Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #8

New Avengers vol. 2 #8

Postacie
Zapowiedź

Luke'a Cage'a i Jessicę Jones czeka przygoda ich życia – … randka?!

Cytat

Victoria Hand: "[...] There's not a lot I'm allowed to say because it's mostly matters of national security... [...]"
Spider-Man: "Excuse me, Ms. Handy?"
Victoria Hand: "Yes, Mr. Spider-Man."
Spider-Man: "Are you not allowed of talk about national security things because I'm here in a full body costume and mask?"
Victoria Hand:" Yes."
Spider-Man:" I knew it. Persecution complex assembled!"

Streszczenie

Luke Cage i Jessica Jones spotykają się wieczorem w restauracji. Randka jest okazją do przedyskutowania bieżących spraw. Dla Cage'a kluczowym jest pytanie, czy żona ma zamiar być superbohaterem, czy też nie. Luke jest za i wie już nawet, jak się będą nazywać: Power Man i Power Woman. Jessica nie jest jednak do końca przekonana do tej decyzji. Cage sugeruje, że jego żona nie czuje się dość dobra, by być Avengerem. Jessica podaje jednak motyw Danielle. Członkostwo w zespole oznacza ciągłe narażanie życia i zdrowia. Jones nie chce, by jej córka została bez mamy. Dalszą dyskusję przerywa błysk na niebie, a po chwili kulisty przedmiot, hamowany jeszcze przez Ms. Marvel spada wprost na ulicę nieopodal restauracji z Jessicą i Lukiem. Oboje wybiegają na ulicę sprawdzić, co się stało. W tym momencie następuje eksplozja w epicentrum uderzenia. Kulisty przedmiot okazuje się być kosmicznym statkiem, pilotowanym przez Doctor Dooma. Cage staje mu naprzeciw, Jessica natomiast dzwoni po Avengers. Do Luke'a dołącza nieco oszołomiona uderzeniem Carol Danvers, nie potrafi jednak wytłumaczyć jak doszło do całego tego zamieszania. Jones również nie zamierza stać bezczynnie i aktywnie włącza się do walki. Po chwili Doom leży pokonany. Cage zdejmuje mu maskę, pod którą znajduje się jednak maszyna - Doombot. Na miejscu pojawiają się też pozostali Avengers. Thing widząc leżącego na ziemi Doombota podbiega z krzykiem do maszyny, po czym wyrywa jej mechaniczne serce. Jak się okazuje, to właśnie ono steruje robotem, a nie mózg, jak myślał Luke.

Później w rozmowie z Victorią Hand Avengers starają się ustalić przyczyny, dla których Doombot odwiedził niebieską planetę. Victoria nie może zdradzać tajemnic dotyczących bezpieczeństwa państwowego w obecności niezarejestrowanego Spider-Mana. Jej wiedza w temacie jest jednak mocno ograniczona. Z Doombotem miała styczność, gdy ten był w posiadaniu Tony'ego Starka, który nie ukrywał swej ekscytacji tym faktem. Sam Doom zdaniem Bena mocno ostatnio ześwirował, co Strange zrzuca na karby jego zainteresowań czarną magią. Rozmowę przerywa Jessica Jones, która oznajmia, że od teraz będzie się nazywać Power Woman.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #8 New Avengers vol. 2 #8 New Avengers vol. 2 #8 New Avengers vol. 2 #8 New Avengers vol. 2 #8 New Avengers vol. 2 #8 New Avengers vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.