Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #28

Hulk vol. 2 #28

Hulk vol. 2 #28

"Scorched Earth" - part 4: "Control"

Postacie
Zapowiedź

A-Bomb, znany niegdyś jako Rick Jones, demaskuje kolejny z niszczycielskich planów Intelligencii i podążając jego śladem trafia na niemniej groźną Wyspę Potworów. Na szczęście, bądź nieszczęście dla niego, w tę samą stronę podąża już i Rulk. Albo uda im się dogadać, albo staną się oni kolejnymi pionkami w grze tych złych.

Cytat

A-Bomb (po odkryciu tożsamości Rulka): "No. Flipping. Way. If you'd kept the 'stashe, I would have figured it out though."

Streszczenie

W morskich głębinach Namor okłada Red Hulka, wykorzystując przewagę jaką daje mu otaczająca go woda. Ross stwierdza, że nawet mimo swej mocy Atlantyda jest wart mniej od najlichszego człowieka, czym jeszcze bardziej go rozwściecza. Doprowadzony do furii Sub-Mariner wyrzuca przeciwnika z oceanu, nie zorientowawszy się, że właśnie to planował Rulk. Po chwili siłacz ląduje przed łodzią podwodną Rogersa, który stwierdza, że mógłby on trochę popracować nad zdolnościami interpersonalnymi. Tymczasem jednak wystrzeliwuje linę holowniczą w kierunku przelatującego samolotu, wyjaśniając, że Red od razu wyruszy na kolejną misję – Banner stracił kontakt z Rickiem Jonesem.

Sam Bruce tymczasem rozmawia z osadzonym w The Raft Sternsem, domagającym się gamma energii, która pozwoli mu odzyskać wiedzę, którą posiadał jako Leader. Widząc, że ta próba nie przynosi owoców, Banner dziękuje Fixerowi i Songbird za zorganizowanie rozmowy i udaje się do pokoju, w którym przetrzymywany jest George Tarleton. Odbiera z rąk Chucka tacę z obiadem dla ich gościa i wchodzi do środka, gdzie widzi mężczyznę lepiącego coś z gliny – jak wyjaśnia George, poleciła mu to zrobić jego terapeutka – ta sama osoba, która zapewniała go, że nie musi już myśleć o potwornościach, których dokonał jako MODOK. Bruce rozumie to. Prosi go jednak, żeby przypomniał sobie coś o projekcie Scorched Earth. Zamiast tego Tarleton opowiada jednak o swej pracy jako szeregowy członek AIM, nieświadom, że organizacja jest zła. Przynajmniej do czasu, gdy czterech innych nie złapało go i nie został przetransformowany. Nadal ma koszmary o tym, co uczynił, powtarza jednak, że nie musi już o tym myśleć. Bruce zgadza się i przeprasza, że go niepokoił, nagle zauważa jednak coś w glinianej rzeźbie.

