Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria » Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #2

Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #2

Postacie
  • * Roland
  • * nowicjuszka Jenna
    * Siostry Mniejsze Elurii
    * brat Jimmy'ego
Zapowiedź

Pod opieką Sisters of Eluria, Roland kontynuuje dziwną wędrówkę do miejsca spowitego mgiełką tajemnicy... Okazuje się, że siostry mają jeszcze bardziej niebezpieczne plany, niż mogłoby się wydawać.

Cytat

Jenna: "One more thing... The gold medallion. Ye war it because it's yours. Do'ee understand... James?"
Roland: "Yes. And the sleeping boy is my brother."
Jenna: "If they ask, yes. To say different would be to get Jenna in serious trouble."

Streszczenie

Zawieszony ponad szpitalnym łóżkiem Roland odzyskuje przytomność. U jego boku stoi piękna młoda zakonnica. Dziewczyna próbuje go uspokoić słowami, że Bóg da mu tyle czasu, ile potrzeba na powrót do zdrowia. Wyjmuje spod jego koszuli poświęcony medalion z imieniem, który wcześniej Roland zabrał ze znalezionych w miasteczku zwłok chłopaka. Kiedy przypadkiem dotyka powierzchni tabliczki, jej palec zaczyna dymić. Roland odpowiada, że jego czasem nie zarządza Bóg, ale Wieża. Po czym zapada w sen.

Czas upływa, gojąc rany chłopaka. W krótkich chwilach przytomności towarzyszy mu tylko oddalony dźwięk wydawany przez jakieś owady, dzwonki i delikatna dziewczyna czuwająca nad jego zdrowiem.

Którejś nocy do Rolanda i czuwającej przy nim Jenny przychodzą pozostałe zakonnice. Proponują zdjęcie tabliczki z szyi chłopaka, by dziewczyna w końcu mogła z niego skorzystać. Ta staje w jego obronie twierdząc, że pacjent nie jest jeszcze gotów. Siostrze Przełożonej nie podoba się impertynencja nowicjuszki i ostrzega ją, by nauczyła się szacunku. Inaczej skończy jak własna matka. Tymczasem siostry przechodzą do innego łóżka i zrzucając ludzkie aparycje zaczynają ucztować.

Jest dzień. Roland się budzi i na łóżku obok spostrzega młodego chłopca, który wygląda jak chłopak, z którego zwłok zdjął medalion. Zaczyna podejrzewać, że to jakaś rodzina. Chrapanie z drugiej strony łóżka zwraca jego uwagę. W hamaku leży starzec. Jego nogi są strzaskane tak mocno, że prawdopodobnie już nigdy nie będzie chodził. Na moment przed zaśnięciem, Rolandowi wydaje się, że coś rusza się pod skórą tych powykręcanych nóg.

Noc. Rewolwerowiec ponownie się budzi i zauważa zakonnice niemo oceniające jego stan. Siostra Przełożona uśmiecha się anielsko i wyjaśnia mu, że jest w szpitalu. Prosi go, by zdjął ten ciężki medalion, by leczenie mogło dobiec końca. Roland nie zgadza się, dostrzegając w cieniach rzucających przez świece, że siostry wcale nie są tymi, za które się podają. Te zaczynają tłoczyć się przy jego łóżku. Wtedy pojawia się Jenna i ponownie staje w jego obronie. Matka Przełożona jest wściekła, że nowicjuszka ponownie ma czelność się jej sprzeciwić, nawet w imię miłości, która jest dla sióstr oczywista. Ze względu na jej matkę, siostry pozwalają na chwilę rozmowy w cztery oczy między Jenną i Rolandem.

Jenna wyjaśnia, że znajdują się w Klasztorze Sióstr Mniejszych Elurii. Nie służą jednak Jezusowi Człowiekowi. Roland chce wiedzieć, gdzie są lekarze. Po namowach Jenna zgadza się mu ich pokazać, pod warunkiem, że nie będzie krzyczał. Podchodzi do starca leżącego w hamaku i potrząsa dzwonkami. Na ten znak, spod skóry starca wychodzi chmara owadów i wraca do cienia. To one leczą w tym szpitalu. Następnie Jenna opowiada, jak chłopak trafił pod ich pieczę. Roland przedstawia się swym prawdziwym imieniem i zapytuje o swe rewolwery. Dziewczyna mówi, że nic o nich nie wie, ale jest okropnym kłamcą. Roland nie naciska, bo widzi że dziewczyna się boi. Rozmowa musi się już kończyć. Zanim zniknie w mroku, Jenna nazywa go imieniem z tabliczki i prosi, by nie zdradził siostrom swej prawdziwej tożsamości. Inaczej będzie miała kłopoty.

Kolejne, nagłe przebudzenie z sennego koszmaru. Chłopak zapytuje stojącej obok siostry o Jennę. Ta z uśmiechem odpowiada, że pewno w tym momencie rozmawia z Siostrą Przełożoną. Roland nie ma żadnych wątpliwości, że "rozmowa" jest w tym przypadku eufemizmem. Ostrzega, że jeśli skrzywdzą Jennę, pozabija je wszystkie. Siostra wcale się nie boi i przystępuje do wypytywania Rolanda. Zapytuje o chłopca leżącego obok. Ten od dłuższego czasu przysłuchiwał się rozmowie i sam odpowiada, że są braćmi. Kiedy siostry odchodzą, konspiracyjne pyta Rolanda, czy fakt, że posiada medalion jego brata oznacza, że ten nie żyje. Roland potwierdza i wyraża nadzieję, że nie skończą tak samo, bo siostry to czyste zło.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #2 Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.