Avalon » Serie komiksowe » Punisher: In The Blood » Punisher: In The Blood #2

Punisher: In The Blood #2

Postacie
Zapowiedź

Zdrada! Podczas nieobecności Punishera bracia Jigsaw wyrwali dla siebie sporą niszę w przestępczym półświatku Nowego Jorku. Teraz Frank wrócił i zaczyna zabijać ich ludzi, i to w ilościach hurtowych. Na szczęście znają dobrze Punishera i przygotowali plan uwzględniający młodego pomocnika Franka, który jest synem Billy'ego Russo - Jigsawa I. Jaką cenę Castle będzie musiał zapłacić za zaufanie do niego? Punisher szybko odkryje, że w rodzinie Russo niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Streszczenie

Henry stoi zdziwiony przed braćmi Jigsaw. Kiedy jego ojciec wstaje i zaczyna do niego mówić, chłopak wyjmuje broń i każe mu się cofnąć. Russo uspokaja go i proponuje coś do picia. Zapewnia, że chcą tylko porozmawiać. Inaczej Stuart wyciągnąłby swojego gnata i rozpoczęłaby się strzelanina. Clarke przedstawia się jako dawny partner Franka. Henry wie, kim on jest i dalej celuje do nich z pistoletu. Jigsaw kontynuuje swoje wystąpienie. Obaj zeszli się z powodu Punishera. Kiedy wrócił do miasta Stuart już działał w świadku przestępczym. Zamiast rozpoczynać wojnę postanowili działać razem. Odstawili na bok swoją nienawiść do Punishera i skoncentrowali się na zarabianiu pieniędzy. Po powrocie Franka chcieli siedzieć cicho, jednak Clarke znał dobrze Punishera, więc postanowił trochę pogrzebać. Dzięki temu dowiedzieli się, że syn Jigsawa pracuje teraz z jego najgorszym wrogiem i dlatego postanowili się z nim spotkać. Przyznaje, że był kiepskim ojcem, ale nie chce patrzeć jak jego chłopak ginie z rąk Franka. Henry oznajmia, że nie pracuje już z bohaterem i ma gdzieś troskę ojca. Ten odpiera, że i tak chce mu pomóc. Kiedy Punisher dowie się, że obaj prowadzą swoją działalność, a Henry w tym samym czasie odchodzi od niego, to będzie oznaczało zdradę i egzekucję. Henry jest pewien, że Castle nic mu nie zrobi. Stuart też tak myślał i ledwo uszedł z życiem. Przyszli tu, aby upewnić się, że Punisher nie będzie chciał zabić Henry'ego, aby zemścić się na Russo.

Tymczasem Frank od kilku dni robi naloty na burdele i kryjówki przestępców w całym mieście. Próbuje dowiedzieć się, gdzie mogą znaleźć Microchipa. Mimo wielu ofiar i wielu brutalnych morderstw nie udaje mu się niczego dowiedzieć. W końcu od jednej burdelmamy udaje mu się dowiedzieć o miejscu pobytu jednego z przestępców wskrzeszonych przez Hooda.

Henry wprowadza się do kryjówki swojego ojca. Jest ogromna i opływa w luksusy. Pokazują chłopakowi filmy pokazujące Franka przeszukującego miasto. Mówią to, że robi to, aby dostać Henry'ego. Tymczasem do siedzącego w celi Micro przychodzi Stuart. Informuje więźnia, że powinien być im wdzięczny. Dawno nie widział Punishera tak wściekłego i zdeterminowanego, aby kogoś zabić. Obaj zaczynają wymieniać doświadczenia dotyczące pracy z mścicielem i przyjaźnią z nim. Dochodzą do wniosku, że Frank nie ma przyjaciół. On tylko wykorzystuje ludzi jako narzędzia, póki są potrzebni. Poświęcenie dla niego wszystko co ważne, to i tak zawsze za mało. Stuart uważał go za dobrego przyjaciela, dlatego przedstawił mu swoją narzeczoną, a on w rewanżu ją zabił i później twierdził, że ktoś kontrolował jego umysł. Oświadcza, że teraz mają zamiar ukarać Punishera. Wykorzystają do tego Micro i innych wskrzeszonych przez Hooda. Musza też popracować nad Henrym. Przerywa im Jigsaw, który nie chce, aby za wcześnie wyjawiać wszystkie niespodzianki. Stuart wychodzi.

Frank wchodzi do obskurnego sex-shopu. Tam sprzedawca wskazuje mu na jedną z kabin. Za kurtyna siedzi Venom. Castle nie przejmuje się potworem i zawleka go do kibla. Po podtopieniu go w kiblu kamuflaż opada. Okazuje się, że to Mirage. Zanim ten jednak coś powie pada martwy z kulą w głowie. Zabiła go tajemnicza kobieta w skórze. Frank ściga ją na zewnątrz. Kobieta podpaliła motor bohatera i wsiada na swój. Punisher bierze ja na muszkę. Ta zachęca go do strzału. To na pewno nie będzie tak bolesne jak bycie spalonym. Castle z niedowierzaniem patrzy jak ona odjeżdża. To była jego żona.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher: In The Blood #2 Punisher: In The Blood #2 Punisher: In The Blood #2 Punisher: In The Blood #2 Punisher: In The Blood #2 Punisher: In The Blood #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.