Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #8

Avengers vol. 4 #8

Postacie
Zapowiedź

Powrót Illuminati! Sekretne stowarzyszenie zbiera się ponownie, bo ktoś chce złożyć Infinity Gauntlet w całość. Czy Avengers zatrzymają ich na czas? I co ma to wspólnego z Red Hulkiem? I czy na horyzoncie pojawia się romans?

Streszczenie

Siedziba Funtime Inc.. Iron Man oczekuje na pozostałych Illuminati, którzy pojawiają się jeden po drugim. Przedostatni zjawia się Richards, który sam ma ważną informację dla zebranych, nim jednak zdąży cokolwiek wyjaśnić, przerywa mu Tony. Nagle między mężczyznami zjawia się Medusa, przeteleportowana przez Lockjawa, a gdy Namor wybucha, stwierdzając, że wezwali jej męża, kobieta wyjaśnia, że Black Bolt zginął i pyta, jak często bohaterowie zbierali się w ten sposób. Stark uważa jednak, że czas na wyjaśnienia przyjdzie później i pyta, czy Blackagar posiadał pewien klejnot. Reed domyśla się, że Avenger myśli o Infinity Gems, ten wyjaśnia więc, że prawdopodobnie ktoś skradł ten powierzony królowi Inhumans. Fantastic zaprzecza jednak i mówi, że to jego klejnot został skradziony – zeszłej nocy ktoś włamał się do Budynku Baxtera, nie uruchamiając jednak żadnych alarmów i pozostając niewidocznym dla kamer – ale nie dla Thinga, który przypadkiem wpadł na niego. Niestety, włamywacz zamienił podłogę w wodę, posyłając Bena na sam dół wieżowca, po czym otworzył przejście do kieszonkowego wszechświata stworzonego specjalnie po to, by ukryć w nim Power Gem Richardsa. Domyśla się jednak, że Stark nie miał o tym pojęcia, ten więc pyta, czy zebrani słyszeli o Czerwonym Hulku.

Jakiś czas wcześniej, Avengers Tower. Red Hulk przeprasza za szkody, które wyrządziło jego awaryjne lądowanie i wyjaśnia, że dopiero co starł się z nadzwyczaj potężnym siłaczem i postanowił powiadomić o tym bohaterów. Właśnie przybyły Steve Rogers stwierdza, że podjął on właściwą decyzję i pyta o szczegóły. Rulk wyjaśnia więc, że zobaczył nienaturalny błysk na pustyni, na której się ukrywał, a gdy dotarł do miejsca, z którego on doszedł, znalazł trzymającego czerwony bądź żółty klejnot mężczyznę, który go zaatakował z niespotykaną siłą. Mimo, że nie umiał walczyć, bez większego problemu pobił Rulka do nieprzytomności, a gdy ten doszedł do siebie, nikogo nie było już w pobliżu. Maria Hill sprawdza bazę danych Mścicieli i stwierdza, że mógł on używać Infinity Gemu, a słysząc to, Iron Man odlatuje, tłumacząc, że musi sprawdzić swoją kartotekę. Rogers jednak niedowierza przyjacielowi i każe Marii go namierzyć.

Teraz, siedziba Funtime Inc.. Tony wyjaśnia, że po sprawdzeniu, czy jego własny kryształ jest bezpieczny, wezwał pozostałych Illuminati i przybył tutaj. Bohaterowie dochodzą do wniosku, że w czasie walki z Red Hulkiem tajemniczy złodziej posiadał już dwa klejnoty – żółty to należący do Black Bolta Reality Gem, co wyjaśniałoby, jak udało mu się włamać do Baxter Building. Stwierdzają też, że król Inhumans nie zabrałby swego klejnotu ze sobą, postanawiają więc udać się do pozostałości Attilanu w Himalajach.

Na miejscu odkrywają trzy ciała i udają się do podziemi. Tam znajdują pozostawiony przez Hooda ekwipunek, w tym nowoczesny miotacz stworzony przez Hydrę, który posłużył do zabicia trzech mężczyzna na zewnątrz, oraz skaner energii AIM. Odkrywają też pęknięte, czerwone "jajo", a zobaczywszy je, Medusa wyjaśnia, że jeden z Inhumans, Ertzia, umiał tworzyć podobne sfery, dodaje jednak, że już on nie żyje. Nagle bohaterowie słyszą szczek Lockjawa, a gdy wychodzą na zewnątrz, odkrywają czekających na nich Steve'a Rogersa i trzy grupy Avengers.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #8 Avengers vol. 4 #8 Avengers vol. 4 #8 Avengers vol. 4 #8 Avengers vol. 4 #8 Avengers vol. 4 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.