Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #5

Fantastic Four #5

Fantastic Four #5

"Prisoners of Doctor Doom!"

Postacie
Streszczenie

Historia rozpoczyna się przedstawieniem złowrogiej postaci - Doctora Dooma, łączącego magię z nauką, który ogłasza, że zniszczy Fantastic Four.

Tymczasem w bazie czwórki superbohaterów nikt nie zdaje sobie sprawy z nadciągającego niebezpieczeństwa. Johnny czyta nowy numer The Incredible Hulk i porównuje Hulka do Thinga, co jest wystarczającym powodem, aby między grupą herosów rozgorzała następna kłótnia. Wewnętrzne starcia przerywa nagła awaria światła. Jak się okazuje, Doctor Doom przypuścił atak na Baxter Building i oplątał go niezniszczalną siecią. Reed Richards rozpoznaje adwersarza i opowiada o nim reszcie grupy.

Victor Von Doom studiował wraz z Reedem na tej samej uczelni. W przeciwieństwie jednak do Richardsa Dooma interesowały zakazane eksperymenty, czarna magia i czarnoksięstwo. Podczas przeprowadzania jednego z eksperymentów spowodował on wybuch, który zniszczył mu twarz oraz spowodował relegowanie z uczelni. Kiedy ostatnio go widziano zmierzał do Tybetu celem poznania tamtejszej magii.

Z powrotem w teraźniejszości, złowieszczy Doctor zatrzymuje Susan jako zakładniczkę, a resztę grupy zabiera do swego zamku. Na miejscu okazuje się, że Doom chce zdobyć skarb pirata imieniem Blackbeard. Żeby to zrobić musi wysłać kogoś w przeszłość, gdyż sam musi obsługiwać wehikuł czasu. Mr. Fantastic, Human Torch i Thing znajdują się więc w czasach piratów i szpad, mając tylko 24 godziny na wykonanie misji.

Najpierw przebierają się w ubrania z epoki, najwięcej czasu zajmuje charakteryzacja Thinga, lecz peruka, przepaska na oko, kapelusz i broda skutecznie maskują jego wizualny brak człowieczeństwa. Przed misją postanawiają się jeszcze posilić, lecz nie wiedzą, że wpadli w pułapkę i w ich napojach jest środek usypiający. W ten sposób zostają porwani przez piratów i przemocą wcieleni do ich załogi.

Oczywiście siła piratów na nic zdaje się przeciw sile Fantastic Four, którzy po obudzeniu się obijają wszystkich na pokładzie. Walkę przerywa atak innego statku. Nie namyślając się długo, Thing rusza do kontrataku, prowadząc za sobą piratów. Wrogi okręt szybko kapituluje wobec przewagi superbohaterów, a Ben zostaje okrzyknięty kapitanem Blackbeardem. Okazuje się, że to szukali właśnie skarbu Bena, który przez wysłanie w przeszłość stał się słynnym piratem. Po przeszukaniu statku faktycznie odnajdują na nim skarb. Aby nie dać Doctorowi Doomowi przedmiotu jego życzenia, napełniają skrzynię łańcuchami. Tak przygotowani szykują się do powrotu do teraźniejszości.

Lecz Thing nie chce wracać. Tutaj poczuł, że jest szanowany, że jest legendą i nie ma zamiaru porzucić tego nowego życia. Pod wodzą Bena piraci łapią Reeda i Johnny'ego, lecz na ich nieszczęście zrywa się huragan, który niszczy statek, a bohaterów z fragmentami statku i skrzynią wyrzuca na brzeg pobliskiej wyspy.

W tym momencie Doom na powrót włącza swoje urządzenie i sprowadza Fantastic Four do teraźniejszości. Okazuje się, że skarb należał kiedyś do Merlina i ma dać Doomowi ogromną moc, gdy jednak Doctor otwiera skrzynię znajduje w niej tylko bezwartościowe łańcuchy. Grimm rusza do walki z Doomem i niszczy, jak się okazuje, robota, który był podstawiony za genialnego przestępcę. Sam Victor pozbawia pomieszczenie, w którym znajduje się męska część Fantastic Four tlenu, nie wiedząc, że obok niego stoi Sue. Powoduje ona spięcie aparatury superprzestępcy, czego wynikiem jest eksplozja z Doomem w jej centrum. Następnie Invisible Girl ratuje swoich towarzyszy i razem uciekają z zamku.

Będąc już na zewnątrz, Human Torch tworzy wokół budowli ścianę ognia, by zmusić Victora do opuszczenia kryjówki. Ten jednak ma przy sobie odrzutowy plecak, który pozwala mu lecieć z prędkością nie pozwalającą na pochwycenie przez osłabionego Storma. Na koniec Fantastic Four postanawiają, że muszą koniecznie znaleźć i pokonać dwa wielkie zagrożenia: Doctora Dooma i Namora.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.