Avalon » Serie komiksowe » Klaws of the Panther » Klaws of the Panther #4

Klaws of the Panther #4

Klaws of the Panther #4

"Enter the Black Widow"

Postacie
Zapowiedź

Klaw i AIM są przygotowani do podbicia Ziemi z użyciem ich nowej, niepowstrzymanej broni – Scream. Aby ich pokonać, Shuri musi się włamać do Dead AIM, najlepiej zabezpieczonej bazy na świecie. Takie zadanie potrzebuje bardziej finezji niż agresywnego podejścia, więc kto lepiej nada się do pomocy w tego rodzaju misji, niż Black Widow?

Cytat

M.U.S.I.C.: "Can't you hear it? The Universe sings to us in a song whose first note was the Big Bang. How can you have been this all these years and never paused to listen?"

Streszczenie

Klaw gratuluje pokonanemu Spider-Manowi siły i determinacji i stwierdza, że z szacunku powinien zabić go teraz. Dodaje jednak, że po zdobyciu świata będzie potrzebował silnych niewolników i znika. Spidey odnajduje Shuri i informuje ją o ucieczce łotra, ta jednak wie już, dokąd się on udał. Problem w tym, że według Flea satelita, którego zamierza on wykorzystać, posiada tak zaawansowane zabezpieczenia, że nawet wakandyjska technologia sobie z nimi nie radzi i złamanie ich w tak krótkim czasie jest niemożliwe. Pete oznajmia, że w ich "zawodzie" takie słowo nie istnieje i łączy się ze Stevem Rogersem. Ten po wysłuchaniu jego historii stwierdza, że zna kogoś, kto doskonale się nadaje do tego typu akcji i kontaktuje się z Black Widow. Natasha akurat wykonuje małą robótkę w bazie Hydry. Dokończywszy misję, odbiera telefon od Steve'a i udaje się we wskazane miejsce.

Na orbicie Klaw przygotowuje głowice z vibranium do wystrzału. Uwięziona MUSIC prosi go, by zrezygnował ze swych planów i nie zmuszał jej do ich realizacji, stwierdzając, że wystarczy, że zmienił ją w podobnego sobie potwora. Dodaje, że w końcu zrozumiała, czemu to zrobił – nie chce on władzy, lecz towarzystwa. Słysząc to, Ulysses wybucha, stwierdzając, że wybrał tę, bardziej zaawansowaną od ludzkiej, formę, w pełni wiedząc, że nie będzie mógł z nikim dzielić wrażeń z niej płynących. Krzyczy, że została ona wybrana, by dzielić z nim tę boskość i nie ma prawa z niego szydzić. Kobieta odpiera, że wcale nie zamierza tego robić, a co więcej, rozumie go – są czymś całkiem nowym we Wszechświecie i jako jedyni słyszą symonię kosmosu. Klaw jednak postanowił pozostać na nią głuchy, i to czyni z niego potwora.

Ziemia. Natasha spotyka się z Shuri na pokładzie jej Quinjeta, którym następnie wyruszają na południowy Atlantyk, gdzie mieści się wakandyjska baza naukowa "Lew Morski". Tam przesiadają się do "S'yana" – pojazdu kosmicznego najnowszej generacji. W czasie podróży rozmowa schodzi na predyspozycje nowej Black Panther do pełnienia tej roli. Księżniczka myśli, że w przeszłości sama uczyniła wiele, by podkopać swoją reputację, Natasha przypomina więc, że sama, nim została bohaterką, była radzieckim szpiegiem i zabójcą, i stwierdza, że to, kim mogą się stać, nie zależy od tego, kim byli. Shuri stwierdza jednak, że nie tak łatwo jest jej się zmienić – za każdym razem, gdy walczy, jej instynkt podpowiada jej, żeby zabić przeciwnika, choć czuje, że czyniąc tak, niszczy część siebie. Widow znów więc przypomina swoją przeszłość, pełną skrytobójczych akcji, i wyjaśnia, że żyła na tyle długo, by widzieć w akcji potężne bronie. Dodaje jednak, że najpotężniejszą z nich jest miłosierdzie.

Na orbicie. Klaw stwierdza, że choć jego więzień, zgodnie ze swym nowym imieniem, próbuje go ukoić swym melodyjnym głosem, na nic się to nie zda. Wyznaje jej, że stała się ona prawdziwą boginią dźwięku, znacznie potężniejszą od niego. Gdy Joya jednak prosi go, by pozwolił jej wykorzystać te moce do szerzenia dobra, łotr odpiera, że ludzkość jest zbyt zepsuta, należy ją zniszczyć i zacząć od nowa.

