Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #6

X-Men vol. 2 #6

X-Men vol. 2 #6

"Curse of the Mutants" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

X-Men odparli najazd wampirów, ale nie oznacza to jeszcze pełnego zwycięstwa - nadal trzeba znaleźć lek dla Jubilee i sposób na ostateczne pokonanie Xarusa. Czy Dracula w tym pomoże, czy okaże się jeszcze większym zagrożeniem?

Cytat

Xarus: "You talk when you should fight."
Dracula: "If you can't talk and fight at the same time... then what's the point of being lord of vampires?"

Streszczenie

Podczas, gdy na Utopii X-Men przygotowują się do ataku na kryjówkę wampirów, Dracula dziękuje swojemu synowi za zwrócenie mu uwagi na brak ukontentowania wśród klanów i zapewnia, że zajmie się tym, jak tylko nauczy go czegoś o hierarchii. Wściekły, Xarus każe swoim wampirom atakować swego ojca, ci jednak nie zamierzają już za niego walczyć. Słysząc to, Xarus sięga po miecz i rzuca się na Draculę, ten jednak szybko zdobywa przewagę, nieustannie żartując z syna. Młodemu krwiopijcy udaje się zranić ojca, stwierdzając, że zbyt dużo on gada, ten odpiera jednak, że jeśli nie potrafi się walczyć i mówić jednocześnie, nie jest się godnym miana władcy wampirów, po czym blokuje cięcie syna i rozbraja go. Gdy zdesperowany Xarus rzuca się na Draculę, ten powala go, po czym oświadcza, że jego czas minął i, żegnając się z nim, urywa synowi głowę. Widząc to, Draculę atakuje Jubilee, władca wampirów jednak powala ją jednym ciosem. Każe swoim podwładnym powiadomić pozostałe wampiry o swoim powrocie, po czym wita stojących w drzwiach X-Men. Gdy on i Cyclops wymieniają się uprzejmościami, Blade zagrzewa mutantów do ataku, Scott przypomina więc, że przybyli po Xarusa i każe mu spocząć. Brooks odpiera, że nie należy do jego drużyny i rzuca się na Draculę, zostaje jednak powalony promieniem optycznym. Gdy Dracula przyklaskuje temu pokazowi, Summers przypomina, że istniało między nimi nieme porozumienie, którego zamierza dotrzymać. Vlad zmienia więc temat i spoglądając na ciało syna stwierdza, że dokonał on czegoś, co jemu nigdy się nie udało – zjednoczył skłócone klany w jeden organizm. Głośno zastanawia się, czego naród wampirów byłby w stanie dokonać z porządnym przywódcą, zwłaszcza, że są praktycznie u wybrzeży Utopii. Cyclops przypomina mu więc, że przed ożywieniem jego ciało znajdowało się w laboratorium Utopii przez siedemnaście godzin – w rękach X-Clubu, grupy, która ukryła w Loganie pułapkę na Xarusa. Pyta, czy Dracula naprawdę sądzi, że nie przygotowali się na taką ewentualność. Po chwili napięcia Vlad stwierdza, że Scott blefuje, dodaje jednak, że podoba mu się jego styl i uznaje, że pora wrócić do domu i uporządkować sprawy. Jako prezent pożegnalny "wręcza" jeszcze mutantom Jubilee.

Jakiś czas później, Utopia. Emma pyta Scotta, czy rzeczywiście blefował, Scott nie zamierza jednak odpowiadać. Telepatka zmienia więc temat i pyta, jak długo będzie się wpatrywał w monitor przedstawiający zamkniętą w celi Jubilee, Cyclops odpiera więc, że dziewczyna jest jedną z nich i są za nią odpowiedzialni. Pod celą stoją tymczasem Blade i Wolverine. Łowca wampirów zapewnia, że nie jest to rozwiązanie – Jubiliaton jest teraz wampirem i się to nie zmieni. Wyciągając kołek stwierdza, że istnieje tylko jeden pewien sposób, Logan nie zamierza jednak pozwolić mu na zbliżenie się do dziewczyny. Wściekły, Blade stwierdza jeszcze, że jeśli nie chcą słuchać doświadczonego łowcy, to od teraz wampirzyca jest ich problemem i odchodzi. Emma tymczasem stwierdza, że punkt widzenia Brooksa jest prosty – jedyny dobry wampir to martwy wampir. Uznaje, że być może nie jest to zły punkt widzenia i dodaje, że kimkolwiek jest osoba zamknięta w brygu, nie jest to już Jubilee, którą znają. Scott odpiera jednak, że stara Jubilee nadal znajduje się gdzieś w głębi i że istnieje jakiś sposób, by wyciągnąć ją na powierzchnię. Musi w to wierzyć.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #6 X-Men vol. 2 #6 X-Men vol. 2 #6 X-Men vol. 2 #6 X-Men vol. 2 #6 X-Men vol. 2 #6 X-Men vol. 2 #6 X-Men vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.