Avalon » Serie komiksowe » Chaos War: Thor » Chaos War: Thor #2

Chaos War: Thor #2

Postacie
Zapowiedź

Co się stanie, gdy bóg utraci wiarę w samego siebie? Donald Blake zapomniał o swym alter ego, a tymczasem najpotężniejszy sługa Chaos Kinga, istota znana jako GLORY, zagraża Ziemi!

Cytat

Becca Steinhardt: "Don't lose faith. I know that I won't."

Streszczenie

Przytłoczeni szokiem oraz dziwnym, wszechobecnym bzyczeniem Donald i Becca zostają schwytani przez nieznanego potwora. Ten zainteresowany jest jednak tylko i wyłącznie mężczyzną. Kiedy pazurami rozcina jego skórę i smakuje wypływającej z rany krwi, zawarta w niej energia jest zbyt duża dla bestii. Wykorzystując jej chwilową dezorientację, para ucieka w kierunku samochodu. Niestety będąc w połowie drogi zostają przewróceni przez podmuch towarzyszący potężnej eksplozji. Na ich nieszczęście dziwna istota doszła do siebie i po tym jak pozbawiła pannę Steinhardt dachu nad głową, promieniem energii niszczy również samochód.

Dwójka bez chwili zastanowienia zaczyna biec przed siebie. Po drodze Blake traci równowagę i kiedy Becca chce mu pomóc, oboje zostają dogonieni przez swojego prześladowce, który otacza ich dziwnymi kolcami, uniemożliwiając im dalszą ucieczkę. Zdawałoby się, że czeka ich niechybna śmierć, wtedy jednak oboje łapią za kij Dona i jakimś cudem odrzucają potwora przy pomocy wiązki nieznanej energii. Żadne z nich nie ma co prawda pojęcia co się wydarzyło, rozważania na ten temat szybko schodzą na dalszy plan, w tej chwili po prostu postanawiają uciekać.

Skrzydlaty potwór raz jeszcze nie potrzebuje dużo czasu, by dopaść swoje ofiary. Wywołuje wybuch, który sprawia, że Becca spada ze skarpy. Na szczęście Blake jest w stanie jej dosięgnąć i wciągnąć na górę. Wtedy dzieje się jednak coś dziwnego, kobieta jest bowiem przekonana, że to sam Thor podaje jej rękę. Chwilę później docierają do przypadkowej jaskini, gdzie Don opowiada, że kiedy złapał ją za rękę czuł dziwną energię, jakby wsysającą jego osobowość. Ich rozmowę przerywa jednak potwór, który o dziwo potrafi mówić. Właściwie to wykrzykuje, że pamięta kim tak naprawdę jest Blake i wzywa go do siebie.

W akcie desperacji mężczyzna unosi swój kij i uderza nim o ziemie, niestety bez żadnego odzewu. Właśnie wtedy zwraca się do swojej towarzyszki. Kiedy chwytają się za ręce i powtarzają czynność, otacza ich żółte światło, by chwile później w ich miejscu pojawił się potężny Thor. Niemal od razu dochodzi do walki. Dziwna istota będąca zaledwie echem Glory zdaje się jednak zyskiwać na sile z każdą chwilą. Wciąż jest jednak zbyt słaba dla Bloga Piorunów szybko staje się jego ofiarą. Właśnie wtedy wykorzystując moc ofiarowaną mu przez Chaos Kinga, potwór pochłania Thora, usiłując przeciągnąć go na stronę swego pana. Przeliczył się jednak w swych zamiarach i ledwie chwilę później zostaje rozerwany od środka przez oślepiające światło.

Jakiś czas później Thor stoi na jednym ze wzgórz w towarzystwie Becci. Nie mający zbyt wielkiego pojęcia o tym co właściwie zaszło między jego dwiema walkami z Glory, Odinson zmienia postać, pozwalając jej porozmawiać z Donem. Po krótkiej wymianie zdań całują się, niestety również na pożegnanie. Bóg Piorunów jest bowiem potrzebny w nadchodzącym starciu z Chaos Kingiem.

Autor: Pete

Galeria numeru

Chaos War: Thor #2 Chaos War: Thor #2 Chaos War: Thor #2 Chaos War: Thor #2 Chaos War: Thor #2 Chaos War: Thor #2 Chaos War: Thor #2 Chaos War: Thor #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.