Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #3

Wolverine vol. 4 #3

Wolverine vol. 4 #3

"Wolverine Goes To Hell" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Wolveirne jest uwięziony w Pekle, gdzie musi walczyć z armią swych zmarłych przeciwników, a tymczasem na Ziemi demon, który opętał jego ciało, zamierza zabić wszystkich, którzy kiedykolwiek byli mu bliscy. Logan może jednak liczyć na pomoc Ghost Ridera i Daimona Hellstorma. Przygotujcie się też na powrót najtwardszego liliputa, jakiego widział świat Marvela.

Cytat

Mystique: "Yes. I set Logan up. Yes, I helped send him to Hell. And whatever he's going through down there, I guarantee you, he deserves every bit of it."

Streszczenie

Piekło. Wolverine ściera się z Sabretoothem, próbując sobie przypomnieć życie poza tym koszmarnym wymiarem. Kpi też ze swego przeciwnika, stwierdzając, że rola chłopca na posyłki Diabła do niego pasuje i że zabijając go, Logan tak naprawdę wyświadczył mu przysługę. Creed wpada w furię, przybyły właśnie demon stwierdza jednak, że mutant ma rację i przywołuje Victora, a ten, po chwili wahania, siada u jego stóp. Czart zapewnia, że Wolveirne'a również tego nauczy, po czym każe swoim sługom przyprowadzić najnowszego gościa w jego dziedzinie – Silver Samuraia. Harada oznajmia, że trafił tutaj, bo ktoś wyszukuje i morduje wszystkich, z którymi Logan był blisko. Nagle Diabeł odcina Japończykowi głowę, ten jednak nadal powtarza te same słowa, nie przestając nawet, gdy jego ciało zostaje porąbane na kawałki. Demon wyjaśnia, że jego gigantyczny miecz tnie dusze i że rana nim zadana się nie goi. Zapewnia, że jeśli nie uda mu się złamać Logana, poćwiartuje go i rozrzuci jego fragmenty po całym wymiarze. Wolverine jednak nie jest pod wrażeniem i spluwa w twarz swego dręczyciela. Ten, wściekły, odcina mu ucho i każe ukrzyżować mutanta.

Na Ziemi bliskie Loganowi osoby zostają zaatakowane – płonie budynek, w którym mieszkała X-23, płonie kościół Wraitha, płonie pałac Yashidów. Daken walczy z przeważającymi siłami przeciwnika, oddziały Red Right Hand atakują dojo Synów Tygrysa i kryjówkę Mavericka, a drużyna nadludzi, którzy zaatakowali siedzibę San Francisco Post, ląduje na Madripoorze.

Gdzie indziej. Melita próbuje się dodzwonić do Avengers Mansion, ale Spider-Man uważa ją za jakiegoś dowcipnisia i się rozłącza. Tymczasem Mystique pokazuje Daimonowi miejsce, w którym doszło do schwytania Logana i zesłania go do Piekła. Garner pyta, skąd mutantka tyle wie o tym wydarzeniu, Raven nie zamierza więc ukrywać, że współpracowała z tymi, którzy są za to odpowiedzialni i że Wolverine dostał to, na co zasłużył. Dodaje jednak, że ma powody, by zerwać z nimi współpracę. Tymczasem Hellstorm oświadcza, że wyczuwa ślady piekielnych mocy. Na pytanie Melity odpiera, że nie jest w stanie wyciągnąć Logana z Piekła, ale jeśli wypędzi demony, które zagnieździły się w jego ciele, Wolverine będzie miał szansę na wydostanie się. Ostrzega jednak, że jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, ich wszystkich czekają wieczyste cierpienia i pyta, czy kobieta jest na to gotowa.

Piekło. Logan wisi na krzyżu w kształcie litery X [albo na "krzyżu Św. Andrzeja", skoro już siedzimy po kolana w chrześcijańskim symbolizmie – przyp. S_O], gdzie znajduje go Puck. Informuje on przyjaciela, że całe Piekło patrzy na niego i że za każdym razem, gdy wypowiada posłuszeństwo swemu dręczycielowi, pozostałe demony stają się coraz pewniejsze siebie. Wkrótce wystąpią przeciw swemu panu, a gdy to nastąpi, będą mogli wykorzystać chaos, który tu zapanuje. Do tego czasu jednak Logan nie może dać się złamać. Gdy Judd znika, Logan zaczyna wyrywać gwoździe, którymi został przybity, a w końcu się uwalnia i atakuje pełniące straż demony, ku uciesze obserwujących to innych mieszkańców Piekła. Słysząc tumult, Diabeł przybywa, by zobaczyć, co się dzieje. Gdy widzi walczącego Wolverine'a, ogłasza, że z nim skończy, mutant jednak nie boi się gróźb i rzuca się na niego.

Ziemia. Hellstorm, Ghost Riderzy, Mystique i Melita wchodzą do kościoła. Daimon jeszcze raz ostrzega Melitę, a gdy ta jest nieprzejednana stwierdza, że mają wszystko, czego potrzebują, poza samym zainteresowanym. Pyta, gdzie może być opętany Logan.

Ten pojawia się na Utopii, gdzie od razu udaje się do kwater Wolverine'a. Odnajduje osobisty dobytek mutanta, nim jednak zdąży go spalić, za nim pojawia się Kitty w swoim nowym kombinezonie [patrz Uncanny X-Men #529 – przyp. S_O]. Zauważa coś dziwnego w oczach przyjaciela, który natychmiast ją atakuje. W obronie dziewczyny staje jednak Colossus."Scorched Earth" – Chapter Three: "Old Wounds"

Postacie:
* Starzec, pozostali członkowie jego kabały

Osoby odpowiedzialne za ostatnie cierpienia Wolverine'a obserwują na ekranach, jak ich ludzie atakują bliskich Logana. Część z nich protestuje, stwierdzając, że ich plan nie obejmował śmierci niewinnych osób, takich jak ochrona w redakcji San Francisco Post. Starzec będący głową ich organizacji stwierdza, że jemu też to nie odpowiada, ale z chęcią poświęciłby ich życia jeszcze raz, jeśli oznacza to możliwość zemsty na Wolverinie. Dodaje, że zbyt dużo poświęcili i że jeśli któryś z nich postanowił zrezygnować, zawsze może odejść. Problem w tym, że jedyną "drogą wyjścia" jest nabity pistolet, który trzyma w dłoni. Gdy, zgodnie z jego przypuszczeniami, żaden z zebranych się na to nie decyduje, postanawia wyjść na chwilę na powietrze. Patrząc na zdjęcie swojego ojca zapewnia, że wkrótce Logan zapłaci za wszystko, tak jak to zawsze sobie wyobrażał. Stojąc wśród posągów przedstawiających Wolverine'a cierpiącego męki starzec obiecuje, że będzie to piękne widowisko.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #3 Wolverine vol. 4 #3 Wolverine vol. 4 #3 Wolverine vol. 4 #3 Wolverine vol. 4 #3 Wolverine vol. 4 #3 Wolverine vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.