Avalon » Serie komiksowe » Chaos War: Thor » Chaos War: Thor #1

Chaos War: Thor #1

Postacie
Zapowiedź

W czasie Chaos War Bóg gromu staje naprzeciw potężnej kosmicznej istoty znanej jako GLORY! Czy pojedynczy bóg a szansę w walce z czymś, co dąży do ZNISZCZENIA! CAŁEJ! RZECZYWISTOŚCI?!

Cytat

Thor: "You shall no pass!"

Streszczenie

Północna Karolina - w stojącym samotnie na wzgórzu domu znajduje się tylko kobieta, aktualnie oddająca się medytacji. Otaczają ją figurki przedstawiające istoty boskie z różnych kręgów kulturowych, w tym również jedna symbolizująca Thora. Wyraźnie czymś trapiona nie ma jednak pojęcia o apokaliptycznym konflikcie, który toczy się wokół niej ... jeszcze.

W zupełnie innej sytuacji znajduje się Thor, który w tej samej chwili zmuszony jest stanąć twarzą w twarz z bytem jedynym w swoim rodzaju - Glory. Podwładny Chaos Kinga początkowo na ataki swego przeciwnika odpowiada jedynie śmiechem i jak szybko się okazuje, takie zachowanie nie należało do rozsądnych.  Odinson dosłownie wdziera się do jego wnętrza, gdzie przy pomocy Mjolnira rozpętuje burze. Kiedy wydostaje się z ciała wroga, zostaje jednak schwytany i dopiero nieznany wzrost mocy pozwala mu wyswobodzić się z uścisku. Chwilę później zbiera całą tą potęgę, ponownie uderzając w Glory swoimi piorunami. Tym razem są zbyt potężne i dosłownie rozrywają go na strzępy. Walka zbyt osłabiła jednak ciało i umysł Thora, którego impet zadanego ciosu posłał w kierunku Ziemi.

Jako pozbawiony przytomności Blake spada nieopodal mieszkania Becci Steinhardt, niedawno modlącej się w swoim domu kobiety. Ta od razu postanawia zabrać go do siebie.

Kiedy Donald budzi się następnego dnia, okazuje się, że jest bardziej niż całkowicie zdezorientowany. Mężczyzna stracił bowiem pamięć. Kobieta mimo wszystko widzi w nim coś dziwnie znajomego i dlatego postanawia pozwolić mu zostać w swoim domu jeszcze jeden dzień. Od momentu wspólnego spaceru i później wykonując kilka różnych czynności, Becca zaczyna wspominać swoją zmarłą w wypadku samochodowym rodzinę. Wieczorem rozmowa schodzi na tematy religijne oraz samotność, właśnie wtedy Blake postanawia zbliżyć się do towarzyszki i złapać ją za rękę. Ta jednak błyskawicznie ucieka. Oboje zupełnie nieświadomi, że nieopodal ich miejsca zamieszkania pojawia się dziwna istota. Tymczasem Donald postanawia przeprosić kobietę. Po krótkiej rozmowie ta jednak wybucha i niszczy stolik, na którym stoją figurki religijne. Przypadkowo tłucze również zdjęcie swojej rodziny. Zapłakana pada na kolana, przytulając ramkę i powtarzając, że chcę odzyskać swoich bliskich. Kiedy przytula ją Blake uspokaja się nieco, niestety nie na długo. Eksplozja poprzedza bowiem przybycie dziwnego potwora, którego celem bez wątpienia jest niczego nieświadoma para.

Autor: Pete

Galeria numeru

Chaos War: Thor #1 Chaos War: Thor #1 Chaos War: Thor #1 Chaos War: Thor #1 Chaos War: Thor #1 Chaos War: Thor #1 Chaos War: Thor #1 Chaos War: Thor #1 Chaos War: Thor #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.