Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #19

New Mutants vol. 3 #19

New Mutants vol. 3 #19

"Fall Of The New Mutants" - part 5

Postacie
Zapowiedź

New Mutants przegrywają z Project Purgatory. Kto zginie? Kto opuści grupę?

Cytat

Karma: „What are you talking about?! Dani’s with them! You came back from the future for us! You said we were important.”

Magik: „I lied. I came back for you.”

Streszczenie

Początkowo widać jedynie chłopca siedzącego samotnie pośród ciemności. Dopiero po chwili pojawia się za nim Karma. Okazuje się, że to umysł Face’a. W świecie rzeczywistym ten zaczyna szaleć, ale Trista jest w stanie go uspokoić. W czasie gdy Shauna ponownie paraliżuje Xi’an. 

 

Pozostali również nie znajdują się w najlepszym położeniu. Sam został zamknięty w celi wypełnionej dynamitem. Loca wcielająca się w rolę jego strażnika wyjaśnia mu, że wybuch towarzyszący jego ucieczce, zabiłby również wszystkich jego przyjaciół. Przerywa im krzyk Dani, która w sąsiedniej celi jest bita przez Timothiego i grupę żołnierzy. 

 

W kolejnym pomieszczeniu Sunspot i Magma stają się królikami doświadczalnymi dla Boba. 

 

Ulysses i Noc trafiają natomiast do pokoju, w którym przetrzymywana jest Illyana. Następnie na jej oczach wykorzystują Soul Sword do wydobycia brakującej części demonicznego amuletu z Pixie. 

 

Jakiś czas później Magik dołącza do Sunspota i  wciąż nieprzytomnej Magmy w ich celi. Russell i Scab zabierają natomiast Boba, pozostawiając trójkę mutantów samych sobie. Od razu wywiązuje się rozmowa dotycząca Amary. 

 

Cannonball i Moonstar nadal są torturowani przez podwładnych Ulyssesa. W pewnym momencie Dani każe Samowi wziąć się w garść i przypomina mu o ich pocałunku, mówiąc jednocześnie, że jej się podobał. Tyle wystarczy by lider New Mutants zapomniał o strachu. Loca, która wyraźnie to czuje natychmiast wpada w szał. 

 

Niedługo potem wszyscy udają się do specjalnej kolejki, która ma za zadanie zabrać ich do portalu prowadzącego do Limbo. Towarzyszą im również więźniowie mający pełnić rolę ofiary podczas zbliżającej się ceremonii. 

 

Na szczęście nim kończy się załadunek, Karma ponownie pojawia się w umyśle Face’a i sprawia, że ten zabija grupę żołnierzy oraz dwójkę z Inferno Babies. Zamieszanie pozwala Magik uciec i od razu przekazać Xi’an, że tak naprawdę wróciła z przyszłości dla niej, a nie New Mutants.

Autor: Pete

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #19 New Mutants vol. 3 #19 New Mutants vol. 3 #19 New Mutants vol. 3 #19 New Mutants vol. 3 #19 New Mutants vol. 3 #19 New Mutants vol. 3 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.