Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulks » Incredible Hulks #619

Incredible Hulks #619

Incredible Hulks #619

"Hell Break" Chaos War Tie-In!

Postacie
Zapowiedź

Podczas masakry, jaką zafundował wszystkim Chaos King, nagle z powodu straszliwego sekretu, jaki od lat skrywała Marlo Chandler, żona Ricka Jonesa, staje się ona najważniejszą personą w tej historii. Tylko czy rodzinie Hulków uda się do niej dotrzeć przed zgrają demonicznych potworów? I czy sekret Marlo nie okaże się dla nich zbyt ciężki do udźwignięcia?
Plus powrót najmroczniejszego wcielenia Doctora Strange'a i historia dodatkowa o kolejnym z gamma sojuszników Hulka.

Streszczenie

Wczoraj. Piekło. Strange próbuje powstrzymać Abominationa przed wydostaniem się na Ziemię porzez otwarte przez Chaos Kinga wrota piekieł. Przegrywa walkę kiedy Mikaboshi uwalnia drzemiącego w Strange’u demona Zoma.

Abomination wyjawia Zomowi cel ich misji – mają sprowadzić Śmierć z powrotem na Ziemię.

Teraz. Nowy Jork. Hulk walczy z Zomem na pięści. Każe Rickowi, Jen i Betty lecieć do Phoenix i ratować Marlo.

Abomination niweczy ten plan niszcząc kamienny statek. Red She-Hulk atakuje go z wściekłością, jednak Blonsky bez problemu odpiera jej atak.

Abomination i Zom dosiadają latających potworów i udają się ku Marlo. 

Banner cieszy się, że Zom nie ma dostępu do pełni mocy Strange’a. Inaczej piekielny duet teleportowałby się do Phoenix. 

Phoenix. Piekielne potwory atakują Marlo. Hulks jednak teleportują się w porę, by jej pomóc. Szybko pokonują potwory. Uradowana Marlo rzuca się Rickowi na szyję. Jednak jako nosicielka Śmierci mało go nie zabija. Przy okazji zostaje zniszczone urządzenie do teleportacji

Godzinę później. Hulk chce, by Rick i Marlo schronili się w bunkrze przygotowanym przez Skaara. Chandler ma jednak inny pomysł. Wykorzystując swoje moce przywołuje na pomoc zmarłych – Samsona, Jarellę, Glenna Talbota i Hiroima Oldstronga.

Żywi witają zmarłych. Jednak nie mają dużo czasu. Chwilę później Abomination i Zom atakują. Rick i Marlo kryją się w bunkrze. Skaar i Hiroim razem atakują Zoma. Reszta skupia się na Abominationie. „Dobrzy” zaczynają wygrywać. 

Blonsky widząc zmarłych pomagających Hulkom wpada na pomysł. Wskrzesza matkę i ojca Bruce’a. Brian Banner zamienia się w wielkiego gamma potwora i atakuje żonę.


Scenariusz: Tim Seeley
Rysunki: Andres Guinaldo

S.M.A.S.H. Files: Savage She-Hulk: “Daddy Issues”

*Bruce Banner, She-Hulk, Lyra

Bruce ocenia swoją córkę z alternatywnej przyszłości – Lyrę. W przeciwieństwie do reszty rodziny im bardziej zła się staje tym jest słabsza. Bruce próbuje z nią porozmawiać i zbliżyć się do niej, tak jak to zrobił ze Skaarem.

Lyra jednak nie potrzebuje ojca. Pochodzi z miejsca, gdzie panowała walka płci i żadna dziewczynka nie utrzymywał kontaktów z ojcem.

Po rozmowie Banner postanawia nie włączać dziewczyny do Hulks. Chce, żeby ta miała normalne życie, szkołę i przyjaciół.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulks #619 Incredible Hulks #619 Incredible Hulks #619 Incredible Hulks #619 Incredible Hulks #619 Incredible Hulks #619 Incredible Hulks #619

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.