Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #5

X-Men vol. 2 #5

X-Men vol. 2 #5

"Curse of the Mutants" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Armia wampirów z Wolverinem na czele szturmuje Utopię, a ożywionego Draculi nigdzie nie widać.

Streszczenie

W swojej kryjówce Xarus zaprasza Jubilee do obserwowania na ekranie postępów ich armii. Zastanawia się, czy inni wielcy zdobywcy w historii czuli taką samą dumę, co on teraz.

Na Utopii Madison Jeffries i Cypher skanują zbliżającą się flotę, informując, że składa się ona z sześciuset latających potworów i stu pięćdziesięciu pojazdów przenoszących po czterdziestu piechurów. Sonar wykrywa też sporą liczbę agresorów zbliżającą się do Nowej Atlantydy. Cyclops każe im zabarykadować Utopię, prosząc, by na powierzchni – poza nim – pozostała tylko drużyna złożona z "gruboskórnych" mutantów – takich, których ugryzienie jest niemożliwe. Łączy się też ze znajdującym się w powietrzu Angelem, który na jego rozkaz przeistacza się w Archangela. W ostatniej chwili Doctor Nemesis wręcza mu urządzenie, które dla niego przygotował i wraca do wnętrza budynku – który nie jest jeszcze szczelnie zamknięty tylko dlatego, że Iceman nadal jest gotowy. Spytany przez Emmę, Scott wyjaśnia, że wpadł na pewien pomysł, gdy myślał o Nightcrawlerze. W jednym z budynków Utopii tymczasem Bobby klęka przed księdzem, który zaczyna święcić wodę, z której jest złożony.

W końcu pierwszy transport wampirów ląduje na wyspie, a krwiopijcy przechodzą do ataku. Mutanci ruszają na nich, po chwili jednak Cyclops decyduje, że muszą się wycofać na z góry upatrzone pozycje, inaczej grozi im otoczenie. Nagle wampiry zaprzestają ataku, a moment później z jednego ze statków wyskakuje Wolverine. Powalając rzucających się na niego członków zespołu ogłasza, że wszyscy mutanci na wyspie mogą zdecydować, czy walczyć po stronie Cyclopsa, czy poddać się jemu. Wszyscy poza samym Summersem, za którego już zdecydował. Cyke jednak, niewzruszony, sięga po urządzenie Nemesisa i uruchamia go, a po chwili Logan pada na kolana. Scott wyjaśnia, że gdy przed wyruszeniem na poszukiwania Bradley pobrał Loganowi krew, wpuścił mu do krwioobiegu nanity, których zadaniem było wyłączenie czynnika gojącego mutanta na poziomie genetycznym. Dobra wiadomość jest taka, że właśnie je dezaktywował. Powstając, Wolverine stwierdza, że będzie musiał omówić z Cyclopsem jego metody, na razie jednak zamierza pozbyć się krwiopijców z ich wyspy. X-Men korzystają z zaskoczenia wampirów, by kontratakować i zmiażdżyć ich armię na wszystkich frontach – na ziemi, w powietrzu, i w wodzie, a to dzięki właśnie przybyłemu Namorowi. W bazie nieumarli próbują przywrócić łączność, jedyne jednak, co udaje im się zobaczyć, to Logana obiecującego, że po nich wróci. Wściekły, Xarus każe wysłać do ataku drugą falę wojowników, wtedy jednak jego podwładny przypomina, że chcieli wykorzystać element zaskoczenia i że potrzebują czasu, by uzupełnić siły, władca wampirów wybucha jednak, stwierdzając, że nie zamierza słuchać żadnych wymówek i że jego słowo ma stać się faktem. Cichnie jednak, gdy w drzwiach staje Dracula we własnej osobie. Vlad stwierdza, że choć jest potężny i straszliwy, potrafi też być wyrozumiały i stwierdza, że wszystkim zebranym ich przewinienia zostają wybaczone. Wszystkim, poza samym Xarusem.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #5 X-Men vol. 2 #5 X-Men vol. 2 #5 X-Men vol. 2 #5 X-Men vol. 2 #5 X-Men vol. 2 #5 X-Men vol. 2 #5 X-Men vol. 2 #5 X-Men vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.