Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #150

Thunderbolts #150

Postacie
Zapowiedź

Thor przybywa do Raft, by spotkać się z przetrzymywaną tam Troll, a towarzyszą mu Iron Man i Captain America. Tony Stark staje twarzą w twarz z Ghostem - człowiekiem, który prawie go zabił; a Steve Rogers ze swoim faktycznym mordercą - Crossbonesem.

Streszczenie

Cage wraz z Songbird i MACH V obserwuje ze sterowni ćwiczących Thunderbolts. Bohater jest wściekły. Program kompletnie się nie sprawdza. Po dzisiejszej misji z Avengers ma zamiar zrezygnować. Z dołu obserwuje go Ghost. Dzięki swojemu sprzętowi potrafi wyczytać z ruchu warg to, co powiedział jego szef. Luke schodzi do zespołu i informuje ich o przybyciu gości. Dodatkowo wyklucza Moonstone z zespołu. Wszystko przez to, że na ostatniej misji nie pomogła Fixerowi i Songbird. Karla nie może pogodzić się z tą decyzją.

Na dziedzińcu ląduje Steve Rogers, Iron Man i Thor. Wita ich Luke z drużyną oraz apel więźniów. Okrzyki wznoszone przez skazańców nie są raczej przyjazne. Za chwilę dołączy do nich MACH V z transportem. Thor chce skorzystać z okazji i pragnie spotkać się z dziewczyną z Asgardu. Luke odprowadza go żeńskiego skrzydła. Pozwala to na odbycie krępującej rozmowy Iron Mana i Ghosta. Tony chce się dowiedzieć, dlaczego przestępca tak go nienawidzi. Swoimi czynami pokazał, ze jest w nim dobro. Ghost odpiera, że Stark to jeden z największych światowych industrialistów i z tego powodu zawsze będzie jego wrogiem. W międzyczasie staje się niewidzialny, ale Tony mimo to potrafi go wykryć. Jak się okazuje, są to tylko pozory, ponieważ szaleniec pojawia się po chwili za jego plecami. Thor wkracza do żeńskiej części więzienia. Na spacerniaku witają go okrzyki mocno wyposzczonych pań. Songbird zapędza kobiety z powrotem do budynku. Odinson zostaje sam z Troll. Heros opowiada dziewczynie o jej prawdziwej rodzinie. Nic nie wiedział o jej tragedii, ponieważ był wówczas na wygnaniu. Nie chce, aby powtórzyła się historia z Lokim, który zawsze w głębi serca był lodowym olbrzymem. Odpowiedzią dziewczyny jest ugryzienie Thora mocno w palec. Ona nie ma zamiaru dołączać do słabych Asgardczyków - troll jest trollem i nic tego nie zmieni. Swoje kłopotliwe spotkanie ma też Rogers, który rozmawia z Crossbonesem. Według Rumlova, Steve kazał włączyć go do zespołu, aby ten zginął na jednej z niebezpiecznych misji. Bohater zaprzecza: zrobił to, aby pokazać wszystkim, że każdy może zmieniać pozytywnie świat. Nawet tak zatwardziały kryminalista jak Crossbones.

Czekając na rozpoczęcie misji trójka T-Boltów naradza się na osobności. Ghost mówi im o końcu projektu. Marko nie ma zamiaru wracać do celi i chce uciec. Przypominają mu, więc o nanitach, które dzięki sygnałowi satelitarnemu działają na całym świecie. Ghost jest pewny, że jest w stanie wykorzystać magię Mjolnira, aby zakłócić teleportacje. Dzięki temu przeniosą się w miejsce, będące poza zasięgiem satelitów. Reszta zgadza się na ten plan. Na miejscu zjawia się Man-Thing. Avengers nie mogą uwierzyć, że to jest ich środek transportu. Ich misja będzie polegała na zniszczeniu jednej z baz M.O.D.O.K.a w Europie. Wszyscy staja koło siebie. Kiedy zaczynają się przenosić, Ghost strzela ukradkiem w młot i jego grupa zaczyna niepostrzeżenie odchodzić od bohaterów. Po chwili znajdują się w dziwnej krainie. Sprzęt Ghosta wykrywa bohaterów kilka kilometrów stąd. Nie podoba się to reszcie, ponieważ to oznacza, że są w zasięgu satelitów i szybko zostaną pokonani. Okazuje się jednak, ze nie ma tu żadnych sygnałów satelitarnych.

Avengers także są zdezorientowani. Nie wiedza gdzie się znajdują. Iron Man domyśla się, że to sprawka Ghosta. Cage jest wściekły. To przez takie historie chce zrezygnować z tej pracy. Rogers jest zaskoczony ta informacją. Przerywa im Tony, który stoi nad rzeką. To miejsce jest jakieś dziwne. Patrzy na swoje odbicie i widzi siebie jako nastoletniego chłopca. Steve staje obok i widzi siebie w stroju Captaina. Przerywa im przybycie wielkiej człekokształtnej żaby dosiadającej dziwnego stworzenia. Opowiada im, że to miejsce i ta rzeka są pełne tajemnic, a on tu tylko łowi ryby. Cage jest wobec niego bardzo uprzejmy i przez to dowiaduje się, że dzięki Man-Thingowi będą wstanie opuścić to miejsce przechodząc przez pobliski wodospad. Thor potwierdza, że są w jakimś innym wymiarze i nigdzie nie dostrzega uciekinierów. Wszyscy razem odlatują na ich poszukiwania.

