Avalon » Serie komiksowe » Chaos War: Chaos King » Chaos War: Chaos King

Chaos War: Chaos King

Chaos War: Chaos King

"Chaos War - Chaos King"

Postacie
Zapowiedź

Jakież szaleństwo gnieździ się w umyśle Chaos Kinga? Bogowie Zenn-La stają do walki by ocalić swój świat przez jego złem i zatrzymać jego marsz nim dotrze na Ziemię! A pierwszą linią ziemskiej obrony jest...IMPOSSIBLE MAN?! Serio?

Cytat

Thrann: "... In Earth’s hell you defeated thoso who wanted to die... Now you’ll fight those who want to live."

Streszczenie

CHAPTER ONE - "Nothing @ All"

Zenn-La. Znajdujący się w swoim obserwatorium bóg Thrann przedstawia w skrócie historię powstania całej planety. Jego rozmyślania przerywa jednak dziwny fenomen, który identyfikuje jako zbliżający się koniec świata. Zaledwie moment później przedstawia swoje odkrycie towarzyszom. Nawet jeśli ci postrzegają wszystko w mniej naukowy sposób, wszyscy są świadomi faktu, że zmierza ku nim Chaos King. Wtedy głos zabiera mężczyzna, którego pozostali nazywają Dark One. To właśnie on wychodzi z propozycją nawiązania dialogu z wrogiem. W przeciwieństwie do pozostałych nie widzi bowiem sensu w walce o lud Zenn-La, który dawno o nich zapomniał. Thrann, wsparty przez Siri Ullall, jest jednak w stanie przekonać pozostałych o tym, że to ich bierność doprowadziła do zapomnienia o nich, a walka jest nieunikniona.

Domena bogów staje się miejscem okrutnego starcia, w którym hordy Chaos Kinga szybko przechylają szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Co jednak najdziwniejsze, na powierzchni Zenn-La życie toczy się jak gdyby nigdy nic. Jedynie mały chłopiec spoglądając w niebo, jest w stanie dostrzec walczących bogów. Nie zostało ich niestety już wielu, bowiem jedynie Thrann i Siri Ullall są w stanie przeciwstawiać się Mikaboshiemu. Ten jest zdziwiony ich zawziętością, szczególnie w kontekście wspomnień o przybyciu Galactusa. Właśnie to był wspomniany moment bierności bogów, który doprowadził do odwrócenia się od nich dotychczasowych wyznawców. Jak się jednak okazuje, to właśnie tamten dzień wywołuje obecnie tak wielką chęć przeciwstawienia się Chaos Kingowi, a konkretnie poświęcenie człowieka - Norrina Radda. Kiedy Thrann przypomina sobie tamten dzień, bez chwili wahania rusza na wroga, lecz, podobnie jak jemu podobni, zostaje pokonany.


CHAPTER TWO - "At The Crossroads Of The World, In The City That Never Sleeps, On The Eve Of Destruction."

Na terenie Nowego Jorku Fantastic Four ściga dziwne, zielonoskóre stworzenia. Nawet jeśli każdy członek grupy rozpoczął pościg na własną rękę, zupełnie nieświadomy o poczynaniach reszty, czwórka dziwnych istot doprowadza do spotkania całego zespołu. Kiedy udaje się schwytać wszystkich, okazuje się, że za to zamieszanie odpowiedzialny jest Impossible Man, który szybko ucieka superbohaterom. Jego kolejnym przestankiem jest, o dziwo, sam Chaos King, z którym ucina sobie pogawędkę. W jej trakcie oferuje rozmówcy wszystkie możliwe dobra, widocznie zupełnie nieświadomy, że swą propozycję przedstawia istocie nie pragnącej niczego bardziej niż nicości. Rozmowa szybko przeradza się w krótką walkę, lub raczej jej parodię, której finałem jest chwilowe uciszenie Impossible Mana. Właśnie wtedy Mikaboshi postanawia wyjść z ukrycia i zaatakować znajdujące się pod nim, nieświadome niczego miasto.

CHAPTER THREE - "A Fate Worse Than Dying"

Trzecią część historii stanowi bitwa w samym piekle. Podczas gdy jego władca próbuje przemówić do przeciwnika, Ghost Rider, Hellstrom, Satannish oraz inni mieszkańcy tej domeny toczą walkę z poddanymi Chaos Kinga. Niestety ich starania są skazane na porażkę. Na szczęście Hela jest jeszcze w stanie otworzyć portal, którym mogą uciec. Lucifer nie ma jednak zamiaru towarzyszyć reszcie. Ma jeszcze chwilę czasu, by przekazać im swe ostrzeżenie i wyrazić troskę o Daimona. Później rzuca się na Mikaboshiego, nie szczędząc mu przy tym przekleństw. Nawet w swoim królestwie nie jest jednak żadnym przeciwnikiem dla istoty, która zdołała już podbić niezliczone panteony.

Kiedy tylko piekło pada do stóp Boga Chaosu, ten bez chwili wahania rzuca swoje hordy ku Ziemi. Przepełniająca go pewność rychłego zwycięstwa zostaje jednak zachwiana, kiedy u jego boku pojawia się sam Thrann. To właśnie on uświadamia swemu nowemu panu, że w przeciwieństwie do jego poprzednich przeciwników nikt nie posiada takiej woli przeżycia jak ziemscy bohaterowie, którzy w tej właśnie chwili ruszają do walki.

Autor: Pete

Galeria numeru

Chaos War: Chaos King Chaos War: Chaos King Chaos War: Chaos King Chaos War: Chaos King Chaos War: Chaos King Chaos War: Chaos King Chaos War: Chaos King Chaos War: Chaos King Chaos War: Chaos King

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.