Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #6

New Avengers vol. 2 #6

Postacie
Zapowiedź

Szokujący finał wielkiego starcia o nasz wymiar, które nie wszystkim bohaterom uda się przeżyć...

Cytat

Spider-Man: "Hey, cool, we get to watch?"
Daimon Hellstorm: "Stay focused."
Spider-Man: "Oh, I am so focused. If you look up focused on wikipedia, at has a picture of my b..."
Ms. Marvel: "Dude."
Spider-Man: "Sorry. Nerves."

Streszczenie

Siedziba Avengers, obecnie. Dr. Voodoo przeniósł na Wolverine'a połączone moce zebranych Avengers, Hellstroma i Strange'a. Dzięki temu mutant jest gotów stawić czoła Agamotto. Logan zatem opuszcza ziemski wymiar i wyrusza na ostateczną konfrontację. Jego przeciwnik jest zmiennokształtny i Logan musi po raz kolejny stawić czoła dawnym wrogom. W olbrzymiej świetlistej kuli ponad swoimi głowami Avengers mogą obserwować zmagania Wolverine'a.

Tymczasem na zewnątrz budynku Victoria Hand szykuje się do konfrontacji z tłumem ludzi zebranych na posesji Avengers. Patrząc w niebo dostrzega jednak, że rozcięcie w sklepieniu, z którego atakowały demony z innego wymiaru zaczęło się zmniejszać.

Z powrotem w Świetlistym Wymiarze Logan kontynuuje walkę. Nagle Voodoo dostrzega sylwetkę zmarłego brata. Emocje biorą u niego górę, mimo iż Strange i Daimon starają się go uspokoić. Na próżno. Jericho wchodzi do walki. Trzymając w dłoni Eye of Agamotto Voodoo staje naprzeciwko właściciela artefaktu i z pomocą magicznego przedmiotu zwycięża maga, poświecając jednak przy tym własne życie. W jednej chwili krwistoczerwone do tej pory niebo odzyskuje swój naturalny kolor. Inwazja z obcego wymiaru została powstrzymana. Jak się jednak okazuje to pyrrusowe zwycięstwo nie dla wszystkich ma słodki smak. Wściekły Cage oskarża Strange'a o zamordowanie Voodoo. Przed samosądem ratuje maga Ben Grimm. Hellstrom natomiast wychodzi na zewnątrz by przemówić do zgromadzonego tłumu. W krótkiej, acz bardzo dosadnej mowie każe im docenić wysiłek, jaki stał się udziałem Avengers, którzy po raz kolejny uratowali życie mieszkańcom miasta.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #6 New Avengers vol. 2 #6 New Avengers vol. 2 #6 New Avengers vol. 2 #6 New Avengers vol. 2 #6 New Avengers vol. 2 #6 New Avengers vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.