Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #4

X-Men vol. 2 #4

X-Men vol. 2 #4

"Curse of the Mutants" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Armia wampirów czeka na sygnał od swego przywódcy, Xarusa, by zaatakować Utopię. Jedyną nadzieją X-Men może okazać się przywrócony do życia Dracula, który ma do pogadania ze swoim synem. A w dodatku mutanci stracili na rzecz krwiopijców jednego ze swoich najważniejszych członków...

Cytat

Cyclops: "You want an historic moment? I'll give you one: You'll preside over the greatest slaughter of vampires ever known."

Streszczenie

Utopia. Skanując zgłoszenia na policję i nakładając wezwania w sprawie ataków wampirów na plan miasta z już zaznaczonymi pozycjami krwiopijców, Madison Jeffries prezentuje Cyclopsowi sytuację w San Francisco. Scott ma dosyć nieumarłych korzystających z jego miasta jako bufetu i rozkazuje wysłać do akcji dwuosobowe oddziały, których zadaniem będzie walka z wampirami i kolekcjonowanie informacji.

Blade trafia na koncert zespołu metalowego, gdzie zostaje zaatakowany przez grupę wampirów-świeżaków. Zabija wszystkich poza jedną, która ucieka z budynku. Pędzącą w stronę doków śledzi z powietrza Angel, w końcu trafiając przed opuszczony magazyn. Gdy dołącza do niego łowca wampirów, wdzierają się do środka, gotowi na grupkę krwiopijców. Za drzwiami czeka na nich jednak prawdziwa armia wampirów, muszą więc salwować się ucieczką. Warren stwierdza, że mogli trafić gorzej – w końcu od kilku dni Logan nie dał znaku życia.

Ten znajduje się w kryjówce wampirów, ciesząc się nowym życiem i dziękując Jubilee za ściągnięcie go na ich stronę. Dziewczyna zapewnia, że nikt nie mówi wampirom, co mają robić – muszą jedynie słuchać Xarusa, a on doprowadzi ich do zwycięstwa.

Ten znajduje się w laboratorium, gdzie wampirzy naukowiec zapewnia, że w organizmie Wolverine'a nie pozostało ani śladu po czynniku gojącym. Władca wampirów uznaje, że skoro udało mu się przemienić Kanadyjczyka, pozostali nie sprawią żadnych problemów.

Utopia. Angel informuje Cyclopsa o tym, co znaleźli, na co Scott oznajmia, że mają niepotwierdzone doniesienia o podobnych miejscach w całym mieście. Gdy Blade – po raz kolejny – zauważa, że jego plan z ożywieniem Draculi spalił na panewce, Emma stwierdza, że muszą odzyskać kontrolę nad sytuacją. Summers wie dokładnie, co zrobić.

Legat klanu Krieger oznajmia, że w ciągu doby będą gotowi do szybkiego ataku na Utopię, podczas którego będą mogli przemienić większość mieszkańców, ograniczając straty po obu stronach do minimum. Słysząc to, przedstawiciel atlantyckich wampirów protestuje, ogłaszając, że jego rodacy już są gotowi do ataku, co popiera Logan. Nagle do pomieszczenia wpada wampir, oświadczając, że Xarus jest proszony do telefonu. Władca wampirów prosi, by przenieść obraz swego rozmówcy na monitor, a po chwili pojawia się tam twarz Cyclopsa, który stwierdza, że pora, by się poznali. Oświadcza, że krwiopijcy mają wynieść się z San Francisco, na co Xarus odpiera, że tak, jak ludzie boją się i nienawidzą mutantów, tak samo bali się i nienawidzili wampirów od setek lat. Zapewnia, że nie są ich wrogami, lecz braćmi i proponuje sojusz, który uczyni ich wszystkich potężniejszymi. Zapewnia, że tworzą w tej chwili historię i przez następne pokolenia ludzie będą się uczyć o porozumieniu, którego dokonają. Summers jednak nie daje się nabrać i ogłasza, że jedynym historycznym wydarzeniem najbliższych dni będzie rzeź wampirów na niespotykaną dotychczas skalę. Widząc, że nie przekona mutanta, Xarus proponuje, by Scott porozmawiał ze starym znajomym, a wtedy przed ekranem staje Logan, który zapewnia, że moc, którą zyskał po przejściu na stronę wampirów jest nie do porównania, co potwierdza też Jubilee. Cyclops przypomina, że jest odpowiedzialny za życie wszystkich na Utopii, a wtedy Wolverine pyta, co mieszkańcy wyspy myślą o przywódcy, którego ostatnia decyzja zaowocowała przejściem jednego z jego ludzi na stronę krwiopijców. Oznajmia, że to Scott jest odpowiedzialny za to, że jest teraz wampirem i że niedługo przybędzie na Utopię, by przywitać się ze starymi znajomymi. Gdy się rozłącza, pozostali mutanci pytają, co mają teraz zrobić, na co Cyclops oświadcza, że powinni się przygotować.

Trwa mobilizacja wampirów. Xarus podchodzi do Wolverine'a, przypominając, że ma przemienić jak najwięcej mutantów – poza Cyclopsem. On ma zginąć, a jego śmierć ma być długa i bolesna.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #4 X-Men vol. 2 #4 X-Men vol. 2 #4 X-Men vol. 2 #4 X-Men vol. 2 #4 X-Men vol. 2 #4 X-Men vol. 2 #4 X-Men vol. 2 #4 X-Men vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.