Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #7

Avengers vol. 4 #7

Postacie
Zapowiedź

I AM AN AVENGER! [tak, to cały tekst oficjalnej zapowiedzi Marvela - viq]

Streszczenie

Niewielka ekspedycja wspina się na jeden z szczytów w Himalajach. W końcu przewodnik wskazuje swemu sponsorowi pozostałości fundamentów – miejsce, w którym przez wieki stał Attilan. Nie może pokazać mu obecnej lokalizacji metropolii – nikt bowiem na Ziemi jej nie zna – uważa więc, że odnajdując pozostałości miasta wykonał zadanie, do którego został wynajęty. Mężczyzna zgadza się i za pomocą futurystycznej broni zabija przewodnika i jego dwóch towarzyszy, po czym schodzi do byłych podziemi Attilanu. Tam wyjmuje kolejne urządzenie, które wykrywa potężne źródło energii kilka metrów od niego. Udaje się we wskazywanym przez przyrząd kierunku, w końcu dochodząc do ściany, przez którą zaczyna się przebijać. Wybiwszy niewielki otwór dostaje się do schowka, gdzie znajduje czerwoną kulę z nieznanego materiału – według urządzenia to stamtąd emanuje energia. Mężczyźnie udaje się rozłupać kulę, z wnętrza której zaczyna bić żółte światło. Widząc to, Parker Robbins gratuluje sobie – kosztowało go to dobry miliard dolarów, ale w końcu zdobył jeden z Infinity Gems. Przypomina sobie, że żółty kolor oznacza, że to Reality Gem, po czym znika, pozostawiając po sobie jedynie swój ekwipunek.

Nowy Jork. Thor i Iron Man stają przed Wonder Manem. Tony zauważa, że Simon ma problemy z utrzymaniem swego ciała w całości, ten odpiera jednak, że wszystko z nim w porządku i powtarza to, co powiedział Rogersowi – Avengers przynoszą więcej złego niż dobrego, bohaterowie muszą więc jak najszybciej rozwiązać zespół. Stark stwierdza, że atakując Avengers Tower, Williams zniszczył wehikuł czasu, którego potrzebowali, a czyniąc to, o mało nie przyczynił się do zniszczenia całego świata, Wonder Man puszcza to jednak mimo uszu. Mściciele postanawiają więc zmienić taktykę i próbują dowiedzieć się, co skłoniło ich przyjaciela do takich poglądów. Ten mówi jedynie, że jego oczy zostały otwarte, po czym mówi bohaterom, by skończyli z tym szaleństwem, nim kolejny z nich zginie. Rozpraszając się, prosi ich o to w imieniu Janet, Wandy, Scotta Langa, a nawet Jacka of Hearts. Gdy znika, Thor stwierdza, że są wojownikami, a to wiąże się z pewnym ryzykiem. Tony zgadza się, oświadcza jednak, że tęskni za Wasp.

Baxter Building. Hood pojawia się przed śpiącym wśród swych wynalazków Richardsem, używając mocy klejnotu do powstrzymania bohatera od obudzenia się, a alarmów – od uruchomienia. Nagle do laboratorium wchodzi Ben, niosąc kilka pizz i zgrzewek piwa, Robbins zmienia jednak podłogę pod Thingiem w wodę, posyłając go kilkanaście pięter w dół. Następnie znajduje drzwi prowadzące donikąd, bez klamki czy zamka, i stwierdza, że musi je otworzyć. Reality Gem spełnia to życzenie i Hood trafia do kieszonkowego wymiaru, w którym Reed ukrył swój klejnot, czerwony Power Gem, który pojawia się w ręku łotra. Ten, widząc, jakim kolorem świeci, powtarza do siebie, że czerwony oznacza moc. W tej samej chwili pojawia się gdzieś pośrodku pustyni. Dochodzi do wniosku, że klejnoty potrzebują dokładnych instrukcji, gdy nagle ląduje przed nim Red Hulk. Niewiele myśląc, Hood postanawia przetestować na nim swe nowe moce.

Avengers Tower. Noh-Varr przedstawia zebranym bohaterom swoją dziewczynę, Annie, onieśmieloną przez zainteresowanie jej osobą – zwłaszcza ze strony Spider-Woman, która nie może uwierzyć, że nawet kosmita znalazł drugą połówkę, podczas gdy ona od lat nie była na randce. Nagle jednak sielanka zostaje przerwana, gdy przez okno wpada poturbowany Red Hulk, który jest w stanie wydusić z siebie tylko jedno słowo – "Infinity".

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #7 Avengers vol. 4 #7 Avengers vol. 4 #7 Avengers vol. 4 #7 Avengers vol. 4 #7 Avengers vol. 4 #7 Avengers vol. 4 #7 Avengers vol. 4 #7 Avengers vol. 4 #7 Avengers vol. 4 #7 Avengers vol. 4 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.