Avalon » Serie komiksowe » I am an Avenger » I am an Avenger #4

I am an Avenger #4

Postacie
Zapowiedź

Ben Grimm, za dnia członek FF, nocami jeden z Avengerów Cage'a. Ale pytanie: gdzie Ben przynależy bardziej? Jedna z dużyn to w końcu jego rodzina.
Tylko Firestar i Justice mogą zakończyć pewną walkę, ale muszą być gotowi na zapłacenie odpowiedniej ceny.
Ms. Marvel i Spider-Woman maja chwilkę na wspominki i sięganie myślami w przyszłość. Tony uczy się, że nie zadziera z nastolatkami, a szczególnie jedną – Stature.

Cytat

Thing: "We're the ever-loving Fantastic Four, now and forever. And nothing... Not a damn thing... is ever gonna change that."

Streszczenie

Thing odbiera chińszczyznę dla całej rodziny i przygotowuje obiad. Przy stole nagle zabiera głos i obiecując, że nic się nie zmieni ogłasza, że wstąpił do Avengers – a w każdym razie do grupy Luke'a Cage'a. Reed i Sue mu gratulują, za to Johnny żartuje z "drużyny odrzutów", dopóki nie dowiaduje się, że nawet Spider-Man jest w zespole. Thing zapewnia, że będzie działał jako jeden z Mścicieli, gdy nie będzie miał obowiązków jako członek FF – jak na przykład teraz, gdy Cage wzywa go, by poradzić sobie z inwazją gigantycznych czerwi na New Jersey. Ben wsiada więc na jeden z wehikułów zbudowanych przez Reeda i odlatuje na pomoc.

Jakiś czas później. Sue chce porozmawiać z bratem na temat Bena. Johnny zapewnia, że cieszy się szczęściem przyjaciela, ale jednocześnie jest wściekły, że nikt nawet nie pomyślał o tym, żeby jego zaprosić do drużyny. A najbardziej denerwuje go fakt, że to tylko i wyłącznie jego wina.

Tymczasem Thing wraz z innymi Avengers walczy z potworami, stwierdzając, że mógłby się do tego przyzwyczaić. Nagle jednak kontaktuje się z nim Reed, informując, że Baxter Building zostało zaatakowane przez Red Ghosta i armię Super-Małp. Ben rzuca więc wszystko i wraca do domu. Tam znajduje jednak rodzinę czekającą na niego. Reed oświadcza, że nie ma żadnego zagrożenia, a Val podszyła się pod niego. Dziewczynka wyjaśnia, że zrobiła to, by sprawdzić to, o czym wszyscy inni i tak myśleli – jeśli tak Avengers, jak i FF staną przed podobnymi zagrożeniami, kogo wspomoże Grimm? Ben, poirytowany brakiem jej wiary przypomina, że Avengers to jego drużyna, ale oni są jego rodziną. I nic nigdy tego nie zmieni."Closure" - part 3

Postacie:
* Justice (x2), Firestar (x2)
* Loki
* Steve Rogers/Captain America, Iron Man, Thor

Podczas, gdy Steve, Tony i Thor walczą ze swoimi odpowiednikami z przeszłości, Angelicki i Vance'owie rozdzielają się, a młodsze wersje tłumaczą starszym plan Lokiego – wszedł on w posiadanie Sverosorgu, potężnego miecza, który należał niegdyś do asgardzkiego księcia. To dzięki jego mocy wyrwał bohaterów z ich czasów, a jeśli uda mu się połączyć oręż z ciałem jego oryginalnego właściciela, wpędzi całą ludzkość w stan permanentnej depresji i wykorzysta to, by przejąć kontrolę nad światem. Z wytłumaczeniami za sobą, dawni Justice i Firestar próbują się dowiedzieć, co naprawdę wydarzyło się między nimi. Vance odpiera, że tłumaczenie nie miałoby sensu, bo i tak zupełnie nie pamiętał dzisiejszych wydarzeń – wspomnienia zaczęły wracać dopiero, gdy zobaczył parę i przypomniał sobie o dawnych uczuciach. Dawny Astrovik stwierdza, że wobec tego nadal coś czuje do Angel, nie może jednak dłużej się na tym skupiać, bo docierają do muzeum, w którym spoczywa ciało księcia.

Tam Loki przygotowuje się do wbicia miecza w trumnę, wyczuwa jednak przybycie Justice'ów i powala ich. Okazuje się jednak, że mieli oni za zadanie jedynie odwrócić jego uwagę, podczas gdy obie Firestar spopielają zwłoki. Wściekły, Loki przypomina, że nadal kontroluje Sverosorg, i wbiwszy go w ziemię tworzy portale, wsysające bohaterów z powrotem do ich czasów. Angelicki wpadają na ten sam pomysł i topią grunt wokół miecza, a Vance'owie wpychają oręż w głąb ziemi. Wywołuje to erupcję energii... po której wszyscy lądują w swoich czasach.

W teraźniejszości Vance i Angel wracają do baru, stwierdzając, że rzeczywiście ich zerwanie nie odbyło się najlepiej, Astrovik proponuje więc spotkanie przy kawie, żeby to wszystko uporządkować. Dziewczyna stwierdza jednak, że powinna odpocząć przed jutrzejszymi zajęciami i odchodzi.

W przeszłości Avengers gratulują swoim młodym członkom rozwiązania sprawy. Vance i Angel zastanawiają się, co doprowadziło w przyszłości do takiego napięcia między nimi, po chwili jednak, w połowie zdania, zapominają o tych wydarzeniach. Chłopak zamiast tego pyta więc, czy jego narzeczona nie chciałaby się wybrać na poszukiwanie odpowiednich pierścionków. Zapewniają się nawzajem o swojej miłości - teraz i na wieki."Then and Now"

Postacie:
* Ms. Marvel, Spider-Woman

Ms. Marvel i Spider-Woman patrolują miasto, gdy nagle wpadają na grupkę złodziei obrabiających sklep. Tłukąc ich wspominają czasy, gdy wszystko było prostsze, każdy wiedział, kto jest dobry, a kto zły. Teraz wszystko wydaje się rozmyte, czasem nie wiadomo nawet, po której stronie samemu się stoi, chociaż ostatnio teraźniejszość zaczęła znowu przypominać stare, dobre czasy. Po rozprawieniu się ze złodziejami bohaterki widzą pędzący na sygnale wóz strażacki, decydują się więc wyruszyć na pomoc.

[Uwaga: w numerze znajduje się też krótka, humorystyczna historyjka o Stature, autorstwa Lucy Knisley - przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

I am an Avenger #4 I am an Avenger #4 I am an Avenger #4 I am an Avenger #4 I am an Avenger #4 I am an Avenger #4 I am an Avenger #4 I am an Avenger #4 I am an Avenger #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.