Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulks » Incredible Hulks #620

Incredible Hulks #620

Incredible Hulks #620

”Harrowed”

Postacie
Zapowiedź

Hulk i jego rodzina walczą z siłami piekieł, a stawką jest całe życie na Ziemi! Hulk musi zmierzyć się ze swoimi wewnętrznymi demonami – DOSŁOWNIE! Myśleliście, że walki ze Skaarem i Hiro-Kalą były trudnym albo osobistym przeżyciem? Nie wiecie niczego.
I proszę, niech mi ktoś powie, że to na okładce to Guilt Hulk, pięknie proszę.

Cytat

Hulk: ”You hit like a girl, Korg”
Korg: ”There are no females on Krona”

Streszczenie

Hercules z towarzyszami staje naprzeciw armii Chaos Kinga. Son of Satan wyczuwa, iż na Ziemi Hulks walczą w sprawie równie ważnej, co pokonanie samego Mikaboshiego - gamma herosi chronią Marlo Chandler, która jest nosicielką fragmentu abstraktu znanego jako Śmierć. Jeśli Zom i Abomination ją dostaną, Śmierć wróci i zginą miliony.

Kilka lat wcześniej. Dayton. Bruce i jego matka uciekają z domu, jednak ojciec chłopaka dogania ich i masakruje matkę. Mały Robert patrzy na to z przerażeniem.

Teraz. Ojciec Bruce'a zmieniony w wielkiego gamma potwora trzyma swoją żonę. Hulk atakuje go i uwalnia kobietę. Walka jest jednak daleka od końca. Potwór jest bowiem bardzo silny, gdyż jego moc pochodzi ze strachu małego Bruce'a.

Skaar próbuje pomóc ojcu, ale pada po potężnym ciosie. Następnie potwór odwraca się i atakuje Hulka ogniem z paszczy. Ten, osmalony, wstaje i zdeterminowany ma zamiar skończyć pojedynek. Jednak żywiący się strachem potwór powala Bannera.

Teraz tylko cud może uratować zielonego i misję ocalenia Marlo. I cud się pojawia pod postacią Jarelli. Tak jak potwór czerpię siłę od żywych, z tą różnicą, że Jarella czerpie ją z miłości Hulka. Księżniczka z furią atakuje Briana Bannera i przebija mu głowę mieczem. To jednak nie powstrzymuje potwora.

Ośmielony postawą i miłością Jarelli Hulk wstaje. Jego rodzina, jego Hulks stają razem z nim. Zielony nie boi się już ojca. Pokonuje go jednym dmuchnięciem powietrza. Potwór pada, zmienia się w człowieka i po chwili znika. Hulk zwycięża.

Zagrożenie nie minęło. Zom i Abomination próbują schwytać Marlo. Wściekły Rick atakuje Blonsky'ego. Zomowi udaje się schwycić kobietę.

Śmierć zaczyna przejmować kontrolę nad ciałem nosicielki. Chandler jednak nie walczy z tym, wykorzystuje moc do ataku na Zoma. Chwilę później Strange jest wolny. Po chwili także z jej ręki pada Abomination. Marlo udaje się utrzymać abstrakt pod kontrolą.

Herosi świętują sukces. Nie trwa to jednak długo. Hulk, Red She-Hulk, A-Bomb, Korg, She-Hulk i Skaar zostają przeniesieni do Herculesa i jego towarzyszy. Zaraz zacznie się walka z Chaos Kingiem.


Scenariusz: Brandon Montclare
Rysunki: Simon Bisley

S.M.A.S.H. Files: Korg „Inductive Reasoning“

Postacie:
* Hulk, Korg

Tym razem zamiast Bannera przydatność Korga do tworzonego zespołu sprawdza Hulk. Robi to w najlepszy sposób jaki zna – walcząc.

Przy okazji walki Korg wspomina przegrane - swoje i swoich braci. Starcie z Thorem, walkę ramię w ramię z Hulkiem na Sakaar, czy walkę z Thingiem podczas WWH.

Korg stawia czoła Hulkowi, dlatego będzie jednym z Hulks. Potrafi walczyć z Zielonym, a co ważniejsze, jeżeli zajdzie potrzeba będzie potrafił walczyć przeciw Hulkowi.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620 Incredible Hulks #620

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.