Avalon » Serie komiksowe » I am an Avenger » I am an Avenger #3

I am an Avenger #3

Postacie
Zapowiedź

Avenger pełną gębą – Nova łączy siły z Spider-Manem… by powstrzymać napad na bank? Firestar i Justice odkrywają, iż mają niedokończone sprawy nie tylko ze sobą, ale i z Avengers. Stingray odkrywa, że Heroic Age nie oznacza idealnego świata… nawet w raju. Tony natomiast dowiaduje się, że nie należy pogrywać z lękami nastolatki Stature.

Cytat

Spider-Man: "What are they looking for?"
Nova: "A quick... But painful... lesson in not messing with two guys who've made the Avengers' cut?"

Streszczenie

Nowy Jork. Spider-Man próbuje powstrzymać zwykły, jak mu się wydaje, napad na bank, jednak w trakcie walki maska jednego z przestępców zostaje zerwana, ukazując jego całkowicie nieludzkie oblicze. Widząc, że zostali zdemaskowani, kosmici wyciągają swoje miotacze energii i próbują zastrzelić bohatera, jednocześnie wycofując się do sejfu. Spidey powala paru z nich, a gdy reszta znika za wrotami, próbuje uspokoić cywilów i przekonać ich do wyjścia na zewnątrz. Okazuje się jednak, że na zewnątrz znajduje się jedynie kosmiczna pustka, bowiem budynek banku został wyrwany z ziemi za pomocą wiązki ściągającej. Na szczęście na miejscu pojawia się Nova, tłumacząc Parkerowi, że napastnikami są Valgoni poszukujący niebezpiecznej broni. Razem bohaterowie podążają za kosmitami, a w tym czasie Worldmind, próbując przejąć kontrolę nad statkiem kosmicznych piratów, jednocześnie skanuje umysł Spider-Mana. Dowiaduje się, że już nieraz sprzymierzał się on z Riderem. W końcu docierają do jednego ze skarbców, gdzie bez problemu pokonują znajdujących się tam kosmitów. W trakcie poszukiwać reszty grupy Rich stwierdza, że chciałby o czymś porozmawiać z Pająkiem.

Jakiś czas wcześniej Nova spotkał się ze Stevem Rogersem, który zaproponował mu miejsce wśród Avengers [ich "Tajnej" odmianie – przyp. S_O], jako powody wskazując poziom mocy Richa i jego sprawność w posługiwaniu się nią. Zdawał on sobie sprawę z innych obowiązków herosa, mimo to chciał z nim współpracować w przypadku, gdy jego moc i doświadczenie się przydadzą. Rider był w stanie jedynie stać jak kołek i potakiwać z rozdziawionymi ustami, Spidey pociesza go więc, mówiąc, że każdy zaproszony do drużyny przez samego Captaina Americę tak się zachowuje. W tej chwili znajdują resztę kosmitów i postanawiają im pokazać, do czego są zdolni dwaj Mściciele.

Po chwili. Spidey bawi się wyglądającym jak wazon przedmiotem, dziwiąc się, czemu Valgonom tak zależało na jakimś starym gracie, Worldmind oświadcza więc, że jest to starożytna i potężna broń, która przypadkiem trafiła do kolekcji pewnego ziemskiego biznesmena. Słysząc to, Parker wręcza urządzenie Novie, który postanawia zabrać je na planetę, z której pochodzi. Następnie opuszcza miejsce przestępstwa, zapominając, że bank nadal jest zawieszony w powietrzu."Closure" – part 2

Postacie:
* Firestar (x2), Justice (x2)

Teraźniejsi Firestar i Justice nie mogą uwierzyć w to, co widzą, ich "przeszłe" wersje wykorzystują to więc, by zaatakować. Vance i Angel szybko się jednak zbierają i przystępują do kontrataku. Angelica gratuluje swojej kopii zdolności emulowania jej mocy, ta jednak, ku jej zaskoczeniu, wyśmiewa to stwierdzenie, nie mogąc uwierzyć, że przeciwniczka udaje, że to ona jest oryginałem. W tym czasie Vance wykorzystuje doświadczenie, by powalić swego oponenta, nagle jednak się zatrzymuje, jakby coś sobie przypomniał, a drugi Justice wykorzystuje to, by zaatakować. Po chwili "dawni" Vance i Angel odlatują, dziwiąc się, że ich "bardziej doświadczone" odpowiedniki dały się tak łatwo pokonać. W tym samym czasie teraźniejsi bohaterowie przypominają sobie, jak przez mgłę, że już się to kiedyś wydarzyło.

Tymczasem przeszli Firestar i Justice zaczynają się zastanawiać nad zachowaniem ich przeciwników, którzy zupełnie nie potrafili współdziałać. Angelica stwierdza, że to pewnie sztuczka, która miała ich zdekoncentrować – w końcu ten, z którym walczą, jest w tym specjalistą. Nagle pojawia się teraźniejszy Vance, który unieruchamia kopie. Przed kontratakiem powstrzymuje ich Angelica, jednak gdy próbuje wytłumaczyć to, co według niej się dzieje, Vance przerywa jej mówiąc, że tłumaczenie zajmie jej całą wieczność. Jego dawna wersja stwierdza, że to kolejny dowód, że nie są tymi, za kogo się podają, bo on nigdy nie byłby tak oschły w stosunku do swojej dziewczyny. Justice stwierdza więc, że zmieni zdanie, gdy jego "dziewczyna" ucieknie praktycznie sprzed ołtarza. Słysząc to, Angel wściekła przypomina, że to on rzucił ją, gdy chciała jeszcze poczekać ze ślubem i po chwili między dawnymi kochankami wybucha kłótnia. Przerywa ją jednak "przeszła" Firestar, stwierdzając, że to podstęp – ich przeciwnik chciał, żeby walczyli z wersjami samych siebie z różnych czasów, podczas gdy on wykorzystałby zamieszanie, by dokonać tego, co planował. Gdy Justice nie rozumie, o kogo chodzi, jego dawny odpowiednik informuje go, że Avengers zaatakował Loki."The Darkest Depths"

Postacie:
* Stingray

Stingray wspomina swoją niedawną rozmowę ze Stevem Rogersem. Oryginalny Captain America próbował go przekonać, że nastał całkiem nowy dzień. Walter stwierdza jednak, że w głębinach, w których działa, zawsze trwa noc i wydarzenia na powierzchni nie mają tam żadnego znaczenia. Tymczasem nieopodal działa grupka nurków, badających leżący na dnie wrak. Nagle jednego z nich rani ostra krawędź statku. Gdy tylko zaczyna płynąć krew, na miejscu pojawia się gigantyczny, zmodyfikowany przez Hydrę rekin, który atakuje badaczy. Na szczęście jest tam też Stingray, który rusza do walki ze zwierzem. Gdy w końcu go pokonuje, stwierdza, że podczas, gdy Avengers będą strzec powierzchni, on będzie pilnował porządku na pozostałych 70% planety.


[Uwaga: w numerze znajduje się też krótka, humorystyczna historyjka o Hulku, autorstwa Katie Cook - przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

I am an Avenger #3 I am an Avenger #3 I am an Avenger #3 I am an Avenger #3 I am an Avenger #3 I am an Avenger #3 I am an Avenger #3 I am an Avenger #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.