Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #2

Generation Hope #2

Generation Hope #2

"The Future is a Four-Letter Word" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Piąte "światełko" doszczętnie zniszczyło Tokio. Teraz Hope i jej drużyna są w poważnych kłopotach i nawet Cyclops i Wolverine nie będą w stanie ich uratować.

Cytat

Wolverine (na widok potwora): "I'm telling you, Slim. You let the kids watch too much television, and stuff like this happens."

Streszczenie

To, co pozostało z Tokio. Kenji stwierdza, że właśnie do tego prowadzą nowe idee – ludzie wymyślają jedną rzecz po drugiej, aż zostanie wymyślone wszystko. A wtedy jedynym, co pozostaje do wymyślenia, jest nic. Pyta stojącą razem z nim pośród gruzów Hope, jak jej się podoba jego nowe dzieło. Zasiadając na tronie stworzonym pośrodku krateru kontynuuje swój szalony monolog, nie zwracając uwagi na próbującą przemówić mu do rozsądku dziewczynę. Gdy słowa nie pomagają, mesjaszka uderza go, nawet przetrącony kart nie przerywa jednak przemowy Japończyka. To, jak również fakt, że jej "leczący dotyk" nie zadziałał, sprawia, że dziewczyna domyśla się, że nie jest w świecie rzeczywistym. Siłą woli opuszcza iluzję, wtedy odrywa jednak, że jest uwięziona. Próbuje wykorzystać swoje moce i udaje jej się skopiować zdolności Kenjiego, które wykorzystuje do stworzenia umieszczonego na macce oka, zapoznając się w ten sposób z sytuacją.

Tymczasem, na zewnątrz. Wolverine powiadamia Cyclopsa, że tak X-Men, jak i Światła, przeżyły pierwszy atak nowego mutanta, niestety, nie można tego samego powiedzieć o wielu tokijczykach. Zapewnia też warczącego na niego Teona, że załatwią "to", gdy już uratują mesjaszkę. Scott przystępuje zaś do Rogue, którą wściekły pyta, czemu nie upilnowała Hope i stwierdzając, że może ona już nie żyć. Wtedy jednak wszystkie Światła, jak jeden mąż, zapewniają, że ich przyjaciółka żyje. Cyke formułuje więc plan odbicia dziewczyny, jednak gdy X-Men atakują budynek, po raz kolejny wypadają z niego gigantyczne macki. Tym razem należą one jednak do Hope, która unosi nimi ogromną kulę mięsa, w środku której znajduje się Kenji. Dziewczyna, nadal nie mając doświadczenia w używaniu swojej mocy, szybko mdleje, przed upadkiem ratuje ją jednak Gabriel. Uedo stwierdza tymczasem, że potrzebuje nowego miejsca, żeby tworzyć, i odlatuje na stworzonych przez siebie śmigłach. Postanawia też powstrzymać X-Men przed pościgiem, wysadza więc pobliską cysternę. Idie jednak szybko ją zamraża, po czym uderza słupem ognia w Japończyka. Cyclops domyśla się, że teraz nowy mutant skieruje się do najbliższego zbiornika wodnego, żeby się ugasić, i udaje się do tokijskiego Central Parku z pozostałymi X-Men, pozostawiając Światła z nieprzytomną Hope.

Tam Scott każe Rogue zajrzeć do umysłu Kenjiego, gdy jednak tylko bohaterka dotyka go, odskakuje z krzykiem. Wyjaśnia, że ich przeciwnik nie jest winny czynów, których dokonuje, nie jest ich nawet świadomy – jest uwięziony w koszmarnym śnie, który teraz przeżywają razem z nim. Kenji tymczasem tworzy wokół siebie kokon, z którego po chwili wyłania się jako gigantyczny, dwunożny potwór, po czym kieruje się w stronę miasta. Cyclops oświadcza, że muszą go powstrzymać za wszelką cenę – to, co robi, może nie być jego winą, jednak ludzie i tak mogą zginąć.

Tymczasem wszystkie Światła zaczynają nagle mieć złe przeczucia. Idie prosi Hope, by się obudziła – potrzebują jej.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #2 Generation Hope #2 Generation Hope #2 Generation Hope #2 Generation Hope #2 Generation Hope #2 Generation Hope #2 Generation Hope #2 Generation Hope #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.