Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulks » Incredible Hulks #618

Incredible Hulks #618

Incredible Hulks #618

"Inferno" - Chaos War Tie-In!

Postacie
Zapowiedź

Niestraszni nam zmartwychwstali, gdyż Hulk ich wszystkich zmiażdży! Kiedy Chaos King i mrok zapanują na Ziemi, Doctor Strange zbierze najpotężniejszą z potężnych drużyn, aby uratować wszechrzecz. Przygotujcie się na powrót najgorszego z przeciwników Hulka i rysunki powracającego do serii Paula Pelletiera!

Streszczenie

Hulks wracają ma Ziemię. Nagle w kamiennym statku pojawia się projekcja Doctora Strange’a. Ostrzega on Hulka i kompanię o Chaos Kingu, który zdążył już zabić Nightmare’a, pozbył się Śmierci i uśpił wszystkich na Ziemi. Teraz Strange prosi Bruce’a o pomoc.

Pomimo całego zła, jakie wycierpiał od ludzi, Hulk kieruje statkiem ku rodzinnej planecie.
Chwilę później są już na miejscu. Z kosmosu Ziemia wygląda jak płonąca, niezamieszkała planeta. 

Stone Ship ląduje w Nowym Jorku. Traf chce, że tuż koło nieprzytomnej Lyry. W ruinach budynku oprócz niej są jeszcze inni ludzie – mimo, iż zawalił się na nich budynek wciąż żyją.

Drużyna ratuje kogo może, wydobywając ludzi z wraków aut i gasząc pożary. Rick tłumaczy im, iż to przez to, że Śmierć została wygnana. Przypomina, że Marlo, jego była żona, była kiedyś opętana przez ten abstrakt.

Nagle ziemia drży i wyłaniają się z niej demony i potępieni. Wśród nich Abomination! Blonsky od razu atakuje Hulka, ten po potężnym ciosie zostaje odrzucony na kilka przecznic. Abomination jest silniejszy niż za życia. Jego nowy pan, Chaos King, go wzmocnił. 

Po pozbyciu się Hulka Blonsky łapie Ricka i próbuje go udusić. Przypomina sobie jednak, iż jest to bezcelowe, bowiem ten nie umrze. Co nie znaczy, że nie może mu zadać cierpienia. Łapie za pancerz na klatce piersiowej A-Bomba i odrywa go od ciała. Rick jest poważnie ranny. Blonsky chce wiedzieć, gdzie jest Marlo.

W tej chwili wraca Hulk i powala Abominationa. Nie na długo. Potężny cios rozrywa zielonemu gardło. Spieszące na pomoc Red She-Hulk i She-Hulk także zostają powalone.

Wtedy na placu boju pojawia się Strange i ratuje wszystkich. Tłumaczy także, iż Abomination szuka Marlo, gdyż chce, by Śmierć powróciła zabijając miliony ludzi. Hulks mają zadanie osłonić dziewczynę. Hulk wydaje polecenie, by Skaar przygotował statek do podróży do Phoenix, tam bowiem jest Marlo. 

Słysząc to Strange płacze i przeprasza w duchu przyjaciół. Demon Zom przejmuje bowiem władanie nad jego ciałem i atakuje Hulks.


Scenariusz: Jeff Parker
Rysunki: Racine Elghorri

S.M.A.S.H. Files: A-Bomb: “How I became the Bomb”

 

Postacie:

* A-Bomb, Hulk

* zamachowiec, policjanci


A-Bomb pomaga na lotnisku w Los Angeles, postawionym na nogi na skutek alarmu bombowego.

W kwaterze głównej Banner postanawia założyć plik Rickowi. Okazuje się jednak, iż plik został już utworzony. Założył go sam zainteresowany. Do faktów ze swojego życia dołożył kilka zabawnych grafik.

Jak przypomina, niedawno stał się celem eksperymentów nad DNA Abominationa prowadzonych przez Leadera i M.O.D.O.K.-a. Tak powstał A-Bomb, z imieniem na cześć bomby atomowej, która wszystko zaczęła.

Tymczasem w LA. Rick skrada się do niedoszłego zamachowca, wykorzystując swoją moc kamuflażu. Okazuje się, że mężczyzna ma ładunki wewnątrz siebie. W ostatniej chwili Rick łapie go i wyskakuje z dala od budynku z przetrzymywanym personelem. Potężna eksplozja wstrząsa lotniskiem. Jedyną ofiarą zostaje jednak tylko zamachowiec.

Bruce uzupełnia plik. Stwierdza, iż Rickiem steruje nie gniew, jak w jego przypadku, a wina. Jones bowiem po dziś dzień obwinia siebie o powstanie Hulka. Dlatego rzuca się po kolei na kolejne zagrożenia. Robi to jednak z uśmiechem, co czyni go jedynym szczęśliwym Hulkiem.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulks #618 Incredible Hulks #618 Incredible Hulks #618 Incredible Hulks #618 Incredible Hulks #618 Incredible Hulks #618 Incredible Hulks #618 Incredible Hulks #618

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.