Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria » Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #1

Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #1

Postacie
Zapowiedź

Bliski śmierci po ataku powolnych mutantów Roland dostaje się w ręce Sióstr Elurii, które specjalizują się we wszystkim, tylko nie leczeniu.

Cytat

Powolny mutant: "Green folk are punishing... prisoner... is... our... our right..."
Wampiry: "You have no rights. Not anymore. Your prisoner belongs... to us."

Streszczenie

Rok po bitwie na Wzgórzu Jerycho Roland przedziera się przez Góry Desatoya. Upał właśnie zabija jego konia i chłopak nie ma nadziei, że wierzchowca uda się uratować. Wtedy za zakrętem zauważa osadę i dopuszcza do siebie myśl, że może będzie lepiej, niż się obawiał. Nadal jest sceptyczny, bo nie widzi w wiosce żadnego ruchu, nie słyszy żadnego dźwięku. Podjeżdża pod bramę zwieńczoną krzyżem, symbolem Boga Jezusa, i dopiero wtedy jego uszu dobiega dźwięk odległych dzwonów.

Zsiada z wycieńczonego konia. Prowadzi go środkiem osady i czujnie rozgląda się wokoło, dostrzegając jedynie ślady bytności ludzi. Dociera wreszcie pod kościółek, który wydaje się równie wymarły, co reszta miasteczka. Idzie dalej, czując na sobie wzrok, ale wmawiając sobie, że to omamy. Wchodzi do biura szeryfa, gdzie nie znajduje nikogo i niczego interesującego. Poza dziennikiem wykroczeń miasteczka Eluria. Atrament wydaje się równie świeży, co ślady krwi na koi.

Roland idzie dalej. Znajduje psa obgryzającego ludzkie zwłoki. Przegania zwierza i postanawia pochować chłopca. Wtedy jego wierzchowiec pada z wycieńczenia, a Roland obraca się by zobaczyć nacierające powolne mutanty. Domyśla się, że stwory wyszły z pobliskiej kopalni radu. Próbuje je odgonić, ale strzały ostrzegawczy nie odnoszą zamierzonego skutku. Mutanty nacierają całą sforą, okrążając chłopaka. Każda kul odnajduje swój cel, ale wreszcie Roland musi upaść. Mutanty tłuką go wszystkim, co mają pod ręką, a kiedy ten traci przytomność, robią coś dziwnego. Przywiązują go do zmutowanego konia i ciągną poza miasto. Mają zamiar robić to tak długo, aż umrze, ale ktoś powstrzymuje jeźdźca. Trzy wampiry w zakonnych habitach przejmują zdobycz.

Śni mu się, że jest na krzyżu. Obdarty ze skóry, palony żywcem i żywcem pożerany przez świerszcze. Budzi się wreszcie. Leży w hamaku z białego płótna, odziany w koszulę nocną. Ktoś kładzie dłoń na jego rozgrzanym czole i prosi, by leżał spokojnie i zdrowiał.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #1 Dark Tower: The Gunslinger - The Little Sisters of Eluria #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.