Avalon » Serie komiksowe » Chaos War: Ares » Chaos War: Ares

Chaos War: Ares

Postacie
Zapowiedź

Czy można siłą wcielić kogoś do armii jego najgorszego wroga? Jeśli to Ares, to NIE MA MOWY! Martwy, uzbrojony tylko w miłość do swojego syna i nienawiść do wroga, wspierany przez Herę i Zeusa, Ares staje naprzeciw Amatsu Mikaboshiego, Chaos Kinga! Ares już raz go zabił. Ale czy zdoła powstrzymać go po raz drugi, gdy ten stał się UCIELEŚNIENIEM ZNISZCZENIA?!

Cytat

Ares: "I am the God of War. When offered the choice of fight or flight -- There is only one answer."

Streszczenie

Początek historii stanowi przypomnienie nie tak odległych wydarzeń; konkretnie starcia Aresa z Sentrym, które zakończyło się ostateczną porażką Boga Wojny i dosłownie rozerwaniem go na strzępy. Nic więc dziwnego, że jedyną istotą, którą dane jest mu ujrzeć po odzyskaniu przytomności, jest Charon. Ten jednak o dziwo nie wiezie przeklinającego swój los Greka w odmęty Tartaru, bowiem ich wspólna podróż kończy się kiedy dopływają do Pól Elizejskich. Niestety chwilę radości przerywa przybycie Pluto. Ten nie ma bynajmniej zamiaru wpuścić znienawidzonego bratanka do raju i wysyła ku niemu hordę swoich poddanych. Nawet jeśli Ares radzi sobie z nimi bez problemu, nie ma wielkich szans w starciu z Władcą Zaświatów w jego własnej domenie. W ostatniej chwili wspomina jeszcze swojego syna, by następnie zostać pojmanym.

Wkrótce trafia do sali tronowej wuja, w której, przywiązany do dwóch kolumn, zmuszony jest wysłuchiwać jego monologu. Na szczęście tortura nie trwa zbyt długo, nie mija bowiem chwila, a do pomieszczenia wdziera się sama Hela, która ostrzega Pluto o nadciągającej armii Chaos Kinga. Gospodarz nie ma zamiaru biernie czekać i niezwłocznie wzywa swoich poddanych do walki. Ares nie jest w tym wypadku wyjątkiem: również otrzymuje szansę na uwolnienie.

Walka szybko przeradza się w prawdziwy chaos, a Bóg Wojny, wspólnie ze swoim ojcem i grupą zmarłych bohaterów oraz złoczyńców, rusza na przeciwnika. Niestety Zeus nierozważnie postanawia zaatakować samego Chaos Kinga i po raz drugi ginie z jego ręki. Właśnie w tej chwili Grek rozpoznaje, kim tak naprawdę jest jego wróg.

Okazuje się, że przed laty między tymi dwoma bogami doszło do krwawej walki, kiedy Mikaboshi postanowił porwać Alexandra, syna Aresa. Wspomnienia prowadzą go natomiast na pole bitwy, na którym stał wspólnie z Herculesem po zakończonej walce. Moment później, udając się na spoczynek, zastaje w swoim namiocie coś nieoczekiwanego - młodego chłopca, którego przybył uratować. Nie jest jednak na tyle głupi, by dać się zwieść i dziecko szybko zmienia swą postać. Jak się okazuje, za wszystkim stoi Nightmare, który, o dziwo, przychodzi z pewną propozycją. Wpierw otwiera jednak przejście do twierdzy Mikaboshiego. Już w środku zostają zaatakowani przez gospodarza i dwójka bogów rozpoczyna swój pojedynek. Wszystko przerywa jednak Nightmare, który postanawia zaprezentować im swoją ofertę, a mianowicie przeciągnięcie tej walki w nieskończoność, w wyniku czego Ares mógłby cieszyć się nieustającą bitwą, jego przeciwnik chaosem, a on sam strachem ludzi. Bóg Wojny nie podziela jednak jego zachwytu tą wizją i ciosem topora niszczy kolumnę, która zawala się wprost na niego. Kiedy ten wygrzebuje się z gruzów i zaczyna mówić o tym co mogliby wspólnie osiągnąć, nie dostrzega, że Mikaboshi stoi tuż za jego plecami. Ledwie chwilę później jego klatka piersiowa zostaje przebita trzema szponami. Ranny jest jednak w stanie uciec, pozostawiając wrogów samych sobie. Jak się okazało było to ostatnie starcie w tej bitwie, Aleksander został uratowany, a Bóg Chaosu unicestwiony.

Niestety, jak przyszło przekonać się Aresowi, nie był to jego koniec. Kiedy wszystko wraca do teraźniejszości, stoi twarzą w twarz z samym Chaos Kingiem. Tym razem ich walka nie jest już tak wyrównana i wojownik musi pogodzić się z porażką. Jak się jednak okazuje, Mikaboshi zrobił wyjątek dla swojego ulubionego przeciwnika. Pozostawił umysł nietkniętym, tym samym więżąc go w kontrolowanym przez siebie ciele i wysyłając do walki z jego byłymi kompanami.

Autor: Pete

Galeria numeru

Chaos War: Ares Chaos War: Ares Chaos War: Ares Chaos War: Ares Chaos War: Ares Chaos War: Ares Chaos War: Ares

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.