Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #2

Wolverine vol. 4 #2

Wolverine vol. 4 #2

"Wolverine Goes to Hell" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Wszyscy, których Wolverine kiedykolwiek zabił, czekają na to, żeby się zemścić, a Diabeł postanawia spełnić ich życzenie. A tymczasem na Ziemi opętane ciało Logana nadal sieje zamęt. Kto je powstrzyma? Może... Mystique?

Cytat

Mariko: "Logan? Logan, is that you?"
Opętany Wolverine: "Not anymore."

Streszczenie

Logan walczy przeciwko armii wojowników The Hand. Jego rany nie goją się tak szybko, jak zwykle, a jego pazury nie są pokryte adamantium. W dodatku czuje, że jego serce nie bije, a krew nie przepływa przez jego ciało. A to dlatego, że jest w Piekle. Obserwujący jego zmagania Diabeł śmieje się i pyta, czy jego nowy nabytek jest już gotowy, by błagać u jego stóp o zaprzestanie tych mąk, dodając, że jest jeszcze wielu, którzy chcieliby mu się odwdzięczyć za zesłanie ich tutaj. Wolverine nie boi się jednak i każe ich tu przysłać. W następnej chwili zostaje zaatakowany przez niekończącą się falę żołnierzy, agentów HYDRY i Hellfire Club, ninja i wszystkich innych, których kiedykolwiek zabił. W końcu jeden z nich przebija go mieczem, a Szatan stwierdza, że upór Logana na nic się tu nie zda – tacy jak on już tu trafiali, pewni, że wytrzymają wszystko, co dla nich przygotował, i uciekną, jednak złamał ich wszystkich. U jego stóp posłusznie siedzi trzymany na łańcuchu Sabretooth.

Na Ziemi. Melita nie może uwierzyć w to, co usłyszała od Mystique, i pyta, skąd tak dokładnie o tym wie. Postanawia zadzwonić po pomoc, Raven ostrzega więc, że jeśli wezwie X-Men, może być pewna, że ona ucieknie. Reporterka uspokaja jednak zmiennokształną – nie wszyscy przyjaciele Logana to mutanci. Następnie dzwoni do Yukio, która domyśla się, z kim rozmawia. Gdy Melita prosi ją o pomoc, zabójczyni szydzi z niej i ze słabości Wolverine'a do bezbronnych kobiet, pyta jednak, w czym problem. Nim jednak reporterka zdąży wyjaśnić, Yukio słyszy kogoś skradającego się za nią i w ostatniej chwili unika ciosu opętanego przez demony Logana. Próbuje walczyć z niespodziewanym gościem, ale ten ruchem ręki ją unieruchamia i przebija pazurami. Następnie podnosi telefon i informuje nadal czekającą na drugim końcu linii Melitę, że jej rozmówczyni nie żyje i że on już nie jest Loganem. Rozłączywszy się, Garner stwierdza, że muszą coś zrobić, Mystique każe jej jednak czekać. Już po chwili przed kobietami zjawiają się Ghost Riderzy i Daimon Hellstrom.

Tymczasem w Piekle Diabeł zaczyna się niecierpliwić, postanawia więc zmienić taktykę. Po chwili jego sługi przyprowadzają Mariko Yashidę, która, jako głowa rodziny mafijnej, po śmierci trafiła właśnie tutaj. Logan prosi władcę Piekła, żeby jej nie krzywdził, ten jednak stwierdza, że chciał mu tylko pokazać, czego jego ukochana się u niego nauczyła i wręcza jej flagrum [bicz z metalowymi haczykami, jak w "Pasji" – przyp. S_O]. Kobieta, przepraszając i prosząc, by się poddał, zaczyna smagać Logana po plecach, aż w końcu wydaje on ryk cierpienia.

Krzyk ten słyszy dwóch mężczyzn ukrywających się głęboko w jednej z jaskiń Piekła. Mają nadzieję, że nie oznaczał on ostatecznej porażki Logana, gdyż wtedy wszystkie ich plany spalą na panewce. Wyższy z nich chce jedynie porozmawiać z mutantem, ale niższy, który zamierza uciec z Piekła z pomocą Wolverine'a, nie ufa mu i dodaje, że Logan również mu nie zaufa, gdy dowie się, kim jest. Na razie jednak Puck zamierza zabrać się do roboty."Scorched Earth" – part 2: "Amiko's Story"

Postacie:
* Amiko Kobayashi, Yukio
* Opętany Wolverine

Amiko wraca do domu, wspominając swoją przeszłość – śmierć matki z ręki smoka, uratowanie przez Wolverine'a, bycie wychowywaną przez ninja i samurajów – i zastanawia się, czemu, skoro ma według nich wszystkich stać się obrończynią całej Japonii, jej życie jest takie nudne? Gdy wchodzi do mieszkania, widzi stojącego nad krwawiącą Yukio Logana. Myśląc, że jest on zwyczajnie kontrolowany przez jakiegoś telepatę, sięga po miecz i zaczyna go atakować, przy okazji wylewając wszystkie żale, jakie ma do niego. Demoniczny Wolverine łatwo ją rozbraja i stwierdza, że niedługo spotka się ze swym "ojcem", gdy nagle zostaje przebity mieczem przez znajdującą się za nim Yukio. To, w zrozumiały sposób, denerwuje go, jednak nim zdąży cokolwiek zrobić, zabójczyni porywa swoją podopieczną i razem skaczą przez okno, spadając na dach przejeżdżającego pociągu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #2 Wolverine vol. 4 #2 Wolverine vol. 4 #2 Wolverine vol. 4 #2 Wolverine vol. 4 #2 Wolverine vol. 4 #2 Wolverine vol. 4 #2 Wolverine vol. 4 #2 Wolverine vol. 4 #2 Wolverine vol. 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.