Juggernaut i Crossbones są wściekli. Ich celem była ucieczka, a nie przenoszenie się do innego wymiaru bez drogi powrotu. Ghost przyznaje, że spodziewał się tego, ale uznał, że celem nadrzędnym jest wolność. Marko każe mu się zamknąć, więc ten nie wspomina o zbliżających się bohaterach. Po chwili Cage wbija Juggernauta w ziemię. Ten rewanżuje się ciosem, który odtrąca napastnika. Cain zrobi wszystko, aby nie wracać do więzienia. Iron Man używa swoich repulsorów, aby wbić przeciwnika jeszcze mocniej w glebę. Nie robi to jednak większego wrażenia na gigancie. Do walki dołącza Thor. Luke prosi Tony’ego i Steve’a aby ruszyli za resztą, podczas gdy on i Thor zajmą się Marko.

Ghost znów jest niewidzialny, więc Iron Man wykorzystuje swoje czujniki, aby go namierzyć. Przy okazji kontynuują swoją poprzednia rozmowę. Steve ruszył za Rumlovem. Ten przyczaja się w zasadzce, ale bohater nie daje się zaskoczyć i atakuje przestępcę z góry. Crossbones wstaje i niespodziewanie atakuje płomieniem wystrzeliwanym ze swojej głowy. Tony daje się nabrać - jego przeciwnik zachodzi go od tyłu i próbuje włamać się do systemu jego zbroi. Stark po chwili zastanowienia postanawia mu na to pozwolić i ujawnia mu swoje dane. Kiedy ten odkrywa, że Tony pozbył się swojej dawnej firmy i teraz jest tylko małym przedsiębiorcą, odpuszcza.

Juggernaut mimo potężnych bęcków jakie zbiera nie ma zamiaru się poddać. Woli umrzeć niż wrócić do celi. Po chwili zapada się pod nimi skarpa i spadają nad brzeg rzeki. Pierwszy podnosi się Marko i chce wykończyć swojego szefa. Dostrzega jednak swoje odbicie w wodzie. Z początku widzi Cyttoraka, potem siebie, a na końcu siebie, jako robota. Wytrąca go to z równowagi. Na miejsce dociera Tony z Ghostem. Mimo to Cain nie składa broni. Iron Man poraża go bronią soniczną i trzyma w tym stanie, aż Thor wykończy go. Powstrzymuje ich Luke. Widzi w więźniu pokonanego i cierpiącego człowieka. Radzi innym, aby poszli pomóc Rogersowi. Ghost uważa, że wszyscy powinni pójść. Pokazuje im nagrania, na których widać nowe moce Rumlova oraz zabójstwo policjanta w podziemiach Shadowland.

Niedaleko Steve i Crossbones toczą swój pojedynek. Rogers robi sporo uników, ale i tak ogień jego przeciwnika dał mu ostro popalić. Na szczęście ciągle ma swoją tarczę. Udaje mu się uderzyć przeciwnika, co doprowadza do wybuchu, który ciska przeciwnikiem. Rumlov jest pewny zwycięstwa i chce wykończyć herosa. Ten jednak się nie poddaje i wyprowadza kilka ciosów, ale złoczyńca po chwili kontratakuje. Steve leży nad rzeką i kiedy przestępca się zbliża, widzi swoje odbicie w wodzie, jako Red Skulla. Denerwuje go, to bo czuje się kimś lepszym. Rogers wykorzystuje to i drąży temat aby rozbić przeciwnika. Udaje mu się przewrócić go i umieścić jego głowę pod wodą, co gasi jego ogień. To kończy pojedynek. Na miejsce dociera reszta bohaterów. Wracają nad jezioro koło wodospadu, gdzie są dalej Frog i Man-Thing. Ten ostatni wydaje się nieobecny i nie wiedzą jak przekonać go do powrotu do domu. Juggernaut wpada na pewien pomysł. Każe Ghostowi wyświetlić na wodospadzie obraz Moonstone. Potwór od razu rusza w jej kierunku. Marko przyznaje, że woli uwięzienie w celi niż w obcym wymiarze. Cage pociesza go, że czeka ich jeszcze wiele misji, więc w celi spędzi mało czasu. Wszyscy wchodzą do wodospadu. Frog słyszy ich rozmowy i domyśla się, że pochodzą z jego macierzystego wymiaru i podąża za nimi.

Wszyscy przenoszą się do Raft. Wita ich MACH V, który od 1,5 godziny próbował ich namierzyć. Steve i Luke omawiają przyszłość projektu. Rogers przyznaje, że nigdy nie wierzył, że uda im się zmienić przestępców. Miał tylko nadzieję, że uda im się ich wykorzystać do ulepszania świata. To co dotychczas osiągnęli to dokładnie to czego oczekiwał. Kiedy wchodzą do więzienia, za nimi z mgły wychodzi mała żabka. Niestety od razu zostaje zgnieciona przez zamykające się drzwi.W komiksie znajduje się także opis historii zespołu oraz reprint komiksu Thunderbolts #1.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #150 Thunderbolts #150 Thunderbolts #150 Thunderbolts #150 Thunderbolts #150 Thunderbolts #150 Thunderbolts #150

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.