Avalon » Serie komiksowe » Irredeemable Ant-Man » Irredeemable Ant-Man #1

Irredeemable Ant-Man #1

Irredeemable Ant-Man #1

"The Irredeemable Ant-Man"

Postacie
Cytat

Narrator: "Later, we find Eric O'Grady, tucked away in his room, making astute observations of his situation."
Eric O'Grady: "I'm totally screwed. I'm totally screwed. I'm totally screwed..."

Streszczenie

Ciemny zaułek. Rabuś próbuje wyszarpnąć kobiecie o imieniu Beth torebkę. Ona ją puszcza, więc mężczyzna upada na ziemię. Wściekły podnosi się, ale po chwili z jakiegoś powodu znów przewraca się i tym razem traci przytomność. Nagle przed Beth pojawia się człowiek w kostiumie, który oddaje jej torebkę. Przedstawia się jako Ant-Man i wyjaśnia, że może zmniejszać się do rozmiarów insekta, zachowując normalną siłę. Beth pyta się go, jak może się mu odwdzięczyć, na co Ant-Man odpowiada, że mogłaby pójść z nim na kolację. Mówi, że łatwo go rozpozna, ponieważ będzie miał na sobie kostium.

 

Sześć miesięcy temu, Helicarrier S.H.I.E.L.D.. Pięciu agentów gra w pokera. Jeden z nich, Eric O’Grady, próbuje przekonać pozostałych, że Nick Fury jest postacią wymyśloną przez szefów agencji, bo nikt z nich go nigdy nie widział. Agent Mitch Carson wygrywa najwięcej pieniędzy. Pozwala Chrisowi McCarthy’emu zapłacić następnego dnia, ale nie Ericowi, który poprzednim razem zwlekał z uregulowaniem długu.

 

W innej części Helicarriera Hank Pym tak się zagłębił w pracy nad nowym kostiumem, że nie zauważył, jak jest późno. Postanawia więc przenocować na statku.

 

Następnego dnia Chris budzi Erica, który znów zaspał, a już wcześniej dostał ostrzeżenia za spóźnienie się na swoją zmianę. Obaj idą na stanowiska do centrum obserwacji. Spotykają tam Veronicę King, która upewnia się, że jej randka z Chrisem wieczorem jest wciąż aktualna.

 

W swoim laboratorium Hank Pym rozmawia z kilkoma agentami. Tłumaczy im, że kostium Ant-Mana jest gotowy, ale do przetestowania jej potrzebny jest tylko jeden z nich, więc przeprowadzi casting.

 

Później na stołówce Eric spotyka się z Chrisem. Pyta się, od kiedy chodzi z Veronicą, na co ten odpowiada, że ona zaproponowała mu randkę wczoraj. Chris z kolei pyta się, czy Eric dalej chodzi z Kirsten z magazynu, ale O’Grady mówi, że zerwali dwa tygodnie temu, bo najprawdopodobniej okłamał ją za dużo razy.

 

Wieczorem Chris gra na konsoli w pokoju Erica, kiedy ten przypomina mu o spotkaniu z Veronicą. McCarthy biegnie do ogrodów Helicarriera i przeprasza kobietę za spóźnienie. Mówi, że powiedział Ericowi, że to ich pierwsze spotkanie, bo nie chciał, żeby mu było przykro, zwłaszcza, że O’Grady sam kilka razy próbował umówić się z Veronicą. Próbuje go usprawiedliwiać, że Eric jest dobrym człowiekiem, tylko nie potrafi obcować z kobietami. Zmieniając temat mówi, że widział dziś więzionego na statku złego Iron Mana z innego wymiaru. Veronica nie jest zbytnio tym zainteresowana. Chris przeprasza ją mówiąc, że zawsze chciał być super-bohaterem, więc ciągnie go do takich spraw. Chcąc uratować ten wieczór, postanawiają iść do pokoju Veroniki.

 

Następnego dnia Eric próbuje bez powodzenia wypytać Chrisa, jak mu poszło z Veronicą, kiedy Mitch Carson wzywa obu do siebie. Ponieważ wszyscy strażnicy potrzebni mu są przy ważnym zadaniu, chce, żeby Eric i Chris zastąpili dwóch z nich i pilnowali pewnego pokoju. Mają jedynie stwarzać pozory, a na pewno zostaną za to nagrodzeni. Po jakimś czasie Eric dochodzi do wniosku, ze Mitch za mało im powiedział, bo nawet nie wiedzą, czy powinni nie wpuszczać nikogo do pokoju, czy może nie wypuszczać. Nagle ze środka wychodzi Hank Pym i O’Grady instynktownie uderza go kolbą karabinu. Przestraszeni agenci wciągają nieprzytomnego naukowca do laboratorium i postanawiają czekać na Mitcha, który będzie wiedział, co robić. Eric zauważa kostium Ant-Mana. Chris postanawia go założyć i mówi, że czuje się w nim świetnie. O’Grady również chce go przymierzyć, ale McCarthy zdejmując hełm nagle znika. Eric, nie wiedząc co robić, ucieka.

 

Gdzie indziej, Mitch jest obecny przy dostarczaniu na Helicarrier schwytanego Wolverine’a, który znajduje się pod kontrolą Hydry. Dum Dum Dugan każe mu i jego ludziom być w pogotowiu, bo Hydra może spróbować go odbić.

 

Później, Mitch znajduje Erica w jego pokoju. Krzyczy, że szefowie uznali, że ktoś ukradł kostium Ant-Mana i agenci, którzy zgłosili się do jego testowania są podejrzani, a Mitch jest jednym z nich. Eric wyjaśnia, że Chris miał kostium na sobie, ale zniknął. Carson stwierdza, że McCarthy zmniejszył się do rozmiarów owada. Ma nadzieję, że Chris ich znajdzie, a Ericowi zabrania mówić cokolwiek na ten temat.

 

Tymczasem w przewodach wentylacyjnych Chris, mając problemy z panowaniem nad różnymi akcesoriami kostiumu, próbuje znaleźć Erica i odwdzięczyć mu się za pozostawienie go samego.

 

Następnego dnia wieczorem, Veronica pyta się Erica, co się stało z Chrisem. Ten okłamuje ją, że McCarthy bierze udział w tajnej misji, do której on nie został zakwalifikowany. Agentka korzystając z okazji mówi, że ona i Chris spotykają się już od jakiegoś czasu, ale ponieważ McCarthy sądził, że Ericowi będzie z tego powodu przykro, nie chciał mu o tym mówić. O’Grady sądzi, że to dziwne, ponieważ Chris spotyka się z Kirsten z magazynu od dwóch miesięcy. Veronica jest bardzo zaskoczona, słysząc to, podobnie jak Chris, który chwilę wcześniej dotarł do pokoju przewodem wentylacyjnym.

 

Teraz. Beth czeka na Ant-Mana w restauracji. Na miejscu pojawia się Eric O’Grady, który mówi, że to on uratował ją przed złodziejem jako Ant-Man.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Irredeemable Ant-Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.