Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #241

X-Men: Legacy #241

X-Men: Legacy #241

"Collision" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Piątka mutantów próbuje ocalić Mumbaj przed atakiem Children of the Vault. Ale nawet, jeśli zwyciężą, nie obejdzie się bez poświęcenia.

Cytat

Indra: "My father thinks you only owe a duty to family. You think it's just for yourself. It's a pity we didn't go ahead with the wedding. I bet the two of you would get along really well."

Streszczenie

Młodzi mutanci postanawiają zinfiltrować materializujące się Quitado i uratować swoich opiekunów i Vaipalę. Ojciec Parasa stanowczo zabrania mu iść, ten jednak odpiera, że w tej sprawie będzie kierował się swoim sumieniem. Razem z przyjaciółmi przebiera się w kostiumy X-Men i wybiega z rezydencji. Luz nie zamierza im jednak pomagać, tłumacząc, że nie chce wracać do swego miasta. Indra stwierdza więc, że podobnie, jak jego ojciec myśli, że człowiek ma zobowiązania tylko wobec swojej rodziny, tak ona uważa, że należy dbać tylko o siebie samego. Dodaje, że na pewno świetnie by się oni rozumieli i odchodzi.

W Quitado Cadena przesyła przesłanie do mieszkańców, prosząc, by zachowali spokój i że sytuacja wkrótce znajdzie się pod kontrolą. Gdzie indziej w mieście Perro wstaje po zderzeniu miast, opierając się na czyjejś ręce. Jak się okazuje, była to Rogue, która, po przejęciu jego mocy, powala go jednym ciosem i zapowiada inne atrakcje zamiast egzekucji. Następnie wychodzi z pomieszczenia i wprowadza zamieszanie, kontrolując grawitację. Jednego z Children of the Vault pyta, gdzie jest Magneto.

W pomieszczeniu kontrolnym Angelfire Cadena próbuje uruchomić standardowe zasilanie, nie jest jednak w stanie wznowić przepływu energii. Stoi za tym Magnus, który wyswobodził się z mechanizmu razem z Vaipalą i proponuje, że jeśli on, dziewczyna i Rogue zostaną wypuszczeni, zwróci im prąd, zapewniając, że niewiele go obchodzi, czy Mumbaj zostanie zniszczony w wyniku zderzenia dwóch miast. Martillo przejrzewa jednak blef mutanta, Eric przejmuje więc kontrolę nad jego gigantycznym młotem i zaczyna okładać nim otaczających go mieszkańców.

Marut podwozi młodych X-Men na tyle blisko wydarzeń, na ile starczy mu odwagi, resztę drogi muszą jednak pokonać sami. Nagle Indra widzi zbliżający się strumień światła i myśli, że są atakowani, okazuje się jednak, że to Luz. Dziewczyna przypomina im, że szturmują miasto pełne nadludzi i stwierdza, że frontalny atak nie ma szans powodzenia. Ma jednak pomysł na to, jak dostać się do Qiutado.

Przeciw Magneto staje Piedra Dura, pewna, że nie będzie on w stanie kontrolować jej kamiennego ciała. Wtedy jednak na miejscu pojawia się Rogue, która nadal wykorzystując pożyczone moce powala ją. Widząc to, Cadena pęta Vaipalę swymi energetycznymi "łańcuchami" i każe mutantom się poddać. Magnus jest gotów do dalszej walki, X-Kobieta powstrzymuje go jednak, nie chcąc ryzykować życiem dziewczyny, i oddaje się w ręce Children of the Vault. Nagle jednak ona, Eric, Vaipala i strażnicy, którzy ich odprowadzali, znikają Cadenie z oczu. Podczas, gdy kobieta każe sprowadzić kogoś, kto mógłby ich wyczuć, Luz "zmazuje" z siebie podobiznę strażnika i tłumaczy, że choć teraz jej pobratymcy ich nie widzą, nie mają wiele czasu i wyjaśnia, co mutanci muszą zrobić.

Wkrótce jeden z telepatów wyczuwa, że ktoś w pomieszczeniu zagina światło, Cadena każe więc strzelać w miejsce ukryte przed ich oczami. Wtedy jednak Luz ujawnia się, gotowa zająć swoje miejsce w Angelfire. Kobieta każe jednak powiedzieć, gdzie są mutanci.

Ci biegną do pomieszczenia z "kotwicą", urządzeniem łączącym Quitado z Ziemią. Na drodze staje im grupka strażników w zbrojach, gdy jednak Magneto oświadcza, że nie są to żywe istoty, zwykle wyrzekający się przemocy Indra pierwszy atakuje. Gdy jednak docierają do poszukiwanego budynku okazuje się, że Children of the Vault wiedzą już, gdzie ich szukać i depczą im po piętach. Rogue ofiarowuje się ich powstrzymać, wkrótce jednak pada pod naporem przeciwników. Wtedy jednak z pomocą przybywa Paras, który, prosząc o wybaczenie za ten grzech, powala przeciwniczkę. Razem docierają do reszty X-Men, którzy są już w przy "kotwicy". Magneto stwierdza, że mechanizm jest zbyt dobrze chroniony, Loa przechodzi więc przez osłony, osłabiając je na tyle, by Magnus mógł zniszczyć urządzenie. Następnie grupa dociera do miejsca, które jest częścią Mumbaju, mając nadzieję, że po odesłaniu Quitado pozostaną na Ziemi. Gdy zbierają się na murowanej posadzce, Eric przywraca energię miastu Children of the Vault, a to znika, wracając do swego wymiaru. Z tymże teraz, bez zakotwiczenia w naszym wymiarze, będzie ono dryfować w międzywymiarowej przestrzeni.

Następnego dnia. Paras opuszcza dom rodzinny. Jego ojciec próbuje go przekonać, że powinien pozostać i dalej kierować się zasadami pacyfizmu, chłopak stwierdza jednak, że nie walcząc, nie powstrzymywał złych ludzi od czynienia krzywdy innym. Żegna Vaipalę, której jest przykro, że nie mieli szansy się bliżej poznać, i stwierdza, że może los będzie przychylniejszy następnym razem, gdy przyjedzie. Sam jednak nie wie, kiedy to będzie.

Quitado, gdzieś w pustce. Luz siedzi na łóżku, zapewniając świetlną podobiznę Indry, że niedługo się spotkają.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #241 X-Men: Legacy #241 X-Men: Legacy #241 X-Men: Legacy #241 X-Men: Legacy #241 X-Men: Legacy #241 X-Men: Legacy #241 X-Men: Legacy #241 X-Men: Legacy #241

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.