Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #22

Secret Warriors #22

Secret Warriors #22

"Night" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Ginie kolejny członek zespołu, a odliczanie do szokującej konkluzji serii trwa.

Streszczenie

Gorgon stoi nad ciałem Phobosa. Podnosi swój miecz, po czym z wyzwaniem patrzy na resztę Secret Warriors. Quake jest wstrząśnięta, a jej moce powodują, że cała jaskinia zaraz się zawali. Przyjaciele zabierają ją, ponieważ muszą uciekać. Gorgon wzywa do tego samego, jeśli chodzi o Hydrę. Strucker nie chce nigdzie iść - jest za blisko pokonania Fury’ego. Tomi nazywa go głupcem i ucieka z innymi. Wkurzony baron krzyczy kilka wyzwisk w kierunku swojego wroga, po czym sam też bierze nogi za pas.

Secret Warriors trafiają do sali z kilkoma wyjściami. Fury wysyła Yo Yo, aby znalazła właściwą drogę. Czekając na nią reszta grupy zaczyna panikować. Nawet jeśli uda im się wyjść z tuneli przed wybuchem bomby, to muszą jeszcze opuścić jakoś tę wyspę. Nick uspokaja ich i obiecuje, że się tym zajmie. Wraca Slingshot - znalazła drogę, ale muszą się śpieszyć, bo pościg depcze im po piętach. Kiedy docierają w pobliże powierzchni, Fury przekazuje Daisy nadajnik GPS. Dzięki niemu znajdzie ich samolot. On zostaje z tyły, aby osłaniać ich odwrót. Quake niechętnie idzie bez niego. Odchodząc widzi, jak jej szef wpada w ręce wroga. Chce mu pomóc, ale powstrzymuje ją J.T.. Ona ma poprowadzić resztę grupy, a on pomoże Nickowi.

Hellfire rusza do akcji. Dzięki swoim mocom i łańcuchowi szybko pozbywa się części przeciwników. Dzięki temu Fury może się podnieść i podjąć walkę na nowo. Niestety czas się kończy i bomba wybucha. Ziemia zaczyna pękać i wszyscy żołnierze Hydry wpadają do wielkiej dziury. Pecha ma także J.T., który znalazł się na krawędzi urwiska i także zaczyna spadać. Na szczęście łapie go Nick i teraz wisi na jego ręce. O dziwo agent nie zaczyna go wyciągać. Mówi chłopakowi, że wie o wszystkim. Kilka dni temu śledził go, kiedy poszedł spotkać się ze swoim kontaktem w barze. Przekazał tam wrogowi informacje o ataku na bazę Hydry. Hellfire przyznaje się. Wszystko przez to, że wziął dla siebie część kasy Hydry ukradzionej z banku. Przez to namierzyli go. Później nie mógł się już od nich uwolnić. Nie chciał, aby doszło do tej tragedii. Nie przyszedł z tym do szefa, ponieważ uważa, że ten o nich nie dba - on tylko wykorzystuje ludzi. Chłopakowi w tej całej grupie zależało tylko na Daisy. Fury pyta się o jego uczucia do dziewczyny. Ten przyznaje, że ja kocha. Nick oświadcza, że ona jest dla niego jak córka i jest dla niego ważna. Wierzy też w jego uczucia do niej. Niestety nie jest nią i puszcza zdrajcę, który spada w nicość.

Po chwili Fury wybiega na powierzchnię. Tam czeka na niego samolot. Każe startować. Zrozpaczonej Daisy przekazuje, że J.T. został zabity. Później w zniszczonej bazie siedzi samotny Strucker. Jego asystentka przynosi mu informacje o zniszczeniach. Fury i jego grupa uciekli, a pościg został zniszczony. Dodatkowo Gorgon i Viper zabrali po legionie żołnierzy i odeszli. Wkurzony baron ciska swoim pucharem. Przychodzi do niego Kraken. Przynosi dobre informacje z Rosji. Zniszczyli bazę Lewiathana na Syberii. Ich przeciwnikom została tylko jedna twierdza. Niestety Baron nie wywiązał się ze swoich zobowiązań. 6 lat temu zawarli pakt i Strucker zawiódł, więc musi zostać zastąpiony. Kraken potężnym ciosem powala byłego sojusznika.

Na polach Elizejskich Phobos siedzi na trawie i podziwia widoki. Podchodzi do niego ojciec i pyta skąd się tu wziął. Skoro Alexander się tu znalazł oznacza to, że zginął za słuszna sprawę i dał z siebie wszystko. Żaden ojciec nie mógłby prosić o więcej.

Autor: Spell

Galeria numeru

Secret Warriors #22 Secret Warriors #22 Secret Warriors #22 Secret Warriors #22 Secret Warriors #22 Secret Warriors #22 Secret Warriors #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.