Avalon » Serie komiksowe » The Thanos Imperative » The Thanos Imperative #6

The Thanos Imperative #6

Postacie
Zapowiedź

Nova, Star-Lord, Guardians of the Galaxy i ich sojusznicy podejmują ostateczną próbę odparcia najeźdźców z Canververse. Los obu wymiarów zależeć będzie od decyzji, którą podejmie Thanos...

Cytat

Thanos: "You have hunted be down and brought me to my Death. Literally. She's right behind you. You let her in, Mar-Vell. You let her get far too close to your rooting, undying heart."

Mar-Vell:"No! That's not fair!"

Thanos (z uśmiechem na twarzy): "Fair? You cheated Death, Mar-Vell. No one gets to do that twice."

Streszczenie

Miejsce "The Necropsy", Cancerverse. Thanos przyznaje, że to miejsce jest idealne na jego śmierć, sam nie ma już chęci dłużej żyć. Uznaje, że mogą dojść do porozumienia. Mar-Vell obezwładnia jego i drużynę Guardians. Jest wdzięczny za współpracę, bowiem polowanie na niego było wyczerpujące. Wzywa swoich mistrzów, którzy nie mogli doczekać się spotkania z Awatarem Śmierci. Many-Angled Ones ukazują się w całej swej paskudnej okazałości. W dłoni Lorda pojawia się ceremonialny miecz, dzięki któremu dokończy rytuał "The Necropsy". Przebija nim Thanosa.

Nasz Wszechświat, granica Wyrwy. Silver Surfer, widząc walkę Galactusa z Galactus Engine, stwierdza, że znaleźli się w punkcie kulminacyjnym. I skoro nawet Pożeracz Światów nie może sobie poradzić, to są skazani na zagładę. Gladiator nakazuje mu milczenie i prosi o poradę Karnaka. Ten uważa, iż powinni zgromadzić wszystkie siły, by pomóc Galactusowi. Medusa informuje ich, że Blastaar się wycofał, a do pomocy zostali skierowani Nova Corps. Quasar i inni są gotowi do walki. Nakazuje Robbiemu trzymanie się blisko niego. Worldmind próbuje skontaktować się ponownie z Novą Prime.

Knowhere. Namorita oznajmia, że im też nie udało się połączyć z Riderem. Zawsze mogą wymusić jego powrót do Continuum Cortex, anulując jego połączenie. Worldmind jest zdania, że Nova nie byłby z tego powodu zadowolony. Major Victory, widząc wskazania na sensorach, jest zdania, że coś się właśnie wydarzyło. Jakieś źródło energii właśnie wyszło poza skalę w Cancerverse.

Thanos chce, by Mar-Vell się pospieszył. Śmierć była zawsze najbardziej interesującą częścią jego życia. Raccoon "cieszy się", że nie posiadali żadnego planu, bowiem teraz wychodziłoby na to, że nic nie idzie zgodnie z nim. Mantis jest zadowolona, że chociaż zostali uwolnieni przez Novę. Widząc, że to jeszcze nie miało miejsca, dodaje, iż to pewnie jej przeczucie. W tej samej chwili zjawia się Rider. Strażnicy nakazują mu atakować Mar-Vella i ratować Thanosa. Revengers próbują go obezwładnić. Rich nawiązuje łączność z Worldmindem i każe mu przesłać większą ilość mocy, wiedząc, że zostanie ona zabrana Quasarowi i członkom Korpusu. Jednak dzięki temu udaje mu się odeprzeć atak Revengers. Thanos mówi Mar-Vellowi, iż wiele razy walczył z jego odpowiednikiem. Był nieustępliwym przeciwnikiem, jego wadą były czasami działania bez zastanowienia się nad konsekwencjami. Tłumaczy zaskoczonemu Lordowi, że udało mu się sprowadzić go przed oblicze śmierci. I to dosłownie, bowiem stoi Ona tuż obok niego. Pozwolił zbliżyć się Jej za bardzo, a nikt nie oszuka Śmierci po raz drugi [patrz cyt. numeru - przyp. Sc0agar4k]. Ta wyciąga ku Mar-Vellowi swoją dłoń, powodując jego natychmiastowy rozkład. Po chwili to samo spotyka Revengers. Następuje potężna eksplozja.

