Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #4

Wolverine vol. 4 #4

Wolverine vol. 4 #4

"Wolverine Goes To Hell" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Opętane ciało Wolverine'a kontra Colossus, a do tego Mystique, Ghost Rider, Sabretooth i Diabeł z naprawdę wielkim mieczem. To wszystko i jeszcze jedna, szokująca postać z przeszłości Logana.

Streszczenie

Piekło. Logan rozmyśla o tym, że nigdy nie był człowiekiem wierzącym – od kiedy dowiedział się, że jego ojcem nie był mężczyzna, którego tak nazywał, a ten, który nim był, był też pierwszą osobą, którą kiedykolwiek zabił, ciężko było mu w cokolwiek uwierzyć. Teraz jednak, walcząc z diabłem w piekielnych otchłaniach, nie ma innego wyboru jak wierzyć – przynajmniej w Piekło. Czart tymczasem, stojąc nad skatowanym przeciwnikiem, stwierdza, że w końcu go zrozumiał – nie kieruje nim żadna wyższa idea, po prostu jest irytującym gnojkiem, który próbuje coś udowodnić, będąc nieposłusznym. Zaraz dodaje jednak, że jedynym, co udowodnił mutant, jest jego własna nieistotność. Ten jednak stwierdza, że udowodnił coś jeszcze – wskazując swoje, pokryte jakąś zieloną cieczą, pazury oznajmia, że nawet demony krwawią. Gdy pozostałe potwory obserwują w ciszy rozwój sytuacji, Wolverine powstaje i rzuca się na diabła.

Walkę obserwują również Puck i jego tajemniczy kompan, którzy dochodzą do wniosku, że wkrótce ich dręczyciel straci kontrolę nad Piekłem. Eugene wyrusza, by jeszcze trochę namieszać, ciesząc się na myśl o ucieczce. Gdy odchodzi, tajemniczy mężczyzna wyśmiewa go, stwierdzając, że gdyby heros był tu równie długo, co on, wiedziałby, że nie ma dla nich miejsca na powierzchni.

Tymczasem, Utopia. Opętany przez demony Wolverine walczy z Colossusem, który nie bierze potyczki na poważnie, dopóki nie zaczyna on mówić o Illyanie. To rozwściecza Piotra, który powala przeciwnika, a następnie wyrzuca go w powietrze, przy okazji przebijając kilka ścian. Następnie każe Kitty wezwać Cyclopsa, nim jednak ta zdąży cokolwiek zrobić, Logan wraca i uderza Petera z taką mocą, że obaj spadają o kolejnych kilka poziomów. Tam trafiają na Angela i Icemana, Wolverine używa jednak swoich diabelskich mocy, by wyłączyć ich z walki i wyjaśniając, że jest związany paktem, według którego ma zniszczyć wszystkich i wszystko bliskie poprzedniemu właścicielowi tego ciała, kontynuuje potyczkę z Colossusem.

Ani walka na Utopii, ani ta w Piekle, nie przebiega pomyślnie – opętaniec w końcu przebija się do organów Rasputina, a prawdziwy Wolverine ugina się pod siłą diabła, który w końcu wyrywa mu pazury. Nagle jednak, gdy oba demony przygotowują się do zadania ostatecznego ciosu, dzieje się nieoczekiwane – opętanego Logana oplata swoim łańcuchem właśnie przybyły Ghost Rider i bez słowa wyjaśnienia zabiera go do Hellstorma, a w Piekle pozostałe monstra widzą, że ich przywódca jest osłabiony i atakują, zamierzając zdobyć tron dla siebie. Widząc to, mutant zbiera swoje pazury i zachodzi przeciwnika od tyłu, a gdy ten jest zajęty odganianiem się od demonów, rzuca się na niego i przybija pazurami do ściany.

Utopia. X-Club pomaga poszkodowanym dojść do siebie. Wszystko to obserwuje Cyclops, bynajmniej nie zadowolony.

Piekło. Podczas, gdy demony zaczynają walczyć między sobą o miecz ich byłego przywódcy, ten zauważa Sabretootha i każe siebie uwolnić. Creed jednak nie ma zamiaru tego robić i rzuca się na swego ciemiężyciela. Nagle Puck, na czele armii potępieńców, atakuje demony, rozpoczynając rewoltę w Piekle. Wolverine chce się przyłączyć do walki, jednak powstrzymuje go tajemniczy mężczyzna, który wszystko to zorganizował razem z Juddem. Thomas Logan wyjaśnia, że zrobił to, by móc porozmawiać z mutantem jak ojciec z synem.


"Scorched Earth" - chapter four: "Last Call"

Postacie:
* Gunhawk, Cannonfoot, Fire Knives, Sawfist, Shadowstalker
* Tyger Tiger

Madripoor. The Mongrels, grupa zabójców, która wcześniej zaatakowała siedzibę San Francisco Post, walczy z ochroniarzami w Princess Bar. Mimo, że owi bouncerzy to najlepsi z najlepszych, a raczej najgorsi z najgorszych, bo tylko oni byliby w stanie poradzić sobie z bójkami wybuchającymi co noc w przybytku, nie mają szans z drużyną. Przywódca atakujących, Gunhawk, przedziera się na zaplecze, gdzie trafia na właścicielkę baru i większości wyspy, Tyger Tiger. Ta zagradza mu drogę do drzwi, stwierdzając, że nie ma on pojęcia, co się za nimi znajduje ani jakie piekło się rozpęta, jeśli dotknie czegokolwiek, co się tam znajduje. Zabójca stwierdza jednak, że doskonale wie to wszystko – w pokoju znajdują się szpargały i pamiątki, zebrane przez mężczyznę, który próbował odtworzyć swoją przeszłość. Gdy kobieta to słyszy, stwierdza, że Logan musi już nie żyć, Gunhawk odpiera jednak, że "tylko" trafił do Piekła. Podpala butelkę trunku i rzuca ją między graty, a gdy Tiger ostrzega, że Wolverine go znajdzie i zabije za to, co zrobił, mężczyzna odpiera, że jedynie zniszczył wszystko, co kiedykolwiek było bliskie Loganowi. Odchodząc oznajmia, że teraz mutant będzie wiedział, jak on się czuł przez tyle lat.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #4 Wolverine vol. 4 #4 Wolverine vol. 4 #4 Wolverine vol. 4 #4 Wolverine vol. 4 #4 Wolverine vol. 4 #4 Wolverine vol. 4 #4 Wolverine vol. 4 #4 Wolverine vol. 4 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.