Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Blood On The Streets » Shadowland: Blood On The Streets #4

Shadowland: Blood On The Streets #4

Postacie
Zapowiedź

Mrożący krew w żyłąch punkt kulminacyjny dla Misty Knight, Paladina, Silver Sabre i Shrouda. Ten niespodziewany kwartet wierzy, że odkrył prawdziwego sprawcę morderstw wśród gangsterów. Jednak prawda jest jeszcze bardziej szokująca. By zastawić pułapkę na morderczych ninja, nieustraszona czwórka musi wykonać śmiały plan i stanąć wspólnie przeciwko The Hand. A jedno z nich musi stawić czoła brzydkiej prawdzie.

Streszczenie

Scarfe odwiedza w szpitalu Misty. Kobieta zapewnia go, że nic jej nie będzie. Policjant radzi jej, aby zaczęła dbać o siebie i swoje nienarodzone dziecko. Do pokoju wchodzi Daniel. Rand od razu prosi o wyjaśnienia. Rafael postanawia zostawić parę samą i żegna się. Iron Fist chce zabrać ukochaną do domu, ale ta nie chce o tym słyszeć. To tylko kilka zadrapań i siniaków. Dodatkowo rozpoznaje w pielęgniarce przebraną Silver Sable. Kobieta wita sie z nimi i pokazuje koleżance informacje jakie zebrała o ofiarach w rejestrach policyjnych. Te dane potwierdzają to co podejrzewała Misty. Kobieta prosi Daniela o niewtrącanie się, a Silver Sable ma zebrać resztę ekipy. Ona zawiadomi Bena Uricha, aby był świadkiem.

W dzień jakiś ćpun dzwoni do kogoś informując, że jeden z mafiosów został zgarnięty z ulicy przez Silver Sable i zabrany do ruin starej ambasady. Zgodnie z umową postanowił o tym natychmiast donieść. Po zakończeniu rozmowy żul dostaje plik pieniędzy od Sable. Najemniczka radzi mu ulotnić się z miasta, ponieważ zbliża się burza.

W nocy po dachach biegną wojownicy ninja. Zatrzymują się przed byłą ambasadą Symkarii. Wpadają do środka przez okno i zakradają się do mężczyzny siedzącego na krześle, który próbuje przekupić Sable. Kiedy przebijają go mieczem, okazuje się, że to tylko kukła. W drzwiach stają Misty, Sable i Shroud. Ninja wyciągają broń palną i zaczyna się walka. Silver szybko eliminuje dwóch z nich strzelając im w ręce i nogi. Shroud nokautuje następnego. Knight przy pomocy swojej bionicznej ręki wytrąca broń ostatniemu z nich. Kiedy ten ściąga maskę okazuje się, że to Rafael Scarfe. Max dziwi się, że walczą z policją. Sable wyjaśnia mu, że podejrzewali to, ale chcieli mieć pewność. Misty domyśliła się, że to grupa policjantów postanowiła pozamykać przedawnione sprawy pod przykrywką The Hand. Stali się sędziami i katami jak Dreed. Nie jest jednak w stanie tego zrozumieć. Policjant wyjaśnia jej, że mieli już dość bezsilności. Przestępcy co dzień rujnują życie zwykłym ludziom i nic z tym nie mogli zrobić. Dlatego postanowili sami wymierzyć sprawiedliwość. W ten sposób chcieli przekazać wiadomość przestępcą, że nie są bezpieczni i bezkarni. Misty nie może im na to pozwolić. Albo sami oddadzą się w ręce policji, albo ich wyda. Policjanci śmieją się jej w twarz. W sądzie dojdzie do sytuacji, gdzie słowo wzorowych policjantów zostanie postawione przeciwko słowom najemników.

Zanim Knight może im odpowiedzieć przez okno wpadają prawdziwi ninja. Chcą ukarać tych, którzy się za nich podawali. Misty daje znać ostatniemu członkowi drużyny, aby wkroczył do akcji. Z sąsiedniego dachu Paladin otwiera ogień ze snajperki. Dowódca wojowników, widząc jakie spustoszenie sieje strzelec, każe się nim zająć. Pozostali rzucają się na resztę bohaterów. Ci bez większych problemów radzą sobie z nimi. Jeden z nich zakrada się od tyłu do Paladina i rzuca w niego gwiazdami. Okazuje się, że był to hologram najemnika, a oryginał zabija napastnika. W ambasadzie po chwili jest już po walce, ale całe zamieszanie wykorzystuje Rafael, który przykłada Misty pistolet do głowy. Wykorzystując ją jako zakładniczkę, zmusza wszystkich do zejścia na dół. Kiedy otwierają drzwi okazuje się, że są otoczeni przez policję. Aby mieć pewność, że bohaterowie zaprosili Bena Uricha, aby przypilnował uczciwości całej sytuacji. Scarfe dalej wierzy, że policja uwierzy we wszystko co powie. Kiedy jednak Sable puszcza nagranie ich wcześniejszej rozmowie, nie jest już taki pewny. Zdesperowany policjant zasłania się Misty. Paladin ma go na muszce i czeka tylko na sygnał, ale kobieta ma już dość zabijania. Kieruje dłoń ku ziemi i wytwarza silny ładunek elektromagnetyczny. Odrzut podrzuca ją i porywacza w górę. Bohaterowie rozbrajają resztę napastników. Knight z obrzydzeniem oddaje swojego byłego partnera policjantom.

Autor: Spell

Galeria numeru

Shadowland: Blood On The Streets #4 Shadowland: Blood On The Streets #4 Shadowland: Blood On The Streets #4 Shadowland: Blood On The Streets #4 Shadowland: Blood On The Streets #4 Shadowland: Blood On The Streets #4 Shadowland: Blood On The Streets #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.