Nasz Wszechświat, granica Wyrwy. Galactus Engine się rozpada. Sensory odnotowały wybuch w Cancerverse wychodzący ponad skalę. Medusa, widząc, co się dzieje, nakazuje wszystkim statkom wycofać się. Wyrwa zaczyna się zapadać sama w sobie.

Miejsce "The Necropsy", Cancerverse. Thanos próbuje porozumieć się ze Śmiercią. Właśnie zabił dla niej cały Wszechświat. Mógł się domyśleć, że jego powrót do żywych był częścią Jej planu. Teraz pragnie, by zakończyła jego pustą egzystencję i zabrała go z powrotem. Ta jednak odwraca się do niego plecami. Star-Lord obserwując Tytana z ukrycia, nakazuje reszcie użycie paszportów i teleportowanie się jak najdalej stąd. Na miejscu zostaje wraz z Novą. Ich zadaniem jest zatrzymanie w tym Wszechświecie Thanosa do czasu, aż nie zostanie ono całkowicie zniszczone. To jedyne rozwiązanie dające pewność, że zostanie on pokonany.

Rocket chce natychmiast wracać z powrotem. Major informuje go, że jest to niemożliwe. Zapadająca się Wyrwa wyłączyła na dobre Cortex i nie może go odesłać.

Nova pyta, jak długo będą musieli zatrzymać Thanosa. Odpowiedź brzmi: sześćdziesiąt sekund. Tyle czasu zostało do całkowitego unicestwienia tego Wszechświata. Star-Lord wyciąga Cosmic Cube. Może uda się z niej wystrzelić raz lub dwa. Tytan jest wściekły. Śmierć go zostawiła. Obarcza za to Quilla. Zamierza zabić jego oraz cały jego Wszechświat, co do ostatniej duszy. Rider przypomina słowa Petera: "Gdybyś stanął ze Śmiercią twarzą w twarz, spraw, by usłyszała twój krzyk." [patrz: The Thanos Imperative #1 - przyp. Sc0agar4k] Ten oznajmia, że nie powinien wierzyć we wszystko, co on mówi, bo większość z tego wymyśla. Rich proponuje, by mimo wszystko zrobili to właśnie w ten sposób. Następuje oślepiająca jasność.

Attilan, na planecie Hala. Trzy dni później. Królowa Medusa informuje zebranych, że Wyrwa zapadła się i zamknęła na zawsze. Wszechświat Cancerverse uległ anihilacji. Utracili wiele cennych dla nich rzeczy, jednak zwyciężyli. Pozostało im odbudować to, co zostało zniszczone. Dziś zebrali się tutaj, by uczcić pamięć i uhonorować tych, którzy polegli. Za nią góruje pomnik upamiętniający Black Bolta.

Quasar i Rocket Raccoon spacerują alejkami. Mijają pomniki Adama Warlocka i Draxa. Przy posągu Phyli-Vell widzą Moondragon i pocieszającą ją Gamorę. Żaden z nich nie ma dobrych wieści. Worldmind się wyłączył, Namorita ciężko przeżywa utratę ukochanego. Robbie zamknął się w sobie, jakby nadal nie mógł uwierzyć. Szop pyta, czy w takim razie oni w to wierzą. Wendell przypomina, że nawet gdyby Quillowi i Riderowi udało się przeżyć, to znajdują się w zapadniętym Wszechświecie, którego nie można ponownie otworzyć. We Wszechświecie razem z Thanosem. Sprawa wydaje się więc oczywista. Zatrzymują się przed pomnikiem upamiętniającym Star-Lorda i Novę, a Raccoon zastanawia się, dlaczego musieli odgrywać takich bohaterów.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

The Thanos Imperative #6 The Thanos Imperative #6 The Thanos Imperative #6 The Thanos Imperative #6 The Thanos Imperative #6 The Thanos Imperative #6 The Thanos Imperative #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.