Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #242

X-Men: Legacy #242

X-Men: Legacy #242

"Fables Of The Reconstruction" - part 1

Postacie
Zapowiedź

San Francisco znacznie ucierpiało podczas walki X-Men z Bastionem, dlatego teraz Cyclops wysyła grupę mutantów, w tym ich młodego mesjasza, Hope, by pomóc w odbudowie. Jednak gdy dzieje się coś niespodziewanego, X-Men tracą to, o co tak długo walczyli.

Cytat

Magneto (o Hope): "He embodies a miracle. For some, that needs no explanation and no context. Others, however, will always cry, like Thomas the Apostle... 'Show me the wounds'."

Streszczenie

Teraz. Doktor Rao rozmawia z Cyclopsem. Stwierdza, że to ona mogła być bezpośrednią przyczyną wydarzeń, które miały miejsce wcześniej tego dnia: próbowała przekonać Helliona do cybernetycznych dłoni, które zbudował Jeffries, chłopak jednak wybuchł, tak w przenośni, jak i dosłownie, swoją telekinezą rozsadzając okoliczne urządzenia. Wściekły spytał, czemu, skoro cały czas przywracają innych do życia, on musi używać mechanicznych łap. Wtedy w laboratorium pojawiła się Rogue, która zamierzała dać Julianowi coś do roboty.

Kolejną osobą przepytywaną przez Scotta jest Bling!. Dziewczyna przysięga, że próbowali rozmawiać z Julianem, ten jednak nie chciał ich słuchać. Podczas, gdy Rogue prowadziła go na odprawę, pozostali młodzi X-Men grali w baseball. Widząc Hope, Roxy spytała, czy ta chce się przyłączyć, młoda mesjaszka odparła jednak, że ma ochotę się przejść.

Rogue wyjaśnia, że pomysł Cyclopsa– pomoc w odbudowie zniszczonego podczas walki z Bastionem San Francisco – spodobał się jej i że miała nadzieję, że praca odwróci uwagę Helliona od jego obrażeń. Do tego zadania Cyke wybrał najsilniejszych spośród X-Men – Colossusa, Danger, Magneto, Omega Sentinel, Psylocke, Randoma, Rogue i właśnie Helliona. Na ochotnika zgłosiła się też Hope, i choć Scott próbował ją od tego odwieść, Piotr stanął po jej stronie, stwierdzając, że w razie czego grupa jest na tyle potężna, że ją ochroni. Teraz Rasputin stwierdza, że myślał, jak bardzo Hope jest podobna do jego siostry, której dzieciństwo także zostało odebrane, i stwierdził, że dziewczyna chce po prostu zobaczyć, jak coś jest budowane, a nie niszczone.

W czasie podróży z wyspy do miasta Karima przyznała się Betsy, że ma drobne problemy z systemem i zamierza wykorzystać tę misję, by go przetestować. Rogue zauważyła, że Magneto niezbyt się pali do pomocy w odbudowie, ten odparł więc, że zobowiązał się wypełniać rozkazy Cyclopsa, a Colossus zapewnił Helliona, że rzadko się zdarza, by wykorzystywali swe moce, by coś zbudować i że będzie to pamiętny dzień.

Jak wyjaśnia brygadzista kierujący odbudową, znajdywanie pracy dla ochotników nie jest jego zadaniem, gdy jednak Magnus to usłyszał, po prostu wziął plany restauracji i posłał po kilku z X-Men do podstawowych zadań, zapowiadając, że powinni zakończyć roboty zaplanowane na pierwsze kilka tygodni jeszcze przed południem. A gdy mutanci wzięli się do pracy, a majster obserwował ich z rozdziawionymi ustami, Hope pożyczyła łopatę i sama zaczęła pomagać.

Wkrótce przed Hope stanął Hellion, pytając, czemu nie używa mocy innych mutantów, dziewczyna odparła więc, że woli korzystać ze zwykłych narzędzi, bo te są bardziej przewidywalne. To zdenerwowało Juliana, który stwierdził, że używa cudów tylko po to, żeby uratować własną skórę, co czyni z niej całkowite przeciwieństwo "mesjasza", za którego wszyscy ją biorą. Hope przysięga, że gdyby mogła, na pewno by mu pomogła, chłopak jednak odchodząc stwierdził, że tego akurat nie może być pewien, bo w ogóle jej nie zna.

Podczas rozmowy z Summersem Danger oświadcza, że miała świadomość, że Hellion dusił w sobie złość, a także, że Omega Sentinel miała pewne problemy z oprogramowaniem, bardziej jednak skupiała się na powierzonym jej zadaniu. Podczas pracy w San Francisco Karima próbowała przeciąć swoim laserem starą metalową belkę, jej broń nie miała jednak żadnego skutku. Pomagający jej Colossus spytał, czy czegoś nie potrzebuje, ta więc wyjaśniła, że powinna naprawić się samoczynnie i nie wie, co się dzieje. Gdy to mówiła, nagle jej laser wystrzelił z pełną siłą, powalając Piotra. Sentinel przeprosiła go i postanowiła wziąć przerwę, dopóki nie dokona napraw.

Kolejną osobą przesłuchiwaną przez Scotta jest mała dziewczynka, która przyszła do kopiącej w ziemi Hope. Spytała ona, czemu to robi, skoro wszyscy pozostali mają super-moce, mutantka odparła zaś tylko, że naprawdę super są słupki, które zamierza wbić w ziemię dookoła dziury i spytała, czy dziewczynka nie chciałaby jej pomóc.

Psylocke wyjaśnia, że gdy używa telekinezy, jej telepatia słabnie. Przyznaje, że wyczuwała złość Helliona, razem z nią zajmującego się burzeniem nie dających się odratować budynków, dodaje jednak, że była to tylko kropla w morzu najróżniejszych emocji, które czuli obserwujący ich mieszkańcy.

W San Francisco Julian krążył po placu budowy, niszcząc resztki ścian swoją telekinezą, nie zwracając najmniejszej uwagi na otoczenie. Gdy zaczął się niebezpiecznie zbliżać do Hope i jej małej pomocnicy, dziewczyny postanowiły powiedzieć mu, co o tym myślą.

Random potwierdza, że zauważył dziwne zachowanie Karimy, dodaje jednak, że był pewien, że android pracuje nad błędami w swoim systemie. W rzeczywistości było to jednak znacznie poważniejsze, gdyż jej oprogramowanie odmawiało jej dostępu do plików pamięci, a nagle zaczęło wykrywać obecność mutantów i ostrzegać o poziomie zagrożenia, jaki stanowią.

Tymczasem Hope i jej nowa koleżanka, Amy, udały się do ogarniętego amokiem Helliona, nim jednak zdążyły poprosić go o więcej uwagi, chłopaka zaatakowała Karima. Stając nad powalonym mutantem, Omega Sentinel wycelowała swój miotacz w Hope, prosząc, by uciekła. Zaraz potem jednak wystrzeliła w nią wiązkę energii...

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #242 X-Men: Legacy #242 X-Men: Legacy #242 X-Men: Legacy #242 X-Men: Legacy #242 X-Men: Legacy #242

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.