, która chroni ją przed promieniem bestii. Zostaje jednak zdradziecko znokautowana przez Hyperiona i obie bohaterki spadają do morza. Mark stwierdza, że niedługo pozostanie jedynym członkiem drużyny. Nie podoba mu się, że patrzy na niego Man Thing, więc strzela do niego laserami z oczu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #152 Thunderbolts #152 Thunderbolts #152 Thunderbolts #152 Thunderbolts #152 Thunderbolts #152 Thunderbolts #152

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.