Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Spider-Man/Wolverine » Astonishing Spider-Man/Wolverine #4

Astonishing Spider-Man/Wolverine #4

Astonishing Spider-Man/Wolverine #4

"Another Fine Mess" - part four

Postacie
Zapowiedź

Gdy Wolverine wpada prosto na młodego kujona, Petera Parkera, Spider-Man trafia do lasów Kanady i staje oko w oko z szalonym Jimmiem Howlettem. A do tego tożsamość łotra, który wysłał bohaterów w podróż w czasie, w końcu zostaje ujawniona.

Cytat

Spider-Man: "This is offiacially the worst team-up I have ever had in my entire life. And I've teamed-up with Frog Man. Let me repeat that... Frog. Man."

Streszczenie

Kiedyś. Wolverine jest poniewierany przez Spider-Mana podczas walki zapaśniczej.

Kiedy indziej. Spider-Man, obwieszony mięsem, ucieka przed młodym Loganem i jego watahą wilków.

Kiedy indziej. Grupka krzyżowców w drodze do Jerozolimy trafia na Cara i Big Murdera. Przywódca rycerzy ogłasza, że z nakazu papieża Innocentego II kierują się do Ziemi Świętej, niosąc śmierć niewiernym, i każe im usunąć się z drogi, grożąc boskim gniewem. Car wyśmiewa go jednak, odpierając, że to on jest gniewem boskim, po czym prezentuje swoją własnoręcznie wykonaną broń – "timestick", czyli kij baseballowy z powbijanymi tu i ówdzie świecącymi dziwnym blaskiem diamentami. Następnie prezentuje jego moc, uderzając nim w przywódcę ekspedycji. Gdy ten znika, Car wyjaśnia, że przeniósł go o jakieś osiemset lat w przyszłość, do miasta Hiroszima. Tłumaczy, że skacze po czasoprzestrzeni i zabawia się w ten sposób, bo tak mu się podoba, po czym atakuje pozostałych rycerzy.

Kilka chwil później, gdy po krzyżowcach pozostają jedynie ich konie, Car stwierdza, że następnym razem chce spotkać Indian albo piratów i każe Big Murderowi przenieść ich do domu, czyli do pałacu na krawędzi czasu, gdzie trwa nieustanne przyjęcie, w którym uczestniczą goście wzięci z różnych momentów historii. Po chwili odpoczynku dwójka łotrów życzy swoim wersjom z niedalekiej przeszłości miłej zabawy ze Spider-Manem i Wolverinem, i wracają do uprzykrzania życia bohaterom.

Nowy Jork, niedaleka przeszłość. Wolverine i Spider-Man przechadzają się ulicą. Podczas, gdy Pete nieustannie gada o tym, że powinni zostać wrestlingowymi partnerami, Logan zastanawia się, o ile gorszy jest nastoletni Parker od swojej dorosłej wersji. Nagle zauważa, że znajdują się naprzeciwko banku, w którym cała ta historia się zaczęła, i postanawia się tam włamać. Każe Spiderowi się nie wtrącać, ten odpiera jednak, że nie zamierza nadstawiać karku. Gdy tylko Logan to słyszy, jego umysł zalewają przebłyski z nocy, w której zginął Ben Parker. Nie rozumiejąc, co się stało, Wolverine wpada do banku i przebija się do sejfu, gdzie znajduje świecące dziwnym blaskiem diamenty. Nagle jednak zostaje zaatakowany od tyłu przez Cara i Big Murdera.

Lasy Kanady, dalsza przeszłość. Spidey ucieka przez Loganem, zatrzymuje się jednak przed nieczynną kopalnią i zaczyna wylewać swoje frustracje związane z całą tą aferą. Nagle w pobliżu ma miejsce wybuch, a po chwili na miejscu pojawia się Dog Logan, ścigający swego "młodszego brata". Szukając ukrywającego się Jamesa, wspomina, jak zabił on ich ojca i jak jego matka, zanim odebrała sobie życie, nazwała go dzikim zwierzęciem. To rozwściecza młodego mutanta na tyle, że atakuje brata, a gdy ten wypuszcza podpaloną już laskę dynamitu, eksplozja rzuca Spider-Mana do szybu kopalni, pełnej świecących dziwnym blaskiem diamentów. Nagle Spidey zaczyna podróżować w czasie, na mgnienie oka wracając do mezozoiku, do przyszłości atakowanej przez Doom, the Living Planet, na jakąś pustynię, gdzie piknik urządza sobie tajemnicza kobieta z jego snów, a nawet do banku, gdzie zauważa, że jedną z kasjerek jest ta właśnie kobieta. W końcu ląduje z powrotem w kopalni. Gdy wstaje i zauważa klejnoty, zaczyna się zastanawiać, co mają wspólnego z jego sytuacją. Wtedy na miejscu pojawiają się Car i Big Murder, oświadczając, że mogliby mu to wytłumaczyć, ale nie są w nastroju. Po krótkiej walce, której Spidey nawet nie pamięta, Car wali go po głowie swoim kijem.

Spidey budzi się, przywiązany razem z Wolverinem do pala wbitego pośrodku płonącego stosu, otoczony przez konkwistadorów. Logan wyraża swe współczucie z powodu śmierci jego wujka, a Pete, przypomniawszy sobie ich spotkanie na ringu, odpiera, że poznał jego brata i że też bardzo mu przykro. Razem dochodzą do wniosku, że ktoś z nimi pogrywa, ale podczas gdy Wolvie uważa, że i tak wrócili do punktu wyjścia, Parker ujawnia, że udało mu się zdobyć kilka diamentów.

Tymczasem z jedną ze stojących wokół stosu osób kontaktuje się jej szef. Każe "kamerze drugiej", jak tę osobę nazywa, dać zbliżenie – w końcu zawsze dają widzom programy najwyższej jakości. Mojo przypomina, że jego marka oznacza dobrą, brutalną zabawę dla całej rodziny.

Autor: S_O

Galeria numeru

Astonishing Spider-Man/Wolverine #4 Astonishing Spider-Man/Wolverine #4 Astonishing Spider-Man/Wolverine #4 Astonishing Spider-Man/Wolverine #4 Astonishing Spider-Man/Wolverine #4 Astonishing Spider-Man/Wolverine #4 Astonishing Spider-Man/Wolverine #4 Astonishing Spider-Man/Wolverine #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.