Z Shuri łączą się Spider-Man i naczelny naukowiec AIM, który prosi bohaterkę, by ocaliła jego córkę. Wyjaśnia, że była ona śpiewaczką operową i że stała się ofiarą Klawa, Panther odpiera jednak, że jeśli łotr zamienił ją w podobnego siebie potwora, ich jedynym wyjściem jest jej zabicie. Mężczyzna odpiera więc, że mimo, że posiada takie same zdolności, niekoniecznie jest taka sama, jak jej porywacz. Kończy stwierdzając, że tak Klaw, jak i on, są potworami i zasługują na śmierć, ale jego córka jest niewinna. Gdy połączenie zostaje zakończone, Shuri pyta, skąd może wiedzieć, jak jest naprawdę i jaki wybór podjąć, Natasha odpiera więc, że często staje się to jasne dopiero w ostatniej chwili. Nagle z Shuri łączy się Flea, informując, że satelita Klawa wykrywa jej statek i sugerując przekierowanie energii z silników do kamuflażu. Gdy księzniczka odpiera, że jeśli tak zrobi, nie dotrą tam na czas, astronauta postanawia odwrócić uwagę łotra i zaczyna szarżować jego bazę. Szybko zostaje zestrzelony, pozwala to jednak "S'yanowi" na zbliżenie się do celu i uruchomienie kamuflażu.

Na pokładzie satelity Klaw wyśmiewa żałosny atak ludzkości, Joya stwierdza jednak, że to nie ludzie są żałosni. Poirytowany, złoczyńca rozpoczyna odliczanie do wystrzału rakiet i ogłasza, że zbliża się pora na "występ" jego więźnia, pewien, że gdy już rozpocznie, zrozumie, czemu jest to konieczne.

Tymczasem Shuri opłakuje swego doradcę, zbiera się jednak w garść, chwyta zaczepami satelitę i pomaga Natashy założyć zbroję. Dzięki niej Rosjanka jest w stanie niezauważona dostać się do środka kosmicznej bazy i unieruchomić zabezpieczenia – co jednak zajęło na tyle dużo czasu, że odliczanie prawie dobiegło końca. Postanawia więc kupić Black Panther kilka minut i atakuje Klawa. Ten jednak łatwo ją powala i uruchamia Krzyk – wydawany przez podłączoną do urządzeń MUSIC i wzmacniany przez wszystkie znajdujące się na orbicie satelity, powala wszystkich mieszkańców planety. Widząc, że atak się rozpoczął, Shuri atakuje łotra ostrzami energetycznymi, a Natasha próbuje wykorzystać ten moment, by uwolnić Joyę. Klaw jednak zauważa to i zaczyna wykorzystywać moc więźnia, by zwiększyć swoją i pokonać przeciwniczki, tym samym jednak przerywając atak na Ziemię. Natalii udaje się jednak powalić łotra celnie rzuconym kawałkiem ekwipunku, a Shuri dopada do uwięzionej, gotowa ją zabić. Joya rozumie, czemu bohaterka musi to zrobić i przyjmuje to ze spokojem, Panther jednak zaczyna mieć wątpliwości. Tymczasem Klaw powstaje na nogi i widząc Shuri ostrzega, że jeśli zabije ona MUSIC, on zabije ją i zniszczy Wakandę, a potem znajdzie sobie inną ofiarę. Gratuluje jednak księżniczce tego, że w końcu pokazała odwagę godną córki T'Chaki. Księżniczka jednak odchodzi od swojej niedoszłej ofiary, stwierdzając, że musi być inny sposób. Klaw wyśmiewa jej tchórzostwo, Joya stwierdza jednak, że to, co zaprezentowała Shuri, to miłosierdzie. Dodając, że gdyby Ulysses okazał go choć odrobinę, z chęcią dzieliłaby z nim życie, bez problemów uwalnia się i swoją mocą wyrzuca Klawa w przestrzeń kosmiczną. Panther dziękuje jej za uratowanie życia, a w następnej chwili łączy się z nią Flea, jak się okazuje, cały i – z grubsza – zdrowy. Uradowana Shuri każe mu wracać na Ziemię, gdzie zorganizują paradę na jego cześć, po czym, na pytanie Black Widow, odpiera, że po raz pierwszy od długiego czasu czuje się w pełni kontrolować swoje życie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Klaws of the Panther #4 Klaws of the Panther #4 Klaws of the Panther #4 Klaws of the Panther #4 Klaws of the Panther #4 Klaws of the Panther #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.