Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #1

Generation Hope #1

Generation Hope #1

"Future is a Four-Letter Word" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Hope Summers, wraz z Rogue i czterema "światłami", które swym dotykiem uratowała od śmierci, udaje się do Japonii, by odnaleźć piątego z nowych mutantów. Ale czy będzie to przyjaciel, czy wróg?

Streszczenie

Tokio, apartament Kenjiego Uedo, młodego artysty awangardowego. Jego menadżer zagląda do pokoju, w którym chłopak siedzi po ciemku, mamrocząc do siebie. Mężczyzna przypomina, że jego nowe arcydzieło musi zostać wkrótce ukończone, a w tej chwili chłopak dochodzi do wniosku, że sam stał się dziełem sztuki, a że sztuka to pojęcie abstrakcyjne, znaczy to, że nie jest on prawdziwy – a skoro on nie jest, to wszyscy inni także. Następnie postanawia pokazać swojemu menadżerowi swe najnowsze dzieło i rozpruwa go mackami.

Blackbird z Rogue, Hope i czterema z Pięciu Świateł zbliża się do Tokio. Pilotująca maszynę Anna Marie próbuje rozmawiać z oczekującym w mieście Cyclopsem, jednak zagłuszają go nowi mutanci, których kobieta nie jest w stanie uspokoić – choć wystarczy jedno słowo Hope, by się oni uciszyli. Wtedy Scott powiadamia Rogue, możliwe, że mogą mieć problem i każe jej strzec Świateł. Nagle z obserwowanego przez niego okna wypada gigantyczne kłębowisko macek z ciała i metalu, Cyke i Wolverine ruszają więc do ataku. Nagle Kenji zauważa zbliżającego się Blackbirda i atakuje go jedną z macek, która przebija się do wnętrza. Na szczęście Gabriel w mgnieniu oka zanosi pozostałych pasażerów na dach samolotu, skąd Laurie i pożyczająca jej moce Rogue zabierają pozostałych na ziemię – poza Teonem, który atakuje monstrum, ratując jedną ze schwytanych osób. Kiedy jednak zezwierzęcony mutant przybywa na wezwanie Hope, Rogue oświadcza, że muszą się ukryć do czasu, aż Cyclops nie opanuje sytuacji. Hope jest pewna, że wystarczy, by dotknęła Uedy i oświadcza, że w dzieciństwie radziła sobie ze znacznie gorszymi problemami, jej opiekunka odpiera jednak, że nie mogą narażać Świateł. Wychowanka Cable'a szczuje na nią Teona i przystępuje do realizacji swojego planu, Kenji wyczuwa ją jednak i unika jej dotyku, a po chwili macki całkowicie wycofują się do jego pokoju. Scott każe dziewczynie oddalić się od pola bitwy, ta jednak każe Gabrielowi powstrzymać X-Men, samej wchodząc do budynku w poszukiwaniu piątego Światła. Gdy w końcu go znajduje, przedstawia się i obiecuje mu, że wszystko będzie dobrze, ten jednak stwierdza, że nie ma ona pojęcia, o czym mówi i zrzuca okrywający go płaszcz, ukazując swoje zdeformowane ciało, łączące ludzką tkankę metalem, po czym, nawiązując do jej imienia, stwierdza, że nie ma już nadziei. Istnieje jedynie Ostateczne Światło, które zaćmi wszelkie inne – on. W tym momencie olbrzymia eksplozja niszczy większość Tokio.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #1 Generation Hope #1 Generation Hope #1 Generation Hope #1 Generation Hope #1 Generation Hope #1 Generation Hope #1 Generation Hope #1 Generation Hope #1 Generation Hope #1 Generation Hope #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.