Avalon » Serie komiksowe » Chaos War » Chaos War #5

Chaos War #5

Chaos War #5

"The End is Here"

Postacie
Zapowiedź

Chaos King uwalnia swoją najgroźniejszą broń! ANTI-ETERNITY dąży do zniszczenia wszelkiego istnienia! Hercules! Amadeus Cho! Thor! Żywi i Martwi Avengers! X-Men! Alpha Flight! Incredible Hulks – oto OSTATNI BASTION WSZECHŚWIATA! Ostateczna bitwa, w której wszyscy zginą i wszyscy wygrają! I nie pytajcie mnie, jak to w ogóle możliwe!

Streszczenie

Thor walczy w Południowej Karolinie. Nagle podlatuje do niego Yellowjacket, która jest w Nowym Jorku. Dodatkowo na polu walki pojawiają się rodzina Hulków oraz Alpha Flight, którzy byli na Hawajach. Okazuje się, że Chaos King pożarł już tak wiele wszechświata, że to co zostało kumuluje się w jednym miejscu. Ponad światem Chaos King i Hercules stają do walki.

Gdzie indziej Miek próbuje pożreć Amadeusa i nie daje się przekonać, że zaraz świat przestanie istnieć. Nagłe trzęsienie ziemi ratuje chłopaka, który częstuje przeciwnika maczugą. Zamierza teraz pomóc Galactusowi. Okazuje się jednak, że jest to zbędne. Utrzymuje on teraz przy pomocy swojej energii portal do Continuum®. Silver Surfer pośpiesza młodego geniusza, aby przy pomocy swojego teleportu przeniósł wszystko do nowego wszechświata.

Walka Herculesa i Chaos Kinga trwa nadal, a każdy cios powoduje ogromne zniszczenia na Ziemii. Na niej Amadeus załamuje się nad własną bezsilnością. Wszystkie obliczenia wskazują, że nie uda mu się uratować wszystkich, bo brakuje na to czasu. Sam nie potrafi zdecydować kogo zostawić na śmierć. Galactus go popędza, ale chłopak nie potrafi tego zrobić. Chaos King przebija Herca swoimi szponami. Heros prosi Cho, aby podjął decyzję. Nie mogą sobie teraz pozwolić na wątpliwości. Umierając Hercules błaga przyjaciela o działanie. Przebyli tę drogę razem i nie mogą się poddać. Nie mogą pozwolić zwyciężyć potworowi. Te słowa pozwalają chłopakowi wpaść na nowy pomysł. Prosi on swego przyjaciela, aby obalił swojego przeciwnika na ziemię. Herc ostatkiem sił wyjmuje szpony ze swego ciała i powala monstrum. Teraz Cho wzywa innych herosów do walki. Chaos King wzywa także swoje potwory, ale Sersi i Venus go wyprzedzają. Pierwsza tworzy wielki megafon, a druga przez niego śpiewa i hipnotyzuje bestie. Dzięki temu reszta herosów może się z nimi rozprawić. Tym czasem Chaos King dalej męczy Herca i oślepia go. Z odsieczą przybywa mu Thor, który poraża ich wroga potężnym piorunem, a Hercules wyprowadza potężny podbródkowy. Mimo tego ich przeciwnik się cieszy. Nareszcie rozrósł się tak, że rozpoczyna konsumpcję tej malutkiej reszki wszechświata, która została. Planeta, a wraz z nią bohaterowie, zostają powoli wciągnięci w ciemność.

Okazuje się jednak, że Chaos King pochłonął wszechświat Continuum®. Plan Amadeusa polegał na tym, aby pozwolić potworowi wygrać. Liczby nie kłamią - nie mieli z nim szans. Herc wepchnął go w portal i teraz może swobodnie skonsumować cały pusty wszechświat. Niestety ocalili tylko mały kawałek wszechświata. Reszta została zniszczona. Przed załamanym Herculesem pojawia się nagle Athena. Wyznaje, że wszystko od dawna zaplanowała. Wiedziała, że Hercules kiedyś osiągnie swój prawdziwy potencjał. Teraz na ruinach starego świata może stworzyć nowy i zostać nowym ojcem wszystkiego. On się jednak na to nie zgadza. Mimo swych ran ma zamiar działać teraz, nawet jeśli ma to oznaczać jego śmierć. Jako jego pierwszy i ostatni czyn jako superbóg ma zamiar naprawić wszystko to co Athena zniszczyła. Odtwarza zaświaty oraz cały materialny wszechświat w takim kształcie jaki był. Kiedy po wszystkim bohaterowie stoją na plaży, okazuje się, że nie wszyscy wskrzeszeni herosi wrócili do zaświatów. Na Ziemii pozostali Alpha Flight. Niedaleko ląduje samolot, z którego wybiega Delphyne. Czule wita się ze swoim ukochanym, a Amadeus naciskany przez Herca wyznaje jej miłość.  Kiedy obaj przyjaciele przybijają piątkę. Lew Olimpu odkrywa, że nie ma już super siły. Wychodzi na to, ze nie jest ani superbogiem, ani zwykłym bogiem. Jest po prostu człowiekiem.

Autor: Spell

Galeria numeru

Chaos War #5 Chaos War #5 Chaos War #5 Chaos War #5 Chaos War #5 Chaos War #5 Chaos War #5 Chaos War #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.