Avalon » Serie komiksowe » Chaos War: God Squad » Chaos War: God Squad

Chaos War: God Squad

Chaos War: God Squad

"Gods & Monsters"

Postacie
Zapowiedź

Herold Pożeracza Światów, kosmiczna legenda, SILVER SURFER! Bogini Miłości, piękna syrena, VENUS! Nieśmiertelna z Eternals, członkini Avengers, SERSI! Syn Szatana, demoniczny DAIMON HELLSTORM! Czwórka herosów jednoczy siły, by wesprzeć Kami w walce z Chaos Kingiem. Gdy inne panteony upadły, czy ich pomoc wystarczy, aby japońscy bogowie zdołali ponownie uwięzić go w piekle zwanym Yomi?!

Cytat

Panther Good: "GRRROWWWR!"
Daimon Hellstrom: "Nice kitty... Good kitty... Hey, V--How about a quick chorus of "The Lion Sleeps Tonight"?"

Streszczenie

Grupa wezwana przez Herculesa nie ma łatwego zadania. Stojąc naprzeciw Chaos Kinga w bitwie rozgrywającej się w Niebie, nie mają wielkich szans na wygraną. Pomimo wsparcia przez członków japońskiego panteonu trudno liczyć na sukces. Nawet Amadeus Cho nie potrafi stworzyć żadnego scenariusza, którego rezultat nie oznaczałby porażki. God Squad decyduje się więc na odwrót, pozostawiając wspomnianego geniusza, Herculesa i Thora samych sobie.

Bohaterowie, z uwagi na atak Chaos Kinga, nie byli jednak w stanie właściwie kontrolować teleportacji, przez co wylądowali w przestrzeni między wymiarami. To właśnie tam udaje im się spotkać tajemniczego staruszka, który wysyła ich do ostatniej twierdzy japońskich bogów. Prowadzeni przez jego lisa, docierają do dziwnego lasu. Tam szybko udaje im się odczuć, że nie są sami. Jak się okazuje, owe przeczucie było słuszne. Z zarośli wyłania się bowiem rozjuszona biała pantera, Strażniczka Wakadny. Na szczęście Venus udaje się zapanować nad jej gniewem. Kiedy zaś Sersi zaczyna opowiadać o planach pokonania Chaos Kinga, Pantera postanawia wesprzeć ich w tym zadaniu.

Wspólnie docierają do Takamagahara, wspomnianej twierdzy u wrót której wita ich sam Susanoo. Jak się okazuje, oprócz niego zamieszkuje ją jeszcze tylko Tsukuyomi, bóg księżyca. Wspólnie wyjawiają bohaterom swój plan, który zakłada uwięzienie Mikaboshiego w Yomi, odpowiedniku zaświatów w japońskiej mitologii. To właśnie tam wcześniej więziono znienawidzonego boga. Kiedy cała grupa dociera do wrót prowadzących do owego „piekła”, okazuje się, że w fortecy znajduje się ktoś jeszcze. Konkretnie spotkany wcześniej staruszek, którym w rzeczywistości jest Inari Okami oraz Amaterasu. Oboje znajdują się pod wpływem Chaos Kinga. Nie dane im jednak wytłumaczyć do końca swoich motywów, bowiem starzec błyskawicznie ląduje w paszczy Pantery. Jego towarzyszka zostaje natomiast obezwładniona przez Sersi i Silver Surfera. Tymczasem Venus zmuszona jest zapłacić cenę za próbę przekonania Susanoo do swoich racji. Na szczęście nim ten ma okazję z nią skończyć, do walki włącza się Hellstrom, który dosłownie przecina swojego przeciwnika na pół.

Wszystko zdaje się przebiegać zgodnie z planem aż do momentu kiedy Tsukuyomi niszczy bramę do Yomi. Ledwie kilka chwil później z otchłani wyłania się horda rozwścieczonych demonów, które, bez chwili wahania, rzucają się do ataku. Nawet jeśli osobno nie stanowią dla bohaterów wielkiego wyzwania, ich ilość jest zbyt duża, by można było mówić o równej walce. Właśnie dlatego Venus decyduje się na prawdziwie desperacki krok i przy pomocy swojej pieśni wzywa samego Krakena.

Bestia skutecznie odwraca uwagę od grupy, która usiłuje zamknąć przejście do Yomi. Niestety bez większych sukcesów. Daimon twierdzi jednak, że może wykorzystać energię ich zaświatów, by otworzyć portal, niestety nie będzie mógł w żaden sposób powstrzymać bestii, które mogą podążyć za nimi. Właśnie wtedy bóstwo Wakadny decyduje się pozostać i zatrzymać potwory, umożliwiając towarzyszom ucieczkę, tym samym pozwalając im raz jeszcze umknąć Mikaboshiemu.

Autor: Pete

Galeria numeru

Chaos War: God Squad Chaos War: God Squad Chaos War: God Squad Chaos War: God Squad Chaos War: God Squad

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.