Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Thor » Astonishing Thor #1

Astonishing Thor #1

Postacie
Zapowiedź

Huragany! Trzęsienia ziemi! Fale tsunami! Thor podejrzewa, że za szaleństwem klimatu stoi Zephyr, pani wiatrów, ale to ktoś o wiele gorszy! Los Ziemi jest zagrożony, gdy Syn Odyna, Gromowładny THOR, staje do walki z EGO, THE LIVING PLANET!

Streszczenie

Potężna burza szaleje nad Manhattanem, dokonując ogromnych zniszczeń. Na miejsce przybywa Thor, który chce powstrzymać żywioł. Ciska swoim młotem w błyskawicę. Nagle widzi przed sobą zjawę Zypher – władczynię wiatrów. Kobieta wymawia imię herosa, po czym znika. Odinson zastanawia się, co się wydarzyło i czy ta potworna burza była jej wytworem, jednak jej moce nie były nigdy aż tak potężne. Wracają do niego wspomnienia o ich wspólnej przeszłości i romansie. Rozmyślania herosa przerywa Heimdall, który prosi wojownika o przybycie do Asgardu. To, co ma do powiedzenia, jest powiązane z tragedią, jaka właśnie wydarzyła się w Nowym Jorku.

Jakiś czas później Thor ląduje obok ruin Asgardu, gdzie czeka na niego strażnik tęczowego mostu. Jego zdolności pozwalają mu wyczuć ogromny obiekt, który przemierza odległe miejsca galaktyki, kierując się wprost ku temu światu. Zakłóca to ruch planet i gwiazd.

Thor udaje się w podróż, aby powstrzymać ten obiekt. Drogę umila sobie wspomnieniami pierwszego spotkania z Zephir. Był wówczas młodym bogiem, który lubił oddawać się różnym rozrywkom jak alkohol i hazard. Podczas jednej z gier w kości odkrył, że jest oszukiwany i musiał rozprawić się z oszustami. Nie jest mu dane dokończyć to wspomnienie, ponieważ dociera na miejsce. Ze zdziwieniem odkrywa, że tajemniczy obiekt to Ego. Po chwili namysłu udaje się na powierzchnię żyjącej planety.

Podlatuje do twarzy Ego i prosi o rozmowę. Ten rozpoznaje go i pozwala mu się zbliżyć. Thor chce wiedzieć, co planeta tu robi, ale zostaje zbyty stwierdzeniem, że to nie jest sprawa boga. Na informację o problemach na Ziemi odpiera, że go to nie obchodzi. Odinson ląduje więc i ma zamiar przemówić planecie do rozsądku poprzez swój młot, zostaje jednak powstrzymany. Przed bohaterem pojawia się Stranger, który zabrania herosowi wtrącanie się w przeznaczenie Ego. Thor chce wiedzieć, dlaczego jest to dla niego tak ważne. Kosmiczny byt odpiera, że jest twórcą planety. Następnie trafia boga piorunów promieniem, który wyrzuca go na orbitę.

Autor: Spell

Galeria numeru

Astonishing Thor #1 Astonishing Thor #1 Astonishing Thor #1 Astonishing Thor #1 Astonishing Thor #1 Astonishing Thor #1 Astonishing Thor #1 Astonishing Thor #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.