Avalon » Serie komiksowe » Punisher: In The Blood » Punisher: In The Blood #1

Punisher: In The Blood #1

Punisher: In The Blood #1

"In the Blood" Part 1

Postacie
Zapowiedź

Frank Castle powrócił. Zemsta zaczyna sę od nowa. Znów w Nowym Jorku oczyszcza ulice. Znów w jednym kawałku, uzdrowiony i w pełni sił wraca do mokrej roboty i zalicza najwięcej ofiar w całej swojej historii. Henry Russo dalej dostarcza mu niezbędnych informacji. Inni także zaliczają powrót - dwóch najbardziej sadystycznych wrogów Franka: bracia Jigsaw.

Streszczenie

Kilku skinów okłada w więzieniu karła o pseudonimie Jaten. Chcą zemsty za zdradę dokonaną przez szefa nieszczęśnika. Ten nie boi się śmierci. Celem jego nędznego życia jest służyć Dormamu i z radością odda za niego życie. Imprezę przerywa Punisher w stroju woźnego. Chce porozmawiać z karłem. Dwóch skinów zostaje szybko pokonanych przy pomocy miotły, trzeci jednak zachodzi bohatera od tyłu i uderza nim o ścianę. Frank jest na siebie zły. Za bardzo nauczył się polegać na Bloodstone i na jego mocy. Ze złością brutalnie morduje napastnika. Zanim zabierze się za przesłuchanie swojego celu, Castle dzwoni do naczelnika więzienia i informuje go o bombie. Mają mało czasu i nie zdążą ewakuować wszystkich więźniów. Powinni jak najszybciej wywieźć cały personel. Następnie Punisher bierze się za karła. Chce wiedzieć, gdzie znajdzie Hooda i Micro. W zamian obiecuje mu łatwą śmierć od bomby. Alternatywą jest powolne nabijanie na ułamany kij od szczotki. Zastraszony przestępca wyznaje, że nikt nie zna miejsca pobytu Parkera, ale Microchip miał tajna kryjówkę pod bazą swojego szefa. Wskrzeszona dwunastka przestępców porzuciła go, ale może się tam ciągle ukrywa. W zamian za te informacje Frank strzela mu w brzuch. Bohater udaje się na mur. Widzi ewakuację personelu. Rozkłada lotnię i odlatuje żegnany kulami policjantów. Kiedy ląduje koło swojego motocykla, więzienie eksploduje.

W swojej bazie Micro siedzi przed komputerem, upija się w trupa i zwierza się komuś, kto siedzi przy stole. Biadoli na swój los i na to, że wszyscy go wykorzystali. Wspomina stare dobre czasy u boku Franka. Do złych uczynków został zmuszony. Najbardziej żal mu jego rozmówcy. Okazuje się, że jest to trup G.W. Bridge’a. To nie jego wina. Musiał go zastrzelić, aby odzyskać swojego syna. Kiedy Micro słucha w telewizji informacji o ostatniej akcji Punishera, ktoś do niego przychodzi i nokautuje go.

Frank wraca do swojej bazy w kanałach. Tam zastaje Henry’ego nad pudełkiem z prezentem. Okazuje się, że jest to prezent urodzinowy od matki chłopaka. Castle nie okazuje zainteresowania i rzuca kilka uwag na jej temat. Haker nie daje się zastraszyć i robi wymówki przyjacielowi na temat jego aspołecznego zachowania. Punishera interesuje tylko dorwanie Micro. Henry namierzył jego kryjówkę. Dodatkowo stworzył fundusz powierniczy, który zabezpieczy przyszłość synowi Bridge’a. Przy okazji próbował przejąć władze nad kontami swojego ojca, ale nie był wstanie zdobyć oficjalnego aktu zgonu. Frank nie wierzy, że przeżył, ponieważ pokazywał mu go Bridge. Według chłopaka to nie jest dowód, ponieważ S.H.I.E.L.D. fabrykowało już wiele dowodów. Pogrzebał i zdobył informacje, że Jigsaw przetrwał zamach na jego życie, a H.A.M.M.E.R. utrzymywało to w tajemnicy. Henry wspomina, że jego ojciec zawsze nienawidził bohatera i nie raz po pijaku wykrzykiwał jego imię. Te wspomnienia budzą w nim żywą nienawiść do ojca. Nie może ścierpieć myśli, że on ciągle żyje. Castle obiecuje, że jeśli go znajda, to on z nim skończy. Chłopak wstaje i chce jechać do swojej mamy. Punisher nie chce go puścić. Potrzebuje pomocnika na pełen etat. Haker nie ma zamiaru opuszczać matki, kiedy ta w końcu zdecydowała się poprosić go o pomoc. Micro nigdzie nie ucieknie. Punisher puszcza go, ale nie chce go już więcej widzieć.

Później Frank wkrada się do budynku. Wspomina swoich pomocników. Najlepszy był Micro, niestety ta wojna wpędziła go w szaleństwo. Następny był Stuart Clarke. On od początku był szalony, ale go lubił. Pomylił się jednak mając go za przyjaciela. Musiał się go pozbyć, kiedy ten zwrócił broń przeciwko niemu. Uszedł z życiem, ale zostawił mu pamiątkę. Następny był Henry. Frank rozumie, że jest młody i mógł się pogubić w tej wojnie. Po dotarciu do piwnicy bohater wyczuwa w powietrzu benzynę. Spotyka tam tajemniczą kobietę w skórze, która strzelała do niego na cmentarzu. Chce się od niej dowiedzieć, gdzie jest Micro, ale ta tylko podpala zapałkę i całe pomieszczeni staje w ogniu. Kobieta rusza do ataku. Castle łapie ją i ciska nią o ziemię. Przystawia jej pistolet do głowy. Kiedy ta w końcu przemawia, Punisher jest zszokowany. Poznaje ją. Ta wykorzystuje zamieszanie, wyrywa się i ucieka.

Henry wraca do domu. W drzwiach wita go uśmiechnięta matka. Od wejścia zapewnią ją, że pomoże jej wyjść z nałogu. Kiedy widzi na stole kieliszek z Martini, jest zszokowany. Kobieta przyznaje, że zwabiła go tu podstępem. Wie o tym, co robił w życiu, ale teraz wszystko będzie w porządku. Wprowadza go do salonu, gdzie wita go jego ojciec oraz drugi Jigsaw.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher: In The Blood #1 Punisher: In The Blood #1 Punisher: In The Blood #1 Punisher: In The Blood #1 Punisher: In The Blood #1 Punisher: In The Blood #1 Punisher: In The Blood #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.