Ross i Rogers przelatują nad Monster Island. Steve przyznaje, że chciałby udać się z Rulkiem, by uratować starego przyjaciela. Ten jednak zapewnia, że nic już nie jest w stanie tknąć Ricka, po czym wyskakuje z samolotu. Spada prosto na grupkę wielkich ptaków, które, jak się okazuje, nie są tym zadowolone i zaczynają strzelać do niego wiązkami energii. Czerwonemu udaje się jednak dosiąść jednego z nich i zaczyna poszukiwać Jonesa z powietrza. W pewnym momencie zauważa kolumnę potworów kierujących się do wiru wodnego, a na głowie jednego z nich – A-Bomba. Zeskakuje tam i próbuje obudzić pokrytego dziwnymi naroślami bohatera, a ten, po odzyskaniu przytomności, zaczyna mamrotać, że musi wyruszyć i zniszczyć cywilizację. Rulk domyśla się, że Rick padł ofiarą prania mózgu i że winne są owe narośle, gdy jednak próbuje zerwać z jego ciała jedno z owych jednookich stworzeń, A-Bomb zrzuca go z monstrum, na którym jechali. Po wylądowaniu Rulk wścieka się, stwierdzając, że od kiedy zaczął współpracować z bohaterami, cały czas dostaje od kogoś lanie i zaczyna się wyładowywać na atakujących go gigantycznych owadach. Wtedy napada na niego Jones, korzystający ze swego kamuflażu i w pewnym momencie nakłada jedno z kontrolujących potwory stworzeń na ciało Reda. Ten zaczyna widzieć MODOKa, każącego mu udać się przez wir wodny do świata zewnętrznego i zniszczyć ludzką cywilizację. Gdy jednak przed oczami pojawia mu się symbolizująca to płonąca flaga Stanów, Rulk wpada w furię, a bijące od niego gorąco zabija przyssaną do niego poczwarę. Wykorzystując swoją temperaturę, Czerwony miażdży jeszcze potworki przywierające do A-Bomba, po czym pada na ziemię, przybierając ludzką formę. Widząc to, wracający do zmysłów Rick stwierdza, że domyśliłby się jego tożsamości, gdyby zachował on swoje wąsy i wręcza mu zapasowe ubranie. Ross tymczasem wyjaśnia, co odkrył na temat potworów i sposobu ich kontrolowania. Stwierdza, że nim zdążyliby oczyścić z potworków jedno monstrum, dziesiątki już przeszłyby na drugą stronę. Jones kontaktuje się więc z Brucem, który prosto z mostu pyta, czy na wyspie znajduje się wulkan. Gdy otrzymuje odpowiedź twierdzącą, stwierdza, że muszą się tam udać, bo to właśnie stamtąd prawdopodobnie kontrolowane są potwory. Patrzy przy tym na uformowaną przez Tarletona górę z symbolem dymiącej, wypalonej Ziemi na zboczu. Jones i Ross postanawiają więc udać się do wulkanu. Okazuje się jednak, że potwory z okolicy nie zamierzają im na to pozwolić. A-Bombowi udaje się powalić parę z nich, gdy jednak próbuje się wraz z generałem ukryć się w dżungli, nagle spada na niego dziwna, żółta substancja, która wdziera się między płyty jego pancerza. Gdy Rick z bólu traci przytomność, Ross zostaje otoczony przez monstra, bez efektu próbując się przeistoczyć w Red Hulka."Things Best Left Unseen"

Postacie:
* Uravo, Yruku
* Uatu

Młoda Obserwatorka, Uravo, odwiedza Ziemię. Zauważa jednak, że żadne z ważkich wydarzeń rozgrywających się na planecie nie jest obserwowane przez Uatu. Zaniepokojona, wraca do siedziby Watcherów, Panoramii, by zameldować o tym Wysokiemu Watcherowi, Yruku. Zostaje zwołana Rada, która zastanawia się, co zrobić z Uatu. Jeden z Obserwatorów stwierdza, że nie byłby to pierwszy raz, gdy ktoś z nich znudził się pilnowanym światem, a drugi dodaje, że Uatu wielokrotnie ingerował w losy planety i proponują, aby to Uravo go zastąpiła. Yruku każe im jednak odejść i na osobności z Obserwatorką wyjawia, że obawia się o Uatu, którego czyny w ostatnich czasach zaczęły być coraz bardziej irracjonalne. Wyjaśnia, że wszystko zaczęło się w dniu, w którym Red Hulkowi udało się go uderzyć. Słysząc to, Uravo zszokowana stwierdza, że obserwowana rasa nie powinna być w stanie nawet dostrzec Watcherów bez ich zgody. Coś tak barbarzyńskiego jak cios od jednego z jej przedstawicieli stanowiłoby więc najgorsze z upodleń. Yruku zgadza się i dodając, że nie chciałby utracić Uatu, którego ceni za jego wiedzę o Ziemi, wręcza Uravo urządzenie, które pozwoli jej na znalezienie poszukiwanego, gdziekolwiek by się nie ukrywał.

Uravo zjawia się daleko od znanych galaktyk. Zauważa, że trafiła do miejsca zakazanego dla Watcherów – Czerwonej Dziury Dargalli. W jej wnętrzu dostrzega Uatu, otoczonego ciałami kosmitów.


[Uwaga, w numerze znajduje się też krótka, teoretycznie zabawna historyjka autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #28 Hulk vol. 2 #28 Hulk vol. 2 #28 Hulk vol. 2 #28 Hulk vol. 2 #28 Hulk vol. 2 #28 Hulk vol. 2 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.