Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #29

Deadpool vol. 2 #29

Deadpool vol. 2 #29

"I'm Your Man" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Deadpool chciał połączyć siły z byłym Captainem Americą i zwalczać terrorystów, ale nie wszystko poszło po jego myśli. Teraz Steve Rogers jest naprawdę wściekły, ale Wade ma pomysł na to, jak naprawić swój błąd. A do tego powrót Doctora Bonga!

Cytat

Deadpool: "Sorry about tying ya up an' gagging you, but I dunno...is it just me or did you kinda like it?"

Black widow: "A little, yes."

Streszczenie

Na zgliszczach bazy Bonga budzą się Secret Avengers oraz klon Rogersa. Wszyscy zostali spętani przez Deadpoola, który teraz chce dowiedzieć się, który to prawdziwy Steve Rogers. Jeden z nich od razu wyjaśnia jak to Dr. Bong, by zdobyć pieniądze na kolejne eksperymenty, wykorzystywał klony do rabowania broni. Stworzył swoich Secret Avengers, by nie wtrącały się rządowe agencje. Mówi także, że wszystkie jego klony mają zdolności regeneracyjne. Drugi Rogers potwierdza słowa pierwszego, dodając jedynie, że to on jest prawdziwy. Deadpool postanawia sam to wydedukować na podstawie ran jakie doznali. Jeden z nich ma dziurę w kostiumie po postrzale [od Black Widow - patrz poprzedni nr - przyp. Jim], a drugi ranę ciętą, która nie zregenerowała się. Teraz wybór wydaje się prosty. Wade wymierza karabin w twarz klona i gdy drugi Rogers mówi o tym, że Bong przeteleportował się do innej bazy i że to on jest prawdziwy, bohater pociąga za spust. Po oswobodzeniu ze sznurów Moon Knight odbywa krótką rozmowę ze Stevem. Ten ostatni chce zabrać ze sobą Deadpoola, gdyż to on pierwszy obudził się po wybuchu i zdołał ich wszystkich spętać.

 

Bohaterowie wyruszają za Bongiem, a jedynym dostępnym środkiem transportu jest średniej wielkości samochód. Po drodze Wade zauważa jakieś miejsce, do którego koniecznie chce pójść.

 

Tymczasem, w kryjówce Dr. Bonga, klony pośpiesznie ładują skradzioną broń na ciężarówkę.

 

Deadpool wraca z czymś, co, jak twierdzi Moon Knight, nie zmieści się do samochodu. Zawstydzony Rogers zgadza się usiąść Wade’owi na kolanach.

 

Słudzy Bonga nie wyrobią się z załadunkiem broni, więc Doctor każe im wszystkim przebrać się w stroje Deadpoola.

 

Bohaterowie są już przed kryjówką złoczyńcy. Pytają Wade’a, jaki jest plan, lecz ten oczywiście takiego nie ma. Po chwili mnóstwo Deadpoolów pojawia się za jego plecami.

 

Ciężarówka Bonga jest już załadowana. Do niego i jednego z klonów przybiega kolejny, poturbowany, twierdząc, że dostają w kość od Avengerów i Wilsona. Bong bierze kluczyki i postanawia uciec. Wtedy jeden z klonów mówi, że chce jechać z nim. Jako że jest tylko jedno miejsce dla pasażera, ucina drugiemu głowę.

 

Tymczasem, Secret Avengers walczą z Deadpoolami. Gdy jeden z nich stwierdza, że jest prawdziwym, Moon Knight skręca mu kark, ku przerażeniu Rogersa. Black Widow zauważa przez snajperkę uciekającego Bonga i strzela w oponę ciężarówki. Pojazd zjeżdża z trasy i spada z wiaduktu, powodując wielki wybuch. Avengers nie sądzą, by złoczyńca mógł to przeżyć, lecz ten nagle pojawia się cały i zdrowy. Okazuje się jednak, że klon, który z nim jechał, to prawdziwy Deadpool i to właśnie on uratował go wyskakując z nim z ciężarówki w odpowiednim momencie. Wade zachował się jak bohater. Gdy Bong próbuje jeszcze uderzyć pięścią w swój hełm, by wywołać wybuch, Deadpool odcina mu rękę. Wówczas bohater staje w zwycięskiej pozie a za nim wystrzeliwują fajerwerki. Jak się okazuje, to właśnie po fajerwerki Wilson tak bardzo chciał się zatrzymać w drodze do Bonga. Przecież były mu potrzebne do jego genialnego planu.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #29 Deadpool vol. 2 #29 Deadpool vol. 2 #29 Deadpool vol. 2 #29 Deadpool vol. 2 #29 Deadpool vol. 2 #29 Deadpool vol. 2 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.