Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #151

Thunderbolts #151

Thunderbolts #151

"Ghost Story"

Postacie
Zapowiedź

Moonstone sięga w głąb umysłu i wspomnień Ghosta! Jak zaczęła się jego wojna z systemem i gdzie podziało się jego człowieczeństwo? Nawet jego towarzysze będą zmuszeni przyznać, że niektórych rzeczy nie powinno się wiedzieć.

Streszczenie

Crossbones miota się po swojej celi w kaftanie bezpieczeństwa. Od kilku godzin z krzykiem próbuje sforsować pole siłowe w drzwiach. Na ekranach obserwują jego poczynania Songbird i MACH V. Naukowcy podejrzewają, że jego moc wygasła po kontakcie z wodą w innym wymiarze. Jest też możliwe, że nie odpowiada on za swoje ostatnie działania. Mógł działać pod wpływem kryształów. Songbird tak nie uważa, chce żeby był to jego koniec w drużynie. Przychodzi do nich Moonstone pytając się, kiedy Thunderbolts dostaną jakąś misję. Cage po ostatnich wydarzeniach zawiesił jej działalność. Karla powinna być szczęśliwa, że w ogóle pozwalają jej trenować z resztą. Dodatkowo Juggernaut dostał pozwolenie do budowania falochronów wokół wyspy, bo kiedy nie siedzi zamknięty w celi łatwiej nim sterować. Znudzona Moonstone postanawia podrażnić Ghosta. Ten rozwiązuje krzyżówki. Rozwiązuje je od kilku tygodniu i jest pewny, że są one wykorzystywane do przesyłania tajnych wiadomości. Karla nie rozumie jego obsesji. Zachęca go, aby się przed nią otworzył i opowiedział jej o sobie. Ghost zagłusza wszystkie odbiorniki wokół nich i zaczyna swą historię.

Dawno temu żył sobie zupełnie zwykły chłopak. Był uzdolnionym informatykiem i po studiach został zrekrutowany przez firmę Omnisapient. Trzyosobowy zarząd firmy pokładał w nim spore nadzieje i często go odwiedzał, aby go motywować. Byli to Charles Kolman – finansista, Neil Kolman – technolog oraz Dana – marketingowiec. Proponowali bilety na mecze, domek na plaży itp. On jednak nie chciał skorzystać. Był typowym kujonem bez przyjaciół. Zaproponowali mu prowadzenie nowatorskiego projektu. Pochłonęło go to do granic możliwości, zaczął nawet sypiać w biurze. Chodziło o wynalezienie nowego procesora, który będzie potrafił dokonać przesunięcia fazowego i dzięki temu przechowywać ogromne ilości danych. Nazwał to Ghost–Tech. Wówczas podeszła do niego Shana i poprosiła o pomoc przy jej komputerze. Szybko została przepędzona przez szefów, ale zapadła mu w pamięci. Tymczasem firma ulokowała w jego projekt cały kapitał. To miała być przyszłość korporacji i presja stała się ogromna. Doszło do tego, że się wypalił i poprosił o kilka dni wolnego. Wówczas odezwała się do niego Shana. Dało mu to nowego kopa. Znów poczuł więź z firmą. Projekt nabrał nowego rozpędu i forma zaczęła się rozrastać. Zarząd znów zaczął go rozpieszczać, a jego romans kwitł. Pewnego dnia po przyjściu do pracy otrzymał złą wiadomość. Shana zginęła w pożarze mieszkania. Załamało go to. Dostał kilka dni wolnego, ale wolał zatraci się w pracy i wirtualnym świecie. Wynalazł sposób, aby podłączyć siebie do sieci. Jego układ nerwowy stał się tylko kolejnym obwodem. Dzięki temu udało mu się uzyskać dostęp do wielu danych. Odkrył, że Shanę wynajął zarząd, aby dać mu motywację do pracy. Kiedy dziewczyna zażądała więcej pieniędzy, wynajęli mordercę, który podłożył bombę w jej mieszkaniu. Postanowił działać. Kiedy się pakował zauważył na ulicy mordercę. Wiedział, że jest już za późno. Po chwili jego biuro eksplodowało. Tym razem zniszczono cały budynek, co oznaczało kilka dodatkowych ofiar.

Później Dana podczas kąpieli słyszy tajemniczy głos, ale nie widzi nikogo w mieszkaniu. Głos oskarżył ją o śmierć niewinnych. Po chwili jej mieszkanie eksploduje. Bracia Kolman myśleli, że to ich zabójca, który chce więcej pieniędzy. Charles leciał swoim odrzutowcem i rozmawiał ze swoim bratem. Nagle połączenie się zerwało. Tajemniczy głos zaczął go oskarżać o chciwość i morderstwo. Przestraszony uciekł do kibla, ale tam znalazł ciało zabójcy, którego wynajął. Ghost doprowadził do rozbicia samolotu. Neil schował się na swoim jachcie. Nie zdziwił się kiedy przyszedł do niego Ghost. Spodziewał się go. Chciał się dowiedzieć, jak ten przeżył eksplozję. Okazało się, że kombinacja eksplozji, procesora fazowego i technologii, dzięki której podłączył się do sieci sprawiła, że stał się niematerialny. Opowiada mu o tym, ponieważ wie, że jego ofiara zaraz zginie. Po chwili jacht zostaje staranowany przez kontenerowiec. Po powrocie na ląd wykasował wszelkie dane na jego temat. Poświęcił swoje życie na walce z korporacjami.

Teraz pyta się Moonstone, dlaczego jej to opowiedział. Czy dlatego, że dojrzał, a może nie traktuje jej jako zagrożenia. Rozmowę przerywa MACH V. Drużyna otrzymała nową misję. W innej części budynku Songbird i Luke idą zobaczyć się z jednym więźniów. Ma się ona stać nowym członkiem drużyny. To Hyperion.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #151 Thunderbolts #151 Thunderbolts #151 Thunderbolts #151 Thunderbolts #151 Thunderbolts #151 Thunderbolts #151

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.