Avalon » Serie komiksowe » Chaos War » Chaos War #3

Chaos War #3

Chaos War #3

"Paradise Lost"

Postacie
Zapowiedź

Armia zniewolonych bogów Chaos Kinga, w której składzie znalazł się też Ares, staje naprzeciw wszystkim innym bóstwom. Czy Thor, Hercules i God Squad zdołają odeprzeć atak pomimo zaskakującej zdrady, która ich spotka?

Streszczenie

Baldar wzywa innych bogów z Rady, aby wraz z nim ruszyli do walki z Chaos Kingiem. Zanim jednak to nastąpi, Amaterasu zamyka portal na Ziemię. Tłumaczy zgromadzonym, że Amatsu może później trafić za nimi do Sali zebrań, gdzie znajdują się tajne portale do wszystkich panteonów. Na razie bohaterowie muszą radzić sobie sami.

 

W Nowym Jorku God Squad musi stawić czoła wezwanym z Hadesu martwym bogom, w tym Aresowi, Zeusowi i Herze.  Herc już na wstępie wyjmuje asa z rękawa, którym jest  Venus. Syrena rozpoczyna swój śpiew, aby zahipnotyzować napastników. Okazuje się jednak, że to nie działa i Lew Olimpu otrzymuje cios w twarz od swojego brata. Widząc, jak Zeus atakuje Serfera, Thor używa swojej błyskawicy. W rewanżu król Olimpu pokazuje mu, kto to jest panem piorunów. Tymczasem Hercules obrywa od swojego brata. Ares, walcząc, przekazuje ostrzeżenie: Herc musi zacząć walczyć, zanim ich ojciec uwolni całą swą siłę. W tym momencie Zeus wymierza potężny cios Galactusowi. Ten rewanżuje się laserami z oczu, które wgniatają boga w ziemię. Sersi wytwarza łańcuch, wiążąc Zeusa, a Hellstorm poraża boga ogniem. Nie przynosi to jednak efektu. Co więcej, pan piorunów zrywa łańcuchy. W Galactusa uderza potężna błyskawica, która go powala. Herc staje przed swoim ojcem, aby położyć kres walce. Leci w jego kierunku, a następnie wpada, wymierzając cios, który był na tyle silny, iż pan Olimpu kona w ramionach syna. Hercules przeprasza ojca za to, co musiał zrobić. Zeus nie ma mu tego za złe, choć spodziewał się, że to Ares zada mu śmiertelny cios. W ostatnich słowach udziela rady: mimo swej potęgi Herc sam nie wygra, a i God Squad to za mało, bo sam omal ich nie pokonał. Hercules potrzebuje pomocy wszystkich bogów Ziemi, ale ich nigdzie nie ma. Nie troszczą się o ludzi. Ukryli się i nawet Atheny nie można odnaleźć. Rozwścieczony Hercules otwiera portal do Rady Bogów. Na niebie widzi wszystkich zebranych. Pokazuje im swojego ojca. Oni jednak, zamiast prosić o wybaczenie, nazywają go głupcem. Tak samo nazywają go Ares i Zeus. Nagle z ciała króla Olimpu wydostają się czarne macki. Rozszarpują boga od środka i formują się w Chaos Kinga, który kpi ze swojego wroga, dziękując za jego moc i brak rozumu. Następnie uwalnia wszystkie swoje sługi, aby zaatakowali Radę Bogów. God Squad próbuje ich powstrzymać, ale przeciwników jest zbyt wielu. Amadeus ma sobie za złe, że tego nie przewidział., jednak ciągle wierzy, iż istnieje jakies wyjście z tej sytuacji. Według Herca pozostaje im jedynie walka.

 

Tymczasem Chaos King i jego słudzy docierają do sali narad bogów, gdzie rozpoczyna się rzeź. Hellstorm próbuje powstrzymać Amatsu, ale bez powodzenia. Cho chce wyliczyć jakieś rozwiązanie, ale nie potrafi. Chaos King zaczyna od bóst ze swojego panteonu. Kiedy ginie Amaterasu, Amadeus dochodzi do wniosku, że ich przeciwnika nie da się powstrzymać. Namawia Herca do odwrotu, jednak ten nie ma takiego zamiaru. Sersi próbuje stworzyć tarczę, która zapewni im ochronę i wzywa innych na pomoc. Tymczasem Chaos King wysyła w ich stronę swoje macki. Dochodzi do wybuchy. Kiedy dym opada, nie ma już nikogo. Teraz przyszła pora, by zniszczyć innych herosów. Powstrzymuje go Athena, mówiąc, że tylko Hercules i chłopiec byli dla niego realnym zagrożeniem; inni się nie liczą. Powinien zaufać opinii bogini mądrości i zarazem wiernej poddanej Króla.

Autor: Spell

Galeria numeru

Chaos War #3 Chaos War #3 Chaos War #3 Chaos War #3 Chaos War #3 Chaos War #3 Chaos War #3 Chaos War #3 Chaos